Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zawieszenie


kolakiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli pękła guma to sworzeń będzie się zużywał 5 razy szybciej. ja bym obserwował i co jakiś czas sprawdzał czy koło ma luzy - nie sprawdzisz tego na parkingu, musisz mieć koło w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Jest wprasowany. A i niezależni producenci części nie wpadli na to, aby zrobić demontowalny - chyba że o czymś nie wiem. Na szczęście sworzeń w X-Trailu wytzrymuje sporo - nawet do 150 tys km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, piszecie że sworznia nie da sie wymienić, bo jest wprasowany. W tino też jest wprasowywany i się wymienia.

A co do Waszych X-trialów, to znalazłem np. to..... http://sklepjeep.red...ail-nissan.html i jest więcej tego w internecie. Jeszcze co do stukania w zawieszeniu, najczęściej i najszybciej, w każdym samochodzie "padają" pionowe łączniki stabilizatora, http://sklepjeep.red...ail-nissan.html ,jeśli tego za wczasu się nie wymieni, to następnym elementem jest sworzeń.

Ja w poprzednim innym samochodzie, wymieniałem łączniki co półtora roku, a na 7 lat eksploatacji 250tyś, wymieniłem tylko 3 sworznie.

 

 

Znalazłem przed chwilą jeszcze dla Was cos takiego:::::::::::

 

Prefiks Indeks Producent Nazwa Zastosowanie OYO 10Z1041OYO OYODO Sworzeń wahacza przedniego dolnego lewy/prawy

 

Strona: [1]

 

 

 

Opis

Pasuje do

Zamienia się na

 

 

 

 

Marka Model SILNIK Rodzaj silnika Kod modelu Kod silnika Od Do Zastosowanie NISSAN X-TRAIL 2000i 16V BENZYNA T30 QR20DE DOHC 2001-06 2007-02 NISSAN X-TRAIL 2200TDi 16V DIESEL TURBO T30 YD22ETi 2001-06 2007-02 NISSAN X-TRAIL 2500i 16V BENZYNA T30 QR25DE DOHC 2002-09 2007-02

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, można coś poszukać, ale nie tylko rocznik jest najważniejszy, trochę chęci kolego.

 

Wybierz wersję

 

Wersja silnikowa Pojemność Moc kW Moc KM Produkowany od: Produkowany do: 2.0 1998 pb95.jpg 103 140 2001.07 2.0 4x4 1998 pb95.jpg 103 140 2001.07 2.0 1998 pb95.jpg 110 150 2001.09 2.0 4x4 1998 pb95.jpg 110 150 2001.09 2.0 4x4 1998 pb95.jpg 206 280 2001.06 2.2 DCi FWD 2184 on.jpg 84 114 2001.06 2003.09 2.2 DCi 2184 on.jpg 84 114 2004.10 2.2 Di 4x4 2184 on.jpg 84 114 2001.07 2.2 dCi 2184 on.jpg 100 136 2003.12 2.2 dCi 4x4 2184 on.jpg 100 136 2003.12 2.5 4x4 2488 pb95.jpg 121 165 2003.01 2.5 4x4 2488 pb95.jpg 132 179 2002.11

 

Legenda:

Modele silnikowe, które mogły nie być produkowane w 2003r. Modele silnikowe produkowane w 2003r.

Myślę, że wiesz o co chodzi? Na stronach są tabele, lecz tutaj nie da rady skopiować z tabel.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Miałem w dłoni zużyty wahacz i sworzeń i nowy wahacz ze sworzniem.... To jest wciśnięte fabrycznie i nawet nie zastanawiałem się czy to można "jakimś sposobem" wyjąć i zastąpić nowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz do mechanika i wyciska na prasie. Koszt 50zł. Mówiłeś o roczniku, lecz w sklepach pytają jeszcze o: typ, jaki silnik, moc. Udało mi sie zrobic w pdf, więc zerknij , a recztę szukaj w internecie. Nie koniecznie Allegro, wystarczy że wpiszesz w google i potem otwieraj, az coś dla siebie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym wahaczu nie da się wymienić sworznia. Po pierwsze do T-30 nie ma sworzni, po drugie wahacz jest aluminiowy co stwarza dodatkowe problemy przy wymianie. Sam miałem ten problem i skończyło się wymianą wahacza. Chociaż pracuje w branży motoryzacyjnej (specjalizacja japonia) niestety nie udało mi się znaleźć samych sworzni. Założyłem OYODO na wiosnę, na razie jest ok.

Edytowane przez glo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być tak, że sprzedają część a o wymianę niech się kierowca potem martwi.... chyba że jest to sworzeń do jakiegoś dedykowanego wahacza w którym można wymienić sam sworzeń.... ale ja takiego wahacza jeszcze nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w ASO dostałem sworzeń na wymianę, jest wymienialny na 100 % :) Mój mechanik będzie wymieniał w czwartek. Nie ma po prostu oryginałów ... są tylko zamienniki (info z ASO Polody Poznań). Mój jest wymienialny.

Edytowane przez oguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

150 taki lepszy :-)

Oguh,

 

Możesz opisać jak wyglądała u Ciebie wymiana sworznia wahacza.

Mój mechanik dziś mnie poinformował, że nie da się wymienić samego sworznia w wahaczu....? Dodał jeszcze, że od razu powinienem dwa wahacze wymienić od razu bo trzeba ustawić zbieżność, etc.

 

Końcówkę drążka też mam do wymiany. Czy również trzeba cały drążek nowy kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oguh,

 

Możesz opisać jak wyglądała u Ciebie wymiana sworznia wahacza.

Mój mechanik dziś mnie poinformował, że nie da się wymienić samego sworznia w wahaczu....? Dodał jeszcze, że od razu powinienem dwa wahacze wymienić od razu bo trzeba ustawić zbieżność, etc.

 

Końcówkę drążka też mam do wymiany. Czy również trzeba cały drążek nowy kupować?

 

 

 

Końcówki drążka nie wymieniałem, ale co do sworznia mechanik ma rację niestety :(

 

Wymieniłem jeden wahacz na razie. Po wymianie musiałem zbieżność ustawić. Ten model ma to popieprzone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymieniłem jeden wahacz na razie.

 

To w końcu wymieniłeś sam sworzeń czy cały wahacz? Bo wcześniej pisałeś co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wymieniłeś jeden wahacz a drugi jest ok, to po co wymieniać, ja pojechałem na zbieżność i już oki. Samego Sworznia nie da się wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Właśnie dzisiaj został wymieniony w moim X-ie T-31 m.in. sworzeń wahacza. Wymiana samego sworznia jest możliwa. Na zdjęciu w załączniku zdemontowany wahacz lewy z zamontowanym na prasie nowym sworzniem (Moog).

Pozdrawiam X-maniaków.    

post-22202-0-51104700-1486817695_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...