Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

Problem z K-12 wyskakują 2 błedy PO 132 i PO 138

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 jastin82

jastin82

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Model:micra k 12
  • Nr rejestracyjny:cb

Napisano 30 sierpień 2010, 21:38

Witam mam problem z moją micrą K-12 silnik 1.2 już trzeci raz w ciągu miesiąca wyskoczył mi błąd P0132,"Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 1) - wysokie napięcie" i P0138,"Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 2) - wysokie napięcie" proszę o pomoc.
  • 0

Reklama

#2 DINO

DINO

Nissanmaniak

• Moderator
  • 10611 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:ODYSSEY
  • Nr rejestracyjny:ZK

Napisano 31 sierpień 2010, 05:34

sprawdź czy nie masz gdzieś zwarcia na przewodach, od sondy, ale wielce prawdopodobne, że jest zwarcie na przewodach od grzałki w sondzie
  • 0

#3 jastin82

jastin82

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Model:micra k 12
  • Nr rejestracyjny:cb

Napisano 01 wrzesień 2010, 16:52

sprawdź czy nie masz gdzieś zwarcia na przewodach, od sondy, ale wielce prawdopodobne, że jest zwarcie na przewodach od grzałki w sondzie

Dzięki DINO za podpowiedź zaraz jadę do mechanika i jakby co to podsunę mu te pomysły bo te błędy mi wyskakują podczas jazdy gdy skręcam w lewo.Może podczas skrętu jakieś kable się przesuwają i dają to zwarcie. Oby to było to bo już nie mam pojęcia pozdrawiam.

Wróciłam z warsztatu DINO dziękuję za trafną podpowiedz że jest zwarcie na przewodach od grzałki w sondzie.Sonda została wymieniona no i zobaczymy jest ok oby tak dalej.pozdrawiam
  • 0

#4 DINO

DINO

Nissanmaniak

• Moderator
  • 10611 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:ODYSSEY
  • Nr rejestracyjny:ZK

Napisano 01 wrzesień 2010, 17:10

no to się cieszę, że mogłem pomóc niech mikrus śmiga dalej bezawaryjnie :)
  • 0