Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Niska ładowność QQ


kubaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czekam juz 2 miesiące i jeszcze poczekam 3 na nowego QQ i tak czytam i ciągle się zastanawiam... wyczytałem że QQ ma ładowność 410 kg, w czym oczywiście zawierają się pasażerowie, co licząc 5 osób średnio po 70 kg daje w sumie 350 kg i zostaje na bagaż jakieś 60 kg. Czy ta niska ładowność (ASX ma ponad 600 kg) przekłąda sie jakoś na rzeczywistość, to znaczy po pełnym załadowaniu auta 5 osobami i masą gratów będzie problem jakiś istotnie inny niż w konkurencji o większej ładowności, czy to są dane czysto papierowe i homologacyjne? Gdy ktoś z Was ładował na maksa autko to nie siadało za mocno? Co myślicie o tym zagadnieniu? Da się Qaszqą przewozić jakies cięższe materiały np na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że da się przewozic ja w citroenie c3 przewozilem worki cementu i paczki z plytkami i jakoś nie było problemu tylko równo ciężar porozkladaj. Wszystko można tylko z głową. A tak pozatym kupujesz nową fure i bedziesz nią materiały na budowe woził? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

QQ to kompakt tylko wyżej zawieszony i tak np:

- Ford Focus - 495kg,

- Citoen Xsara - 525kg,

- Golf - 510kg,

 

Nie wiem z którego to roku dane

Ja mam ładowność 599kg pewnie dlatego, że to N1

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

QQ to kompakt tylko wyżej zawieszony i tak np:

- Ford Focus - 495kg,

- Citoen Xsara - 525kg,

- Golf - 510kg,

 

Nie wiem z którego to roku dane

Ja mam ładowność 599kg pewnie dlatego, że to N1

 

Pozdrawiam,

Adam

 

Co do budowy to nie od razu ale za jakieś 2 lata pewnie trochę będzie trzeba poprzewozić. Ale nie w tym rzecz, tylko w ładowności, gdzie 410 kg to strasznie mało. Ale takie 599 to już coś. A co oznacza N1, jak rozkodować te oznaczenia? Ja zamówiłem QQ 2.0 benzyna 4x4 I-Way. Nie jest celem wożenie cementu, tylko wożenie ludzi i masy sprzętu sportowego, takiego czy innego.

Edytowane przez kubaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę w dowód rejestracyjny i czytam:

Punkt F.1 (max masa całkowita) wynosi 1830kg. Punkt G (masa własna ... nie mylić z innym punktem G :) )1235 kg.

 

Róznica wynosi 595 kg, wiec jak wnioskuje tyle możemy napchać do auta .... ludzi, cementu, cegieł itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N1 to wersja z homologacją ciężarową innymi słowy - z kratką, przy czym nie mam pojęcia skąd ta różnica w ładowności. Może te 599 to jest minimum aby samochód dostał homologację N1?

 

 

Moja Kaśka ma homologacje N1 czyli ciężarową i ładowność 609 kg , ale rejestrowna na 4 osooby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Kaśka ma homologacje N1 czyli ciężarową i ładowność 609 kg , ale rejestrowna na 4 osooby

Hehe, każdy Qashqai jak widać jest niepowtarzalny. Mój ma z kolei 517 kg ładownośći :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A QQ+2 N1 ma u mnie wbite 749 kg dopuszczalnej ładowności (czyli 25% więcej niż QQ N1).

Mniej więcej zgadzałoby się, bo QQ+2 ma bagażnik o ok. 20% większy, ale doliczyć jeszcze trzeba 5-tą osobę.

 

Swoją drogą tylny zawias jest przecież taki sam w obu wersjach - ciekawe jak by wyglądało porównanie jego trwałości po kilku latach wożenia ciężarów o maksymalnie dopuszczalnym ciężarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A QQ+2 N1 ma u mnie wbite 749 kg dopuszczalnej ładowności (czyli 25% więcej niż QQ N1).

Mniej więcej zgadzałoby się, bo QQ+2 ma bagażnik o ok. 20% większy, ale doliczyć jeszcze trzeba 5-tą osobę.

 

Swoją drogą tylny zawias jest przecież taki sam w obu wersjach - ciekawe jak by wyglądało porównanie jego trwałości po kilku latach wożenia ciężarów o maksymalnie dopuszczalnym ciężarze...

 

Ciekawe ja mam w swojej QQ+2 wbite: Dopuszczalna ładowność - 699 kg i najciekawsze że mam wbitą masę własna 1406 kg. Oczywiście też wersja ciężarowa - N1

 

U mnie wygląda tak:

- ciężarówa rejestracja na 5-osoby,

- 1,5dci 78kW napęd przód,

- dopuszczalna ładowność 699kg,

- F.1 maksymalna masa całkowita - 2170kg,

- G masa własna - 1406kg,

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ja mam w swojej QQ+2 wbite: Dopuszczalna ładowność - 699 kg i najciekawsze że mam wbitą masę własna 1406 kg.

Hmm, faktycznie ciekawe. Buda ta sama, bagażnik ten sam, wersja wyposażenia ta sama i, jak rozumiem, też ciężarówka - różnica może leży więc w silniku?

U mnie masa własna to 1506 kg, a DMC 2255 kg. U ciebie - 1406 kg masy i 2105 kg DMC (czy tak?)

Sam silnik o 100 kg nie jest przecież cięższy - taka różnica to może jest między 1.6 benz a 2.0 diesel, ale nie między dwoma dieslami.

Skąd więc taka różnica w wadze samego samochodu oraz w dopuszczalnej ładowności?

Nie znam się na warunkach homologacji, ale wychodzi na to, że moc silnika też się liczy - w końcu 2.0 dCi uciagnie więcej niż 1.5 dCi B)

Jak ktoś wie, niech nas oświeci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co samochód to coś innego.

Penie na różnice ma wpływ:

- homologacja ciężarowa (N1),

- silnik,

- i czy QQ czy QQ+2,

- rodzaj napędu czy na dwie czy cztery łapy.

 

U mnie wygląda tak:

- ciężarówa rejestracja na 4-osoby,

- 1,5dci 78kW napęd przód,

- dopuszczalna ładowność 599kg,

- F.1 maksymalna masa całkowita - 1930kg,

- G masa własna - 1331kg,

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co samochód to coś innego.

Penie na różnice ma wpływ:

- homologacja ciężarowa (N1),

- silnik,

- i czy QQ czy QQ+2,

- rodzaj napędu czy na dwie czy cztery łapy.

 

U mnie wygląda tak:

- ciężarówa rejestracja na 4-osoby,

- 1,5dci 78kW napęd przód,

- dopuszczalna ładowność 599kg,

- F.1 maksymalna masa całkowita - 1930kg,

- G masa własna - 1331kg,

 

Pozdrawiam,

Adam

 

Dopuszczalna ładowność mojej kaszanki 2.0 dCi wg. homologacji to 665 kg - odebrana w maju b.r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie co egzemplarz to inne dane- w moim 1,5 dci /78,0 KW/

-max masa całkowita 1930 kg

-masa własna 1320 kg

-max masa całkowita przyczepy 1200kg/740kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie co egzemplarz to inne dane- w moim 1,5 dci /78,0 KW/

-max masa całkowita 1930 kg

-masa własna 1320 kg

-max masa całkowita przyczepy 1200kg/740kg

Czytając niektóre wypowiedzi odnoszę wrażenie, że chyba ktoś pomylił QQ z ciężarówką :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...