Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czego brak Ci w twoim QQ


Gość Leki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jednej rzeczy mi brakuje w moim Qashqaiu - porządnej obsługi - przy której człowiek by się nie obawiał w poczekalni co znowu zepsują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednej rzeczy mi brakuje w moim Qashqaiu - porządnej obsługi - przy której człowiek by się nie obawiał w poczekalni co znowu zepsują

 

To się Kolega rozmarzył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad. 2

Myślałem o kupieniu jakiejś "dedykowanej" z możliwością instalacji Automapy czy TomToma, ale widzę po lekturze tego forum, że trudno jest coś takiego skonfigurować tak, abu działało wszystko jak należy, tzn. zestaw głosnikowy telefonu, kamera cofania, sterowanie w kierownicy. Może mi ktoś podpowie, czy można dokupić NC na Allegro i bezproblemowo zainstalować? Np: http://allegro.pl/nissan-qashqai-radio-nawigacja-navi-i1479299987.html

Będzie się tego pewnie pojawiać coraz więcej.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

 

Mnie też irytuje bardzo radio fabryczne, skłaniam się ku temu wynalazkowi.

http://allegro.pl/dedykowane-nissan-qashqai-x-trail-od-artax-t2s-i1511675412.html

Muszę tylko popytać w ASO czy i za ile mi to zamontują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowie, czy można dokupić NC na Allegro i bezproblemowo zainstalować? Np: http://allegro.pl/nissan-qashqai-radio-nawigacja-navi-i1479299987.html

 

Zwróć tylko uwagę że na zdjęciach tej aukcji nie ma karty SD z mapą, czyli najprawdopodobniej sam sprzed + kilkaset złotych mapa w ASO.

Dodatkowo skonsultowałbym ze sprzedającym i ASO (przede wszystkim) jak to zamontować i aktywować, bo w przypadku fabrycznych sprzętów można polec na zabezpieczeniach antykradzieżowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć tylko uwagę że na zdjęciach tej aukcji nie ma karty SD z mapą, czyli najprawdopodobniej sam sprzed + kilkaset złotych mapa w ASO.

Dodatkowo skonsultowałbym ze sprzedającym i ASO (przede wszystkim) jak to zamontować i aktywować, bo w przypadku fabrycznych sprzętów można polec na zabezpieczeniach antykradzieżowych.

 

Chyba nie bardzo wiesz co piszesz ;) Rzeczywiście najczesciej sprzedawane stacje multimedialne z navi nie zawierają dołączonych map- ale co tu ma do tego ASO?? Nawigację (mapę) kupujesz taką aby pracowala pod WinCE - czyli większość dostępnych na rynku ( w tym IGO i Automapa)

O instalacji takich stacji w QQ było na tym forum wiele - łącznie z manualami. Trudnosc montażu takiej dedykowanej jest taka że średnio rozgarniety nastolatek sobie z tym poradzi - ale fakt ASO może mieć z tym problem :D

Jaka aktywacja?? Radia nie są podłaczone w QQ pod szynę CAN i nie maja zabezpieczen antykradzieżowych.

Montaż nie ingeruje w instalacje nie trzeba nic przerabiać , ucinać, sztukowac itp - więc rowniez problemu z gwarnacją na samochód nie może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin zabezpiecza Ci tylko radio, jak ktos Ci je buchnie , bez kodu ( lub przeprogramowania) nie uruchomi go.

Alarm do radia podłączony? Mhm -w ASO to powiedzieli....:whistle:

 

 

Mea culpa :(

Poczytałem dokładnie manuala, rzczywiście radio nawet bez navi jest podłączone do immobilizera. odszczekuję wszystko :)

Edytowane przez MarekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi brakuje w moim qq szofera po fajnej imprezie albo autopilota.

A żona nie chce prowadzić ;)

 

Pozdrawiam

 

No to jest nas dwóch pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi natomiast brak nawiewów z tyłu na nogi, gniazda 12v w bagażniku, no i w krótkiej wersji rolety zamiast półki, no i oczywiście relingów bo montaż bagażnika jest paskudny( odklejanie uszczelek), a oparcie pasażera mogłoby być składane całkowicie (przydatna rzecz do przewożenia długich przedmiotów). No ale nie ma idealnych aut byle bezawaryjnie jeździć czego sobie i Wam życzę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie ale do tego super samochodu. Gdy siedzę sobie wysoko i tak od niechcenia chcę komuś zrobić niespodziankę to wciskam KLAKSON a tu co ? ... KASTRAT

coś cieńko z tym klaksonem i muszę być bardziej kulturalny niż jestem. No bo nie wypada takim głosikiem k.wy bluzgać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie ale do tego super samochodu. Gdy siedzę sobie wysoko i tak od niechcenia chcę komuś zrobić niespodziankę to wciskam KLAKSON a tu co ? ... KASTRAT

coś cieńko z tym klaksonem i muszę być bardziej kulturalny niż jestem. No bo nie wypada takim głosikiem k.wy bluzgać

 

Haha, dokładnie to samo zauważyłem - dźwięk tego klaksona to jakieś nieporozumienie, aż się wstydzę używać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne odczucie, aż pewnego dnia zatrąbiłem przy otwartych drzwiach. Okazało się, że klakson jest nie taki zły ale wygłuszenie kabiny za to bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę pomijając wyposażenie które przynależy do wyzszej wersji to mnie brakuje:

1.lusterka składane automatycznie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki

2. zamknięcia okien po zamknięciu samochodu

3.podgrzewanej elektrycznie przedniej szyby jak w Fordach - genialna sprawa w zimie , ale rownież na zaparowania.

 

Nissan trochę zaoszczedził :P

Edytowane przez waszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dokładnie:

1.automatycznie skłądane lusterka,

2.zamykanie szyb

3.map Chorwacji, Słoweni, Czarogóry itp

i brak możliwości ich ściągnięcia na kartę SD (albo ja nie wiem jak i gdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wiekszej palety kolorów nadwozia,

- wiekszej mozliwosci konfiguracji wyposazenia,

- większej palety kolorów tapicerki,

- jezyka polskiego w navi

- otwieranych drzwi-klapy bagaznika na bok a nie do góry.

- świateł dziennych led w standardzie,

- rekawa na narty,

- mozliwosci przedłuzenia gwarancji,

- i jeszcze kilku rzeczy ale czy to cos da? :))

Nic!!! A w sumie to nie sa drogie zmiany no moze ta klapa bagaznika. Reszta to tylko checi NISSAN'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic!!! A w sumie to nie sa drogie zmiany no moze ta klapa bagaznika. Reszta to tylko checi NISSAN'a

 

zapominacie o jednym - Qashqai to wg nomenklatury rynku samochodowego, auto w kategorii "niższa klasa średnia" - wasze pomysły sięgają klasy wyższej i luksusowej - to można wszystko mieć bez westchnień do magicznej różdżki, wystarczy kupić Infinity :).

 

Notabene, co wy z tym domykaniem szyb - poza obsługą bramki parkingowej, nie otwarłem okna w samochodzie... :) a już aby automat musiał domykać, to było dobre w czasach kiedy klimatyzacja była luksusem. Lusterka składane - tu fakt, wręcz niezbędne i to bez wznoszenia się na wyższe klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dla odmiany nic nie brakuje , kupiłem w pełni przemyślanie takie auto jakie dokładnie chciałem , czyli z klimą , skórą , tempomatem , ksenonami, felgami18, ciemnymi szybami, gwarancją, dobrym sprzętem audio , wyższe od sedana , a przede wszystkim przez nikogo wcześniej nie używane. Jestem 100% zadowolony i w dziedzinie motoryzacji do szczęścia mi więcej nie potrzeba ... na jakiś czas ;)

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mi brakuje? Jestem minimalistą:

- składanego kluczyka

- lusterek składanych automatycznie po wyjęciu kluczyka

- siłowników do podnoszenia maski silnika

3 drobiazgi, w sumie podnoszące koszt samochodu o 200-300 zł., a znacznie poprawiłyby ogólne wrażenie artystyczne :) . W sumie wszystkie te rzeczy miałem w moim starym samochodzie kupionym prawie 10 lat temu. I bynajmniej nie był to samochód klasy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wiekszej palety kolorów nadwozia,

- wiekszej mozliwosci konfiguracji wyposazenia,

- większej palety kolorów tapicerki,

- jezyka polskiego w navi

- otwieranych drzwi-klapy bagaznika na bok a nie do góry.

- świateł dziennych led w standardzie,

- rekawa na narty,

- mozliwosci przedłuzenia gwarancji,

- i jeszcze kilku rzeczy ale czy to cos da? :))

Nic!!! A w sumie to nie sa drogie zmiany no moze ta klapa bagaznika. Reszta to tylko checi NISSAN'a

 

przedłużenie gwarancji [inne marki] najczęściej następuje w formie polisy ubezpieczeniowej kupowanej od innej firmy. Polisa jak każda inna nie obejmuje zwykle tego co może się psuć - czyli turbinki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wiekszej palety kolorów nadwozia,

- wiekszej mozliwosci konfiguracji wyposazenia,

- większej palety kolorów tapicerki,

- jezyka polskiego w navi

- otwieranych drzwi-klapy bagaznika na bok a nie do góry.

- świateł dziennych led w standardzie,

- rekawa na narty,

- mozliwosci przedłuzenia gwarancji,

- i jeszcze kilku rzeczy ale czy to cos da? :))

Nic!!! A w sumie to nie sa drogie zmiany no moze ta klapa bagaznika. Reszta to tylko checi NISSAN'a

wieksza paleta kolorow? polecam zabawe z chociazby http://www.bugatti.com/en/veyron-16.4/configurator.html - do wyboru i koloru wszystko co bys chcial upiekszyc lub miec w standardzie. gwarancja jest kwestia negocjacji i nissan moze zaproponowac do 5 lat zamiast 3. a ze tego nie robi standardowo to kwestia kalkulacji ekonomicznej. co do drzwi uchylnych to dla jednych bardzo fajna rzecz a dla innych mniej. oferta na dzien dobry jest jaka jest i nissan nie przymusza do kupowania swoich wyrobow. nawet w czasie ostatniego kryzysu motoryzacyjnego niewiele mozna bylo dostac ponad norme ze wzgledu na wczesniejsze tluste lata firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksza paleta kolorow? polecam zabawe z chociazby http://www.bugatti.com/en/veyron-16.4/configurator.html - do wyboru i koloru wszystko co bys chcial upiekszyc lub miec w standardzie. gwarancja jest kwestia negocjacji i nissan moze zaproponowac do 5 lat zamiast 3. a ze tego nie robi standardowo to kwestia kalkulacji ekonomicznej. co do drzwi uchylnych to dla jednych bardzo fajna rzecz a dla innych mniej. oferta na dzien dobry jest jaka jest i nissan nie przymusza do kupowania swoich wyrobow. nawet w czasie ostatniego kryzysu motoryzacyjnego niewiele mozna bylo dostac ponad norme ze wzgledu na wczesniejsze tluste lata firmy.

 

 

Tytuł tematu brzmi "Czego brak Ci w twoim QQ". Nie pytam o Twoje zdanie na temat oferty NISSAN'a. Jaka jest każdy widzi. Co do polecanej przez Ciebie zabawy to polecam piosenkę zespołu Breakout "kiedy byłem małym chłopcem ...". Z takich zabaw wyrosłem old, old time.

 

Miłego dnia zyczę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu brzmi "Czego brak Ci w twoim QQ". Nie pytam o Twoje zdanie na temat oferty NISSAN'a. Jaka jest każdy widzi. Co do polecanej przez Ciebie zabawy to polecam piosenkę zespołu Breakout "kiedy byłem małym chłopcem ...". Z takich zabaw wyrosłem old, old time.

 

Miłego dnia zyczę.

brakuje ci czego brakuje. jesli mozesz to zmienic to powodzenia. zabawa jest przednia bo mozesz sobie skonfigurowac samochod tak jaki chcialbys miec. w nissanie sie nie da wiec temat jest czysto teoretyczny. przy okazji: wyrasta sie long, long time ago. pozdrawiam, ciagle maly chlopiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje jeszcze możliwości włączenia radia przy wyjętym kluczyku ze stacyjki. Tak miałem w Fordzie. Radio wyłączało się same po godzinie, jeśli sam go nie wyłączyłem. Niby drobiazg a jak czekasz w samochodzie na żonę która nie może się w sklepie zdecydować które buty wybrać to żeby słuchaćć radia nie możesz wyjąć kluczyka ze stacyjki. A wtedy świecą się światła. Trzeba je wyłączyć. Kiedy w końcu żona podjęła decyzję to Ty wku... (godzinę wybierała :)) odpalasz samochód ale... zapominasz o światłach.

Taki niby drobiazg a upierdliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) to żeby słuchaćć radia nie możesz wyjąć kluczyka ze stacyjki. A wtedy świecą się światła. Trzeba je wyłączyć. (...)

Nie wiem jak to jest w QQ przed liftem, ale u mnie wystarczy po zgaszeniu auta (kluczyk nadal w stacyjce, radio gra) otworzyć po prostu drzwi kierowcy, wtedy światła gasną... Po ponownym odpaleniu automatycznie się zapalają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...