Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

* * * - - 2 głosy

Wymiana filtra kabinowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   else

else

Nissanmaniak

• Administrator
  • 2702 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Kraj:POLAND
  • Model:Był QQJ10, jest QQJ11
  • Nr rejestracyjny:GD

Napisano 21 listopad 2011, 15:45

Witam
Fabrycznie montowany jest filtr firmy CORTECO (dostawcy pierwszego wyposażenia) z serii micronAir. Do kupienia są dwa typy tego filtra
zwykły papierowy - symbol CP 1286 (80000874) w cenach od 32 do 39 zł.
z węglem aktywnym - symbol CC 1286 (80000875) w cenach od 53 do 64 zł.
www.czescidoaut.pl
www.e-lozyska.com
niestety najlepsze efekty (brak zdeformowania filtra po montażu) deje demontaż silniczka krokowego i pedałów gazu i hamulca - zgodnie z załączoną instrukcją, najtrudniejszy pierwszy raz, następny jest już ok.

I to jest super news! http://forum.nissank...IR#/biggrin.png Przynajmniej dla mnie...
Kiedy po pierwszym przeglądzie zobaczyłem na F-rze pozycję filtr kabinowy - 250zł to normalnie cenka mi opadła... (ASO Elblag) 39 vs 250... n.c. http://forum.nissank.../thumbsdown.gif
Tylko raz dałem się tak naciągnąć... Pozniej juz wkładałem MANN-a lub Filtron-a
  • 0

Reklama

#42 OFFLINE   klepek121

klepek121

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów
  • Model:QQ 1.6 TEKNA
  • Time Online: 42m 20s

Napisano 21 listopad 2011, 23:01

Skąd masz takie info, że fabryczne filtry to CORTECO, czy to jest pewna informacja?

Wymontowany fabryczny filtr obok logo NISSANA i numeru 27277EN000 (nissanowe oznaczenie), ma znak towarowy micronAir. Jest to nazwa zastrzeżona tylko dla filtrów kabinowych CORTECO.
  • 0

#43 OFFLINE   picad

picad

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 83 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:QQ+2 Acenta 2.0 Benzyna
  • :

Napisano 24 sierpień 2012, 11:02

Może ktoś podpowiedzieć w którą stronę założyć filtr, bo wyciągałem pierwszy raz i nie sprawdziłem kierunku ?

Z przeływem w kierunku od strony silnia do kabiny czy odwrotnie ?
  • 0

#44 OFFLINE   bogdan555555

bogdan555555

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 46 postów
  • Model:Qashqai 2.0dCi/ 2011
  • Time Online: 2h 46m 35s

Napisano 24 sierpień 2012, 11:40

Może ktoś podpowiedzieć w którą stronę założyć filtr, bo wyciągałem pierwszy raz i nie sprawdziłem kierunku ?

Z przeływem w kierunku od strony silnia do kabiny czy odwrotnie ?

w kierunku od strony silnia
  • 0

#45 OFFLINE   seburaj

seburaj

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 176 postów
  • Model:latawiec
  • Nr rejestracyjny:SMI
  • :

Napisano 04 październik 2012, 10:07

z ciekawości ja również zajrzałem do filtra - i wymieniłem, choć nie trzeba było (no ale jak już wyciagnałem to po co było pchać stary hehe)

dostęp rzeczywiście fatalny, widać, ze auto było projektowane na RHD :thumbsdown:

w mojej opinii demontowanie pedału gazu to przesada - wystarczy odkręcić silniczek krokowy (dwa wkręty), przesunąć go na ścianę grodziową (robiąc miejsce) i już dostęp do filtra jest jako-taki... no i przy montażu nowego nie bać sięgo ścisnąć na maksa w połowie (robi sie wtedy taka zabawna harmonijka, a filtr skręca się samoistnie wzdłuż osi podłużnej - co paradoksalnie ułatwia jego montaż)

podsumowując - nie jest tak źle... :P
  • 0

#46 OFFLINE   Michalmiko

Michalmiko

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 522 postów
  • Model:Nissan Qashqai 2.0 dCi 4x4 Acenta 2010 FL / Opel Astra G OPC look
  • Time Online: 5h 56m 34s

Napisano 02 maj 2013, 11:43

Mam pytanie odnośnie odgrzybienia klimatyzacji. Mam taki preparat w sprayu z rurką, ale boję się wstrzykiwać go do nawiewów, aby środek nie poleciał do silnika dmuchawy (aby go nie uszkodzić, w Suzuki sx4 wszystko mi leciało na dół, właśnie do silniczka bo właśnie był na dole układu). Gdzie najlepiej zaaplikować ten preparat? Z tego co mi wiadomo to najwięcej tego dziadostwa robi się na parowniku, czyli z tego co widzę, jest on za filtrem kabinowym - pod plastikową osłoną, koło lewarka od biegów (tą którą ściąga się najpierw aby mieć dostęp do filtra). Odgrzybiał ktoś sam?

Jeszcze jedno: Próbowałem dziś dostać się do filtra, ale jest bardzo bardzo ciężko. Czy można bez konsekwencji odkręcić silniczek sterujący temperaturą nawiewu? Chodzi mi o to, czy jak odkręcę te dwie śrubki to, czy mi się wszystko nie roleci ;) On bardzo utrudnia dostęp do filtra.

Użytkownik Michalmiko edytował ten post 02 maj 2013, 20:14

• 0

#47 OFFLINE   bogdan555555

bogdan555555

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 02 maj 2013, 20:12

Mam pytanie odnośnie odgrzybienia klimatyzacji. Mam taki preparat w sprayu z rurką, ale boję się wstrzykiwać go do nawiewów, aby środek nie poleciał do silnika dmuchawy (aby go nie uszkodzić, w Suzuki sx4 wszystko mi leciało na dół, właśnie do silniczka bo właśnie był na dole układu). Gdzie najlepiej zaaplikować ten preparat? Z tego co mi wiadomo to najwięcej tego dziadostwa robi się na parowniku, czyli z tego co widzę, jest on za filtrem kabinowym - pod plastikową osłoną, koło lewarka od biegów (tą którą ściąga się najpierw aby mieć dostęp do filtra). Odgrzybiał ktoś sam?

Ja stosuję "WURTH SABESTO ODGRZYBIACZ KLIMATYZACJI " - w aerozolu.
Taki preparat stosował serwisant w Oplu i od tamtego czasu ja go samodzielnie stosuję (można kupić na allegro).
Najpierw spryskuję okolicę parownika (po wyjęciu filtra oczywiście),
a następnie wprowadzam wężyk do każdego kanału nawiewowego w kabinie tak głęboko jak się da i następnie wyciągając wężyk spryskuję równomiernie.
Nie ma ryzyka dla elementów elektrycznych, bo jest w aerozolu i szybko odparowuje.

Całość ok. 30sekund.
Nie jest kleisty, tak jak rozmaite pianki, nie wycieka.

Pozdrawiam.

• 0

#48 OFFLINE   Dareq

Dareq

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 331 postów
  • Model:Qashqai 2.0 dCi I-Way 4x4 AT
  • Nr rejestracyjny:ZST
  • Time Online: 14h 43m 49s

Napisano 02 maj 2013, 20:20

Powiedzie odgrzybiacie co rok czy wstrzymać sie w tym sezonie jak auto ma 8 miesięcy.
  • 0

#49 OFFLINE   Michalmiko

Michalmiko

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 522 postów

Napisano 02 maj 2013, 20:30

Widzę, że moja edycja posta nieco zbiegła się w czasie, więc napiszę to co dopisałem jeszcze raz:

Próbowałem dziś dostać się do filtra, ale jest bardzo bardzo ciężko. Czy można bez konsekwencji odkręcić silniczek sterujący temperaturą nawiewu? Chodzi mi o to, czy jak odkręcę te dwie śrubki to, czy mi się wszystko nie roleci ;) On bardzo utrudnia dostęp do filtra.

Bogdan555555, czyli wyciągasz filtr kabinowy i wkładasz tam wężyk i psikasz, tak? :)
W sumie stosowałem kilka różnych preparatów do odgrzybiania i każdy zamieniał się w płyn - tego się boję najbardziej psikając do kanałów nawiewowych.

Rozumiem, że ten Wurth, nie jest pianką? :)

Dareq, najwyższy czas na odgrzybienie, szczególnie na wiosnę. Lepiej odgrzyb jak nie zrobiło Ci się tam dużo tego dziadostwa, bo po co to hodować, a co gorsza oddychać tym.

• 0

#50 OFFLINE   bogdan555555

bogdan555555

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 03 maj 2013, 10:12

Widzę, że moja edycja posta nieco zbiegła się w czasie, więc napiszę to co dopisałem jeszcze raz:

Próbowałem dziś dostać się do filtra, ale jest bardzo bardzo ciężko. Czy można bez konsekwencji odkręcić silniczek sterujący temperaturą nawiewu? Chodzi mi o to, czy jak odkręcę te dwie śrubki to, czy mi się wszystko nie roleci ;) On bardzo utrudnia dostęp do filtra.

ozumiem, że ten Wurth, nie jest pianką? :)

nie, Wurth to aerozol.
Wkladasz wężyk i psikasz.
Filtr trzeba najpierw wyjąć i wymienić na nowy.
Odkręcania silniczka nie polecam, potem ludzie piszą, że po złożeniu mają problemy z równomiernym nawiewem.

• 0

#51 ONLINE   else

else

Nissanmaniak

• Administrator
  • 2702 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Był QQJ10, jest QQJ11
  • Nr rejestracyjny:GD

Napisano 03 maj 2013, 19:36

(...)
Odkręcania silniczka nie polecam, potem ludzie piszą, że po złożeniu mają problemy z równomiernym nawiewem.

Bo musi być założony tak samo jak został ściągnięty (pozycja zębatki). Cała filozofia... ;)

• 0

#52 OFFLINE   Michalmiko

Michalmiko

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 522 postów

Napisano 08 maj 2013, 20:19

Filtr wymieniony :) Cała operacja zajęła mi około 40 minut (razem z odgrzybianiem). Początkowo uważałem, że nie dam rady wyciągnąć filtra i chciałem odkręcić ten silniczek, ale żaden śrubokręt (nawet taki mały) nie chciał mi się tam zmieścić (zawsze jakaś blacha, czy plastik przeszkadzał). Jedyne co trzeba zrobić, to wypiąć kostkę od wspomnianego silniczka. Filtr wyszedł w miarę sprawnie, ale poprzedni właściciel nie popsał się. Widać, że wkład był oryginalny z logo Nissana (nigdzie nie znalazłem do kupienia oryginalnego filtra), oraz bardzo bardzo brudny, czyli miał około 3 lata. Tak się zastanawiam, czy ASO, w których zawsze jest napięty grafik, chce się bawić w wymianę filtra, bo tutaj to jest sztuka i trochę z tym schodzi ;) Super jest to, że parownik jest zaraz obok filtra (wsadziłem tam telefon i zrobiłem zdjęcie stąd mam takie info ;)), więc łatwo zaaplikować tam środek do czyszczenia. Bardzo zaskoczył mnie ten preparat Wurth. Super, że szybko wyparowuje, ale nie wystarczyło mi go (a na opakowaniu pisze, aby 30 sekund ciągle aplikować na parownik, a następnie do każdego kanału wentylacyjnego). Z ciekawości przed czyszczeniem klimy w aucie, zaaplikowałem go na klimę w mieszkaniu (średniej wielkości urządzenie, łącznie czas aplikowania trwał 10 sekund), a producent podaje, że środek starcza na dwukrotne użycie. Skończyło się na tym, że na parownik w QQ dałem jeszcze tradycyjny preparat piankowy (aby nadrobić zaniedbanie poprzedniego właściciela, zaaplikowałem go jeszcze dwa razy. Ma być porządnie :)).

Kupiłem filtr marki Knecht (zwykły). Bardzo ładnie się składa i bardzo łatwo udało mi się go umieścić na miejscu. Wydaje mi się, że jest bardziej elastyczny i jak się go złoży jest mniejszy niż oryginał. Producent dodaje nawet instrukcję jak go założyć do Nissana Qasqai (może to jakiś bliźniaczy model Qashqai'a ;)).

Poniżej kilka fotek:

Miejsce na filtr i parownik
b63ae9184ba9178d.jpg

Stary filtr (widać, że jest grubszy od nowego)

aa279d9f0559f66a.jpg

Ten brud koło kluczy na kostce to ze starego filtra. Tym oddychamy, więc warto wymieniać filtr regularnie :)

24fc429f91d6fa6c.jpg

Użytkownik Michalmiko edytował ten post 08 maj 2013, 20:25

• 2

#53 OFFLINE   Kuba_Kuba

Kuba_Kuba

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 19 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Qashqai 2.0 Dci 2008 r
  • Nr rejestracyjny:Kra
  • :

Napisano 01 listopad 2013, 20:11

Witam :) mam problem w moim QQ z ciepłym nawiewem.. ostatnio mechanik wymieniał mi wentylator gdyż padł i przypuszczam ze żle ustawił" klapke" lub "silniczek: o którym pisaliscie wyżej czy jest ktos w stanie wytłumaczyc jak on ma byc ustawiony ?? był bym wdzięczny za jakąs intrukcje albo foto :)

• 0

#54 OFFLINE   TU-134

TU-134

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 66 postów
  • Model:X-Trail 2,2 disel 136KM
  • Nr rejestracyjny:NBA
  • Time Online: 1h 1m 31s

Napisano 06 grudzień 2013, 14:03

panowie napiszcie mi dokładnie w którym miejscu jest ten filtr kabiny ? auto mam dopiero 3 m-ce i ciągle go poznaje,he,he a zdaje się ,że filtr musi być nie za ciekawy bo jakoś słabo mi zdmuchuje z szyby parę

• 0

#55 OFFLINE   Dareq

Dareq

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 331 postów
  • Model:Qashqai 2.0 dCi I-Way 4x4 AT
  • Nr rejestracyjny:ZST
  • Time Online: 14h 43m 49s

Napisano 06 grudzień 2013, 20:31

panowie napiszcie mi dokładnie w którym miejscu jest ten filtr kabiny ? auto mam dopiero 3 m-ce i ciągle go poznaje,he,he a zdaje się ,że filtr musi być nie za ciekawy bo jakoś słabo mi zdmuchuje z szyby parę

wpisz na YouTube qashqai cabin filter i będziesz miał filmik z opisem jak wymienić i umiejscowieniem, polecam
  • 0

#56 OFFLINE   marcome

marcome

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 186 postów
  • Model:QQ 2.0 benz 2012r
  • Nr rejestracyjny:SD
  • Time Online: 3m 41s

Napisano 07 grudzień 2013, 11:17

filtr znajduje się przy pedale gazu

• 0

#57 OFFLINE   nowy 2011

nowy 2011

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 483 postów
  • Model:Qq 1.6 Acenta Night Shade FL
  • Nr rejestracyjny:CT
  • Time Online: 12h 45m 13s

Napisano 07 grudzień 2013, 13:11

Koledzy !
Nie wiem czy można pomóc TU-134  bo jaki to samo...chód on  ma  ? .... czy to może Tupolew ;)
A poważniej to TU-134 uzupełnij profil - 2.2 diesel 136KM to nie Qq.

Użytkownik nowy 2011 edytował ten post 07 grudzień 2013, 13:14

• 0

#58 OFFLINE   TU-134

TU-134

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 08 grudzień 2013, 21:51

co mam uzupełnić w profilu??? czy coś się nie zgadza?

• 0

#59 OFFLINE   Lesiu QQ

Lesiu QQ

Debeściak

• Użytkownik
  • 215 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Qashqai 1.6 dCi
  • Nr rejestracyjny:ZS
  • Time Online: 36m 23s

Napisano 08 grudzień 2013, 21:54

Chodzi o to że w QQ nie ma silnika o pojemności 2.2 i mocy 136KM tak jak podałeś w profilu. Wpisz to co masz naprawdę to łatwiej zawsze jest pomóc.

• 0

#60 OFFLINE   TU-134

TU-134

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 08 grudzień 2013, 22:10

ale ja nigdzie nie napisałem ,że mam QQ ????  teraz dopisałem X-Trail a filmik rzeczywiście wiele wyjaśnił i mam nadzieję ,że nie będę miał kłopotów,dzięki za link

• 0