Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NOTE (E11 ) Brak podświetlenia rejestracji i konsoli


Gość Krystian82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystian82

Witam . Mój problem wygląda następująco.Zauważyłem ze nie świeci mi jedna żarówka od oświetlenia rejestracji. Przy wymianie musiało nastąpić jakieś zwarcie , ponieważ teraz nie działa także druga lampka od rejestracji , światło drogowe w tylnej prawej lampie( stop świeci) oraz część podświetlenia konsoli środkowej. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od bezpieczników, jeśli tu będzie wszystko w porządku - trzeba sprawdzić wiązkę i połączenia na kostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian82

Sprawdziłem bezpieczniki pod kierownica i są ok wszystkie. Mam pytanie w komorze silnika gdzie znajdują się bezpieczniki? Znalazłem tylko prostokątną puszkę z czterema bezpiecznikami i przekaźnikiem, więc podejrzewam, że musi być tam jeszcze inna z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian82

Witam. Problem rozwiązany, okazało się że jest jeszcze jedna biała puszka bezpieczników pomiędzy prawą lampą a akumulatorem w której znajdują się na spodniej stronie wtyczki elektryczne oraz bezpieczniki. Winowajcą awarii okazał się przepalony bezpiecznik .

PS. Nie wiem kto konstruował ten samochód ale widzę że przedobrzył. Jak można narobić takich bezsensownych rozwiązań. Według podręcznika serwisowego aby dostać się do tej puszki i ja wyjąć(bezpieczniki zamiast na wierzchu są dostępne od spodu), trzeba odkręcić lampę, a żeby odkręcić lampę trzeba zdjąć zderzak!!! :blink: Dobrze że udało się uniknąć tych czynności kombinując po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Moim znajomym jest jeden z największych dilerów Nissana i kiedyś w przypływie szczerości powiedział, że takich samochodów jak moja Maxi czy Primera P10 już nigdy nie będzie i wierz mi ma rację. A swoją drogą na Twoim miejscu przemontowałbym ten układ i uczyniłbym go dostępnym. Nissan teraz zarabia na serwisie nie na sprzedaży samochodów!!!!!!!!!!!!!!!! Czyli po prostu na nas. Uczciwość była przed globalizacją teraz są tylko programy materiałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...