Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350Z - duszenie obrotów


Gość Kolpak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mam mały problem w 350Z.

Jadę "równo" np. 100 km/h, dodaję dość intensywnie gazu i w tym momencie zamiast szybkiego wzrostu obrotów oraz prędkości, obroty na ok 1 sekundę wzrastają, po czym coś je dusi i opadają w dół o jakieś 500 obrotów. Dopiero od tego poziomu zaczynają się normalnie zbierać w górę.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mam mały problem w 350Z.

Jadę "równo" np. 100 km/h, dodaję dość intensywnie gazu i w tym momencie zamiast szybkiego wzrostu obrotów oraz prędkości, obroty na ok 1 sekundę wzrastają, po czym coś je dusi i opadają w dół o jakieś 500 obrotów. Dopiero od tego poziomu zaczynają się normalnie zbierać w górę.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

mam coś podobnego ale zauważyłem, że zależy to od konkretnych obrotów u mnie. Konkretnie to mam takie zachowanie przy 1800 obrotów. Diagnoza na komputerze była taka, że najprawdopodobniej to wypalony katalizator. Właśnie szukam zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzęgłem nie widzę związku, natomiast katalizator całkiem możliwe, choć u mnie nie ma zależności od obrotów.

Też właśnie muszę na komp podjechać, tylko ciągle brak czasu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Nissan350Z

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mam mały problem w 350Z.

Jadę "równo" np. 100 km/h, dodaję dość intensywnie gazu i w tym momencie zamiast szybkiego wzrostu obrotów oraz prędkości, obroty na ok 1 sekundę wzrastają, po czym coś je dusi i opadają w dół o jakieś 500 obrotów. Dopiero od tego poziomu zaczynają się normalnie zbierać w górę.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

Ja też tak myślę że jednak są to znaki psucia się sprzęgła.

Napisz co dokładnie to było - jak już usuniesz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mieliście rację...sprzęgło!

Niestety dowiedziałem się o tym 300 km od domu :D Pedał wpadł i już nie wyszedł, bo rozleciało się łożysko..

Wymieniłem kpl. sprzęgło (z wymianą ok 2500 zł w oryginale !!) i problem z obrotami się skończył. Do tego sprzęgło zaczęło być normalnej twardości, bo wcześniej odkąd kupiłem samochód (29 tys. km) sprzęgło było bardzo twarde i myślałem, że tak ten typ ma. Teraz samochód ma 46 tys. km..widocznie poprzedni właściciel przyszalał:D

Jeżeli macie podobny problem i sprawa się pogłębia, to nie ma na co czekać, bo jak się rozleci to robią się większe koszta.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorki ale przy 46 tysiącach rozleciało się łożysko ?? To jak miałem Uno wytrzymało mi 120 tyś !!

Nie za bardzo widzę związek z przyszaleniem do łożyska oporowego ?

 

Co więc sugerujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam. tez mam teraz problem ze sprzęgłem i nie chciałem zakładać nowego tematu wiec tutaj się zapytam.

 

jak wymienialiście sprzęgło to przy jakim przebiegu ? bo mi sprzęgło rozleciało się przy 60 000 km. dodam ze autko z usa bez szpery (teraz już założyłem szpere)

 

po drugie: jakie sprzęgło zakładaliście ? serie czy coś innego ?

 

ja znalazłem w usa sprzęgło razem z lżejszym kołem zamachowym i zastanawiam się czy ściągać to do polski.

 

oto przykładowy link:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/F1-OE-SPEC-CLUTCH-KIT-CHROMOLY-FLYWHEEL-350Z-G35-VQ35DE-/120713636569?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3A350Z|Make%3ANissan&hash=item1c1b17ead9

 

z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...