Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 2.2 DI Pompa wtryskowa?


protech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Smarów jest dużo i każdy pewno pełni podobną rolę:

http://www.hil.pl/-p-39.html.

Polecane na różnych forach do wysokoprężnych Diesli.

Lipa, że ta pompa może paść tak z dnia na dzień bez żadnych niepokojących objawów. Jakby jakieś były typu brak mocy, czy brak reakcji na "gaz do dechy" to byłoby łatwiej. A tak to jedziesz w trasę i masz dodatkowe emocje - nigdy nie możesz być pewnym że dojedziesz do punktu B :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIQUI MOLY Disel - System-Reiniger. Numer produktu 5156.- orginalny Niemiecki./a nie żaden jakiś z marketów-bynajmniej na początek/

Wlałem zawartość pojemnika 500ml na 30-40 litrów paliwa. Tak mi podpowiedział fachman z Boscha /według instrukcji na 60 litrów./ Ten preparat miał i on na stanie ale zaproponował mi abym sam pojechał do hurtowni i kupił sobie taniej, bo i tak u niego zostawiłem pare groszy.

Ja zakupiłem go w INTER-CARS i dałem 82zł.

Teraz dodam, że preparat ma na celu przeczyszczenie i rozpuszczenie nieczystości znajdujących się w pompach /wtryskowych i wysokiego ciśnienia/, oraz całej instalacji paliwowej. Pompa może być zregenerowana, ale ponownie jakieś nieczystości mogą ją np. zamulić. Z uwagi, że części do naszych traktorków są dość wysokie, to nie zaszkodzi wydać parę groszy, niż potem parę setek lub więcej. Pozdrawiam.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz bede dolewal profilaktycznie.. dodatki te niby naprawde spelniaja swoja role, wiec warto systematycznie uzywac.

To jest najgorsze, ze nie ma zadnych objawow, ja wlasnie jechalem na pozamiejskiej drodze, 40 km od domu i wyprzedzajac inny pojazd silnik mi zgasl, na szczescie mialem na tyle rozpedzony samochod, ze go wyminelem i zjechalem potem na pobocze. Kazdy poprzedni kilometr jechalo mi sie zupelnie normalnie, zadnych oznak dlawienia czy czegokolwiek.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisach boscha w lubartowie Ci nie pomoga za bardzo;)

bylem u nich w listopadzie mialem ogromne problemy z odapalaniem krzykneli mi 2tys za pompe o ile sam ja wyjme podziekowalem ja profilaktycznie wymienilem filtra paliwa i pomoglo a oni chcieli mi juz pompe naprawiac bo ich zdaniem padla <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisach boscha w lubartowie Ci nie pomoga za bardzo;)

bylem u nich w listopadzie mialem ogromne problemy z odapalaniem krzykneli mi 2tys za pompe o ile sam ja wyjme podziekowalem ja profilaktycznie wymienilem filtra paliwa i pomoglo a oni chcieli mi juz pompe naprawiac bo ich zdaniem padla <_<

 

No to faktycznie nieciekawie. Chciałem pojechać i zrobić samą diagnostykę. W Sochaczewie nie ma np problemu, żeby facet na miejscu wyjął pompę. Jeszcze podzwonię, popytam w odpowiednim czasie i zobaczę co mi powiedzą. Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czy wymiana pompy np gdybym zakupił na szrocie wyelminuje problem sterownika i cześci mechanicznych? Czy wszystko jest w jednym? Czy są to osobne części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...