Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Connect a pendrive z MP3


pio00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos ma jakis pomysł, może to problem z formatem (FAT 32) nie wiem. Kupiłem pendrive 8 GB firmy EMTEC http://allegro.pl/najmniejszy-pendrive-emtec-mini-8gb-nano-usb-i1784403622.html. Mały i idealnie pasuje do schowka. Wystaje 5 mm. Na kompie wszystko działa a gdy podłącze go do gniazda USB w autku system go nie widzi. Inne pendrive działaja bez zastrzeżen ale sa wieksze i boje sie ze cos wyłamię wkładajac jakies przedmioty do schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...boje sie ze cos wyłamię wkładajac jakies przedmioty do schowka.

Kątowy przedłużacz kabla usb. Wrzucasz pena na dno i masz spokój. Jeśli dalej w strachu o pena to rzuć coś miękkiego na niego na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątowy przedłużacz kabla usb. Wrzucasz pena na dno i masz spokój. Jeśli dalej w strachu o pena to rzuć coś miękkiego na niego na dno.

 

dziekuje za radę. Na to wpadlem juz wczesniej tylko po co kombinowac. Jest pendrive, jest sprawny tylko ..... No własnie to tylko. W autku system go nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ma jakis pomysł, może to problem z formatem (FAT 32) nie wiem. Kupiłem pendrive 8 GB firmy EMTEC http://allegro.pl/najmniejszy-pendrive-emtec-mini-8gb-nano-usb-i1784403622.html. Mały i idealnie pasuje do schowka. Wystaje 5 mm. Na kompie wszystko działa a gdy podłącze go do gniazda USB w autku system go nie widzi. Inne pendrive działaja bez zastrzeżen ale sa wieksze i boje sie ze cos wyłamię wkładajac jakies przedmioty do schowka.

Mam pendrive 8 GB też firmy EMTEC,mały ,wystaje 0,5 cm,drugi wymiary takie same 4GB pojemnosci,kupiłem w MAKRO działają bez zastrzeżeń,pewmie faktycznie problem z formatem(FAT 32),spróbuj go sformatować może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pendrive 8 GB też firmy EMTEC,mały ,wystaje 0,5 cm,drugi wymiary takie same 4GB pojemnosci,kupiłem w MAKRO działają bez zastrzeżeń,pewmie faktycznie problem z formatem(FAT 32),spróbuj go sformatować może pomoże.

Jak twoje pendrivy są sformatowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pendrive 8 GB też firmy EMTEC,mały ,wystaje 0,5 cm,drugi wymiary takie same 4GB pojemnosci,kupiłem w MAKRO działają bez zastrzeżeń,pewmie faktycznie problem z formatem(FAT 32),spróbuj go sformatować może pomoże.

 

 

Podglądnij w kompie jaki maja FAT? Czy ma tylko FAT (domyslnie) czy FAT32 (domyślnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądnij w kompie jaki maja FAT? Czy ma tylko FAT (domyslnie) czy FAT32 (domyślnie)?

 

w kompie pisze FAT 32 ,ja po zakupie nie formatowałem ,działały dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kompie pisze FAT 32 ,ja po zakupie nie formatowałem ,działały dobrze

 

 

U mnie jest podobnie a jednak nie działa. Pozostał tylko młotek. Nie dość ze jest mały to będzie jeszcze płaski :) A może jeszcze powiesz jaki masz rozmiar alokacji? Moze mam cos poprzestawiane?

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie a jednak nie działa. Pozostał tylko młotek. Nie dość ze jest mały to będzie jeszcze płaski :) A może jeszcze powiesz jaki masz rozmiar alokacji? Moze mam cos poprzestawiane?

A moze masz pena na USB 3.0? Komp widzi a NC został w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie a jednak nie działa. Pozostał tylko młotek. Nie dość ze jest mały to będzie jeszcze płaski :) A może jeszcze powiesz jaki masz rozmiar alokacji? Moze mam cos poprzestawiane?

 

przy formatowaniu masz "przywróć ustawienia domyślne", sformatuj pełnym formatem, a nie szybkim i zawsze usuwaj bezpiecznie z systemu pendrive przed odłączeniem

 

jak to nie pomoże to spróbuj wystartować Linuxa Ubuntu z live-cd i wbudowanymi w system narzędziami sformatować pena

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie a jednak nie działa. Pozostał tylko młotek. Nie dość ze jest mały to będzie jeszcze płaski :) A może jeszcze powiesz jaki masz rozmiar alokacji? Moze mam cos poprzestawiane?

32KB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w swojej kasce korzystam z pendiva 16 GB

Musisz miec sformatowanego jako fat32

Pendriv powinien tylko raz sie zgłosic podczas podłaczenia do systemu konecta, potem juz tylko odtwarza muzyka.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w swojej kasce korzystam z pendiva 16 GB

Musisz miec sformatowanego jako fat32

Pendriv powinien tylko raz sie zgłosic podczas podłaczenia do systemu konecta, potem juz tylko odtwarza muzyka.

pzdr

 

Jest dobrze sformatowany. Tak jak piszesz FAT32 ale nadal system w autku podaje ze to niezidentyfikowany format. W laptopie odtwarza bez problemu. Napisałem do producenta. Moze cos poradzi.

 

Jest dobrze sformatowany. Tak jak piszesz FAT32 ale nadal system w autku podaje ze to niezidentyfikowany format. W laptopie odtwarza bez problemu. Napisałem do producenta. Moze cos poradzi.

 

Niestety EMTEC nie odpowiada czyli ma mnie w ....... Kupiłem Verbatim'a 8GB http://www.verbatim-europe.co.uk/en_1/product_audio-usb-8gb_8938_0_34018.html

 

i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie.

 

Trochę odświeżę temat z NC. Dziś coś dziwnego się zadziało z moim NC, mam wpięty w AUX  - Pendrive na którym jest tylko muyzka MP3, dopowiem, że zawsze wszytsko działało i nie było z nim żadnych problemów. Jak wyłączałem auto na AUX to startował na AUX, jak wyłączałem na FM to było FM, a dziś jest tak startuje z FM bo było z FM - wszystko działa, włącze na AUX widać że utwór idzie, można browse ale fonia ginie, przerzucam na FM i też cisza. Wyłączam NC z kluczyka od nowa ten sam scenariusz i to samo. Nie wypinałem Pena, bo spieszyłem się do pracy, mam nadzieję, że to jakaś losowość/przypadek.Telefon nie jest sparowany w tym momencie.

 

 

Chyba że ktoś z Was miał takie coś i wie w czym może być problem:(.

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasem mam tak samo w sytuacji gdy "zostawię" na Aux. Nigdy natomiast nie zdarzyło się to gdy zostawię na radiu i potem przestawię na Aux. Taki feler... Wyciągnij kluczyk, wyjmij pendrive i włącz kluczyk - powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasem mam tak samo w sytuacji gdy "zostawię" na Aux. Nigdy natomiast nie zdarzyło się to gdy zostawię na radiu i potem przestawię na Aux. Taki feler... Wyciągnij kluczyk, wyjmij pendrive i włącz kluczyk - powinno być ok.

Dzis po pracy to wytestuje, zobaczymy czy to przypadek, czy jednak jakis wyjatek w dzialaniu applikacji, ktory recznie trzeba bedzie omijac.

 

W sumie ponad miesiac wszystko banglalo, bo tyle mam auto.

 

Dam info jak sprawdze.

Edytowane przez fan_japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC w moim QQ też ma rózne przypadłości - niektórych pamięci USB nie toleruje zawsze-inne tylko czasami , czasami nie widzi sparowanego przez Bluetooth telefonu . Ale ogólnie jest OK -tylko te stare mapy coraz częściej znacznik wozi się po polu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilo sie najczesciej proponowane rozwiazanie przez helpdeski IT czyli wlacz/wylacz. Wypialem pena wszystko wrocilo do normy. Wpialem i dziala idealnie bez problemu. Przy okazji chcialem zapytac w jaki sposob wprowadza sie punkty posrednie do trwsy na mapie??.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winno być raczej wyłącz/włącz :) Punkty wprowadzasz po wytyczeniu trasy, tak samo, jak cel podróży: NAV/Destination i tu pojawi się pytanie Waypoint/New destination.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilo sie najczesciej proponowane rozwiazanie przez helpdeski IT czyli wlacz/wylacz. Wypialem pena wszystko wrocilo do normy. Wpialem i dziala idealnie bez problemu. Przy okazji chcialem zapytac w jaki sposob wprowadza sie punkty posrednie do trwsy na mapie??.

 

Pozdrawiam

 

Procedura jest taka jak opisał wyżej Vosh z jedną korektą. Wg Nissana nie jest zdrowo załatwiać kilka spraw za jednym wyjazdem (stres) i pewnie dlatego dopuszcza tylko jeden punkt pośredni ;) Dodanie drugiego kasuje pierwszy. W czyim chorym umyśle powstało takie (i inne podobne w NC) ograniczenie? :yellowcard1:

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winno być raczej wyłącz/włącz :) Punkty wprowadzasz po wytyczeniu trasy, tak samo, jak cel podróży: NAV/Destination i tu pojawi się pytanie Waypoint/New destination.

 

Tak oczywiscie powinno byc wylacz/wlacz - poranne przegladanie forum(jeszcze niewybudzony) .

Przepraszam za brak PL znakow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A moze masz pena na USB 3.0? Komp widzi a NC został w tyle.

Witam. Ja mam Kingstona micro 32gb i działa super. Kupiłem sobie jednak SanDisk 64GB Ultra Fit USB 3.0 i on jest nie wykrywany przez nissan connect. System plików oczywiście FAT32.

Czy jest możliwe że to przez, to USB 3.0?

 

Wysłane z mojego D5103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...