Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N161,5 Wadliwa skrzynia biegów.


Gość Milu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przczytałem wątki o skrzyniach biegów w almerze N16 1,5. Nie znalazłem tego czego szukałem, więc pozwolę sobie zapytać. Jakieś 2 tygodnie temu stałem się szczęśliwym posiadaczem almery. Kupując auto wiedziałem że szumi łożysko oporowe. Więc liczyłem się z naprawą, wymianą skrzyni biegów. Trzy dni po zakupie i zrobieniu jakichś 200km, skrzynia biegów się zablokowała, potrzebna była laweta. Niestety gość nie miał motylka i w momencie ściaganią auta coś się zblokowało w środku i pękła obudowa. Pozostało kupno nowej.. Skrzynie kupiłem dosyć szybko, moze za szybko. Ponoć była od anglika i miała jakieś 130000km i chodziła rewelacyjnie. Tak twierdził chłopak który ją sprzedawał. Mechanik załozył ową skrzynię i niestety... słychać jak na razie jakieś niewielkie szumy. Po za tym biegi do przodu wchodzą nieprecyzyjnie, szczególnie na zimnym oleju, np. 1 bieg mozna wrzucić tylko z 2 biegu oraz jadąc na wstecznym trzepocze drążkiem zmiany biegów, szarpie samochodem. Przechodząc do sedna proszę poradzcie co mam teraz zrobić?

Mogę się zastanawiać tylko czy mechanik dobrze ustawił cięgna? Czy wlał właściwy olej? (twierdzi że wlał 75/90) Czy też to wszystko może być wina skrzyni biegów, jeśli tak czy da się ją naprawić, czy szukać kolejnej?

Z góry wielkie dzięki za rady! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szumy słychać cały czas na biegu, czy tylko podczas przyspieszania? Ja mialem podobny problem nasilaly się szumy, bardziej takie gwizdy byly.. tylko, ze wysepowaly tylko na 3,4,5 biegu i slychac je bylo przy lekkim wcisnieciu gazu jak silnik nie zagluszal.. Ale dzwonilem do tego speca od skrzyn nissana.. i od razu juz przez telefon powiedzial mi, że kaszana i naprawa jest nieopłacalna .. wiec dorwalem skrzynie od almery tino, wiec ta sama... ale z przebiegiem 56tys tylko bo ktos rozbil 2 latka.. zaplacilem wtedy 900zł ale warto bylo... skrzynia jak nowa.. sluzy juz mi 4 rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy słychać już od 40km w górę, przy normalnej jeździe. Dobrze ci się trafiło z tą skrzynią, ja zapłaciłem podobnie tylko że jak widać skrzynia do roboty. Kupiłem u chłopaka w Kamiena Góra. Nie polecam go, chce jeszcze silnik sprzedać, pewnie też ściemę walnie. Jak bedę miał dzień wolnego to pojadę do gościa który robi skrzynię. Mam nadzieję że ją uratuje bo za regenerowane liczy sobie 1200-1400 zł a to wydaje mi się dużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...