Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

mirek74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym uwzględnianiem gwarancji to nie jest tak różowo.

Kolega, od ktorego mialem kupic QQ, w ubiegłym roku przedłużył gwarancję o 2 lata.

Model z 2010 roku, silnik 2.0 dci no i silnik pod koniec ubieglego roku padł przy przebiegu 70 000... nie znam szczegółow, ale decyzja ASO jest taka, że cały silnik do wymiany (przeskoczyl rozrząd).

Niestety wg Nissana naprwa nie moze byc gwarancyjna gdyż jak się okazało, kolega spóźnił się z pierwszym przeglądem gwarancyjnym. Nie przeszkadzało to oczywiśćie w realizacji przeglądów gwarancyjnych i napraw gwarancyjnych w drugim i trzecim roku oraz w zakupie przedłużenia gwarancji, a jak przyszlo do duzej wymiany (silnik) to gwarancji mu nie uznano.

 

pozdrawiam

Lukent

Edytowane przez Lukent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 2 letnia to ubezpieczenie i skoro zawarli je z nim to ich obowiązkiem było przeprowadzić specjalny przegląd  ,co jest zresztą w warunkach ogólnych.Moim zdaniem ,jeżeli rzeczywiście jedynym powodem było spóźnienie   się  z pierwszym przeglądem GWARANCJI PRODUCENTA,a nie dodatkowego ubezpieczenia,wygrał by w każdym sądzie.(skoro miał papiery z późniejszych przeglądów i napraw)

Tak czy siak , warto przestrzegać zapisów gwarancji. Ja zawsze kupowałem sam olej i też trochę się balem że ktoś się tego czepi przy reklamacji silnika  ,ale nie było żadnego problemu.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikowałem i faktycznie auto musiało przejść specjalny przegląd przed tym dodatkowym dwuletnim okresem gwarancji/ubezpieczenia i takowy przegląd przeszło. Nie zmienia to faktu, że naprawy na gwarancji odmówiono. Swoją drogą ciekawy jestem czy podobnie potraktowano by klienta np z Niemiec...

Edytowane przez Lukent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie postawienie sprawy śmierdzi i ewidentnie chcą się wykpić sianem. Proponuję dokładnie przejrzeć warunki tego dodatkowego ubezpieczenia na kolejne 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem Nissana Note 1.5dci 86KM. Czy ktoś może mi powiedzieć jakiej firmy mam wtryskiwacze? Z tego co wyczytałem, na początku były montowane Delphi a pózniej Siemens. Samochód z 2008 lipiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Siemensa,,ja w Qaszlaku z 2007 roku z tym silnikiem mam właśnie takie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co  powielasz temat,masz odpowiedź w dziale note , gdzie też zadałeś to samo pytanie.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ! Mój kasztan ma już 120 tysi i przymierzam się do profilaktycznej wymiany panewek, moje pytanie jest następujące: 

Czy wymieniając panewki na nowe, trzeba oddać wał korbowy do szlifu?

Gdzie kupowaliście panewki poza ASO, bardzo biedna oferta jest na necie.

W którym roku poprawiono silnik 1.5DCI, tylko w 2007 były felerne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mój kasztan ma już 120 tysi i przymierzam się do profilaktycznej wymiany panewek, moje pytanie jest następujące:

Czy wymieniając panewki na nowe, trzeba oddać wał korbowy do szlifu?

Gdzie kupowaliście panewki poza ASO, bardzo biedna oferta jest na necie.

W którym roku poprawiono silnik 1.5DCI, tylko w 2007 były felerne?

Wału nie trzeba szlifować,chyba źe doszło już do przekręcenia i są rysy.Panewki dobierze mechanik a wada występuje i w nowszych.Wszystko zależy od sposobu eksploatacji,częstości wymian oleju i czy nie mamy pecha z usterką pompy oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix dzięki za pomoc, czyli czeka mnie tylko sama wymiana panewek. Olej wymieniam max co 10 tyś, ale panewki wymienię dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś ,to wstaw foto panewek .Jestem ciekawy jak wyglądają po tak częstej wymianie oleju.Jeśli silnik nie był"pałowany" to teoretycznie powinno być OK.120kkm to rozrząd z pompą bym wymienił. Dojście do panewek przez miskę od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś ,to wstaw foto panewek .Jestem ciekawy jak wyglądają po tak częstej wymianie oleju.Jeśli silnik nie był"pałowany" to teoretycznie powinno być OK.120kkm to rozrząd z pompą bym wymienił. Dojście do panewek przez miskę od dołu.

KPL. rozrządu już wymieniłem przy 117tyś km :) jak będę wymieniał panewki fotki wrzucę na pewno, teraz robię zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Qashqai 1,5 dci zatarty silnik po przebiegu ok 90 tyś mało tego padły panewki główne oczywiście "szczęśliwym" trafem wytarły się nawet siedzenia w bloku silnika to wiąże się oczywiście z wymianą bloku nowy wał zestaw panewek padła turbina (w oleju opiłki z panewek --- wiadomo) FRANCUSKI SZAJS !!!!!! ----wszystkie modele dci ------- (tylko ?! SILNIK). nigdy nie kupujcie silnika dci czy to 1.5 czy 2.0 to wszystko do bani -- Przyczyna usterki banalna zaczyna spadać wydajność pompy oleju (pojawiają się rysy w środku komory -- i to wystarcza żeby spadła jakość smarowania i co za tym idzie obniża się jakość smarowania --- automatycznie szlag trafił panewki i całą resztę po kolei PRODUCENT NIE MA ZAMIARU POPRAWIĆ SWOICH BŁĘDÓW --- BO TO TĘPE ŻABOJADY --- A WYSTARCZY DODAĆ ZAMKI NA PANEWKI I SOLIDNA POMPA OLEJU CZY TO TAK DUŻO !? Po zauważeniu że siadają wały zrobili nowy i w modelach (przez 1 rok do 2010 ich nie dawali ) a teraz znowu te głąby wsadzają dokładnie takie same z modelu 1,5 dci z 2007 r inny numerek ale idealnie ten sam :) Ale wiadomo auto po 100 tyś nie ma gwarancji to niech se ludzie nowe kupią ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w pście#35

, pompa oleju bywa przyczyną ,ale nie zawsze i nie tylko.Do tego silnika są też pompy zamienniki , tzw wzmocnione.   (minimalnie różnią się wyglądem - mają inną zębatkę w środku). Po to ją zmieniono aby zapobiec m/i obróceniu panewek co na starych często się zdarzało .A nowe pompy firmy sasic to wytwarzały takie ciśnienie ,że olej wywalało przez uszczelkę filtra.Dużo o tym bylo na forum renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie w czasie jazdy padl silnik - twierdzili ze przeskoczył pasek  5 tyg trzymali auto  i wymienili silnik na gwarancji .

  brakowało mu 1 miesiaca do 5 latki  a miał przejechane 109tys km , 

Qashai+2 1,5cdi -- nawet po wymianie nie chcieli wyjasnic co sie konkretnie stało i dla czego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś cholerne szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet po wymianie nie chcieli wyjasnic co sie konkretnie stało i dla czego .

Była akcja na paski w tym modelu ,może nie zrobili tego ,więc czym mieli się "chwalić"?

Zsuwał się co powodowało strzępienie i w skrajn ym wypadku "wkręcenie" i BUM-po silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy w życiu pasek mi się w aucie zerwał :( 

Raz po 15K km w poldku atu + , a raz po 200K km w toyocie corolli  !!! :) 

W pierwszym naprawa była po taniości , bo tylko laski popychaczy się skrzywiły , za drugim razem taniej wyszło oddać auto do rozmontowania na dismantlers yard 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

jak to jest z tą prewencyjną wymianą panewek? Zaraz po kupnie panewki sie obrócił, nowy silnik z przebiegiem około 13 tys. mil i tak już teraz najeździłem nowym silnikiem około 100 tys. Olej itp wymieniam co 12 tys km. Pytanie czy warto wydawać kilka stówek (jaki koszt?) na prewencyjną wymiane panewek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wydałem , i mysle ze jesli nie znasz historii auta i jego poprzedniego właściciela, to nie zastanawiaj sie . Koszt nie jest duzy , ja wydałem kilka lat temu ok. 1000 zł. , panewki , czyszczenie smoka , filtr oleju , olej plus robocizna. Teraz wymiane oleju robie co 10 000 lub raz na rok , i głowę mam spokojną . A i sumienie czyste gdyby odpukać, cos sie mimo wszystko przytrafiło :)

Kolega robił wymianę w zeszłym tygodniu, w Reno Scenic w silniku 2,0 i koszt panewek coś ok. 200 zł. , do tego olej filtr i robocizna , wszystko wyszło ok. 700 zł. wiec taniej .

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

  Mam pytanie do osób które robiły profilaktyczną wymianę panewek . Czy może ktoś z was polecić jakiś dobry warsztat specjalizujący się w takiej naprawie w woj. śląskim lub małopolskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana panewek nie jest jakimś wyzwaniem dla mechanika . Myślę ze warsztat ktory ma w miarę dobrą opinie poradzi sobie bez problemu . Ja robiłem to w Żarkach kolo Myszkowa. Mogę spokojnie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...