Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszczelka pokrywy zaworów P11 2.0 TD (rok: 2002) po lifcie


kwacior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z zakupem odpowiedniej uszczelki do pokrywy zaworów w mojej Primerze.

 

Pokrywa ma rowek (patrz załączone foto), w który powinna wpasować się uszczelka (bynajmniej tak mi się wydaje).

 

W trzech sklepach, w których byłem oferują mi uszczelki bez rantu, który miał by wypełniać rowek/szczelinę w pokrywie zaworów (bodajże symbol: 918 202).

 

Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jaki jest symbol katalogowy tej odpowiedniej uszczelki.

 

A może powinienem w inny sposób uszczelnić pokrywę (np. jakimś silikonem)

 

Dane pojazdu:

Nissan Primera P11 2.0 TD (66 kW)

Rok produkcji: 2002 (po lifcie)

VIN: SJNBDAP11U0609769

 

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

 

Pozdrawiam.

post-81748-0-61625600-1393841873_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Możesz zakupić taką uszczelkę jak Ci oferują, ale i tak proponuję użyć masy uszczelniającej tzw. "uszczelki" w kolorze czarnym i tą masą wypełnisz rowek.

Teraz ta tzw. "uszczelka" /nie mylić z silikonem/ jest praktykowana u wszystkich mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z serwisów ASO odpowiedział mi na moje zapytanie.

 

Symbol oryginalnej tej uszczelki to 13270-WA100 obecnie brak jej w magazynach. Produkt bardzo ciężki do zdobycia :( Koszt około 130 zł.

 

Do tego jeszcze powinienem zamówić śruby ze specjalną uszczelką gumową 13268-WA100.

 

Na tym forum już ktoś przerabiał ten temat :)http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/54794-p11144w11144-uszczelka-pod-zaworami/

 

Wychodzi na to, że teraz mam dwie opcje.

 

1) Zakup pokrywy blaszanej (z dostaniem uszczelki do niej nie będę miał problemu).

 

2) Tak jak pisał mirekg9 zastosowanie masy uszczelniającej.

 

Tylko mam jedno pytanie:

Czy sama masa wystarczy? Czy kłaść też tą ogólnie dostępną uszczelkę?

 

Do tej pory pokrywa przywierała mi do podłoża, a ta uszczelka ma wysokości z 5-7mm.

 

Może ktoś robił już tę pokrywę bez oryginalnej uszczelki i da jakąś radę :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam kolegów. Podepnę się pod temat, jednocześnie trochę go rozwijając. Muszę wymienić uszczelkę pokrywy zaworów w mojej P11 '96 2.0i. W związku z tym, że świece są skompane w oleju, podejrzewam, że potrzebuję również nowych uszczelek świec, ale niestety trudno je dostać. Znalazłem tylko odpowiednie do SR20DET (http://allegro.pl/uszczelka-swiecy-zaplonowej-nissan-primera-sr20det-i5879324340.html) - czy jest możliwość, że zagrają z SR20De?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały  , ale proponuje jeszcze  poskładać na masę uszczelniającą , silikon   uszczelki świeć i połksięcyce przy wałkach  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Uszczelki kupione, silikon do wysokich temperatur mam :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...