Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 ledwo dzialajace spryskiwaczy


lp78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - w nowo zakupionym T31 2008 był pusty zbiornik płynu do spryskiwaczy. Dolalem płynu ale spryskiwacze praktycznie nie działają. Silniczek słychać ale zarówno z przodu jak i z tylu ledwo cos mokrego sie pojawia na dyszach. Przetykalem je lekko igła i trochę lepiej ale to dalej nie psikanie a tylko płyn lekko i baaaaardzo mało leje sie z dysz. Ktoś ma jakis pomysł co zrobic ?

 

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypnij wężyk od spryskiwaczy na masce, włóż go do jakiejś butelki a następnie włącz spryskiwacz.

Jeśli intensywnie leci płyn to znaczy, ze silnik działa i jest problem z samymi spryskiwaczami.

Może wężyki zarosły glonami od nieużywania i jak ruszyłeś to się wszystko zakorkowało na samych spryskiwaczach.

Jeśli nie leci to sprawdź wężyk do samej pompki czy się gdzieś nie zagiął. Jeśli się nie zagiął a nadal nie leci to postaraj się go odłączyć jak najbliżej pompki, może jest gdzieś zatkany. Jeśli nadal nie leci, a słychać pompkę to wnioskuje, że jest jakiś problem z pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje za porady. Pompka pewnie znajduje sie gdzieś obok zbiornika wiec pewnie trzeba ściągnąć prawe nadkole? Dużo z tym kombinowania czy raczej proste ?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje mam przyblokowane same dyszki. Co prawda przedmuchałem je + przeczyściłem delikatnie igła + psiknąłem także WD40 ale dalej nie dają tak jak powinny.

Macie jakiś pomysł ? Może wymoczyć je przez noc w coli ? albo w `krecie`?   :) Nowy (1szt) to 105 pln więc trochę dużo. Bo z używanymi może być praktycznie to samo i tego sie obawiam.

Edytowane przez lp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z octem  szklanka octu i pół wody zagotuj do wrzątku wrzuć spryskiwacze  i odstaw na godzinę stary sposób na odkamienianie czajników .Ale spryskiwacze musisz wymontować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje mam przyblokowane same dyszki. Co prawda przedmuchałem je + przeczyściłem delikatnie igła + psiknąłem także WD40 ale dalej nie dają tak jak powinny.

Macie jakiś pomysł ? Może wymoczyć je przez noc w coli ? albo w `krecie`?   :) Nowy (1szt) to 105 pln więc trochę dużo. Bo z używanymi może być praktycznie to samo i tego sie obawiam.

Miałem to samo w T30 pare razy.

Igła jest za gruba i za sztywna.

Ja przepychałem dysze cieńkim sprężynowym drutem o ile dobrze pamietam 0,4 mm.Pomagało rownież podłaczenie wężyka od dyszy  do nożnej pompki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszelkie moczenia, przedmuchiwania i przebijania nie przyniosły skutku. Wkurzylem sie i .. przecialem :) w środku jest mały zawor zwrotny składający sie z gumki, plastiku z dziurką i sprężynki. Wyczyscilem bo było tam dużo brudu, skleilem i zdecydowanie lepiej. Z dwóch spryskiwaczy czyli czterech dyszek trzy działają super, jedna najwidoczniej zapchala sie jesCze jakimś paprochem- moze ja przetka.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszelkie moczenia, przedmuchiwania i przebijania nie przyniosły skutku. Wkurzylem sie i .. przecialem :) w środku jest mały zawor zwrotny składający sie z gumki, plastiku z dziurką i sprężynki. Wyczyscilem bo było tam dużo brudu, skleilem i zdecydowanie lepiej. Z dwóch spryskiwaczy czyli czterech dyszek trzy działają super, jedna najwidoczniej zapchala sie jesCze jakimś paprochem- moze ja przetka.

za tę robotę u mnie plusik, daj może zdjęcia

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update : znalazłem chyba jeszcze lepsze wyjście. Mianowicie trzeba przeciąć te dyszki i wyrzucić środek( czyli ten pseudo zaworek zwrotny).Pozniej porządnie skleić i przed dyszkami zalozyc prosty zawor zwrotny spryskiwaczy (5zl). Działa jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...