Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośniki, gra tylko jedna strona


mercleb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, czy w nissanie można źle podłączyć głośniki. Chodzi o to, że gra mi tylko jedna strona, prawa, a lewa jest całkiem głucha, żaden głośnik nie gra. Miałem rozbierany kokpit aby podłączyć poduszki. Kupiłem go po wypadku i przekładane były poduszki i podłączane wszystko na nowo, ale nic nie było poza poduszkami i taśmą zwijaka przekładane z innego samochodu.  Nie mam sterowania radia na kierownicy.

Problem w tym, że przed zakupem sprawdzałem radio i CD czy działa no i grało wszystko, każda strona. Po odbiorze od mechanika nie gra żaden głośnik z lewej strony. Do tego mam w nim zmieniarkę i też nie działa, tak jakby nie dochodziło do niej zasilanie, ale nie wiem czy ona w ogóle działała wcześniej. Zawsze jest opcja że padły wszystkie głośniki na raz, więc może rozebrać boczek (tylko jak) i sprawdzić na jakimś innym głośniku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmi to banalnie, ale nie zmienił ktoś ustawień głośników tak, aby grała tylko prawa strona...?

Sprawdzałeś to...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podlacze się do tematu. Kupiłem auto bez radia...3 dni temu dostałem radio, rozkodowane. Po podłączeniu gra tylko prawa strona...a lewa...jak by delikatny poglos (przy przesterowaniu na lewy przod).

Gdzie szukać przyczyny?

Głośniki?

Radio?

Okablowanie bądź podlaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wykluczyc glosniki, podepnij je na krzyz (prawy do lewego). Jak zagraja to znaczy ze w radiu padnieta jest koncowka mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...na chłopski rozum musze rozebrać oba boczki, wyjąć głośniki z lewej i prawej strony i je pozamieniac tak? Czy jest jakiś inny sposob? Może dla was to śmieszne pytanie ale wogole się na tym nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable od glosnikow przy radiu a nie w boczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem ciemna masa...rozebralem to...dostałem się do radia i...co dalej? mam 3 kostki, nie są opisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, mam podobny problem. gra tylko lewa strona ale na CD. Jak przełączę na radio to obie strony hulają jak trzeba. 

Mało tego, czasem jak muszę mocniej przyhamować to i lewa strona na CD się uruchomi.

Ma ktoś jakiś pomysł, co się mogło zadziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...