Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana radia 350Z pomocy


VC15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm to dobrze mam rozumiec ze dlatego nie działa mi subwoofer ?:D

 

bo ja mam stacje multimedialna z Alpine i nie działa mi sub. reszta smiga. sterowanie radia z kierownicy tez działa dobrze ale brak bassu. musze tam zajrzec chyba jak to wyglada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to dobrze mam rozumiec ze dlatego nie działa mi subwoofer ? :D

 

bo ja mam stacje multimedialna z Alpine i nie działa mi sub. reszta smiga. sterowanie radia z kierownicy tez działa dobrze ale brak bassu. musze tam zajrzec chyba jak to wyglada :D

Subwoofer przeważnie nie działa , albo wyłącza się co chwilę , ten typ tak ma, było opisywane kilka razy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie subwoofer działał idealnie do nie dawna. Ostatnio czasami zdarza mu sie przyciąć a konkretnie zaczyna strzelać,buczeć by po chwili znów działać normalnie. Zauważyłem że dzieje się to po nagłym wjechaniu w nierówności lub szybkim pokonaniu zakrętu:) Jak będe miał więcej czasu to wyjmę wzmacniacz subwoofera i popatrze na kable moze cos jest załamany. Wstepnie czytałem już w internecie co to moze być i często przyczyną jest przekaźnik ,który trzeba najczęściej wlutować nowy.

Czy ktoś już się bawił w to? Rozbierał?

Edytowane przez daniel.tymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

odswiezam kotleta bo nie chce robic nowego tematu :P co sadzicie o radiu Pioneer AVH-X2700BT ? będzie pasowal ? i czy potrzeba specjalnej ramki do niego czy pasuje ta z zestawu tak żeby nie było luki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie u siebie radia 2 DIN? Przymierzam się zakupić jakieś tylko nie mam zbytnio pomysłu co. Jakieś fotki mile widziane jak to u was pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up a dużo roboty z podłączeniem sterowania z kierownicy było? Ja zamówiłem Pioneer mvh 270bt bo zamiast nawigacji będę wykładał phablet sony xperia z ultra więc szukałem czegoś bez androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Takie info dla zainteresowanych. Fajnie grający setup jaki sprawdził się u mnie w cabrio nie wykładając nie wiadomo jakiej kasy.

Pozostawione okablowanie, elektronika bose i wzmacniacz suba.

Radio Sony mex xb100bt

Interface pac roem-nis2 (nie wiem czy do końca potrzebny bo nie sprawdzałem czy radio komunikuje sie właściwie po 5voltowych wyjściach niskonapieciowych, wiadomo, że z pac rozwiązuje te problemy z radiami których wyjścia są 2 czy 4 voltowe, ja na wszelki wypadek ściągnąłem go z USA z Amazona ).

Sterowanie z kierownicy Pac swi -rc.

Subwoofer Rockford Fosgate r2d2 10 - ustawiony na 1ohm. Pasuje idealnie bez przeróbek.

Oczywiście należy zamknąć komorę za subwooferem wszelkimi sposobami by uzyskać pojemność o jak najmniejszych rozmiarach. Porządnie każdą możliwą powierzchnię wygłuszyc matami. Po 2 lub 3 warstwy. Usztywnić należy także czym się da oryginalny cover subwoofera. Potem osadzić go usuwając luzy pomiędzy nim a plastikami tapicerki. Moc suba spowoduje na bank rezonans różnych elementów z czym trzeba powalczyć.

Ponieważ radio ma duże możliwości zarządzania dźwiękiem i sterowania głośnikami można uzyskać całkiem niezły efekt na przednich oryginalnych głośnikach i potraktowanie przez radio tylnich głośników jako średnioniskotonowców wraz z R2D2 jako suba na odpowiednich ustawieniach.

Oczywiście wymiana przednich głośników mogłaby poprawić jeszcze co nieco, ale głośniki ze zwrotnicami o dedykowanej impedancji 2ohm wychodzą na miernikach pod 3 ohmy. To może nie dać oczekiwanego efektu, wiec nie próbowałem.

Pozdrawiam i życzę udanych modów.

Michal

 

 

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mikellino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzięki jeszcze raz za pomoc.

 

Znalazłem adapter do podłączenia radia w sklepie www.car-tronic.pl , który kosztował na pewno więcej niż na ebay, ale miałem go z dnia na dzień.

Ogólnie bardzo polecam sklep do dostałem tam wszystkie info dotyczące montażu i wymaganych dodatkowych części np. przejściówek ISO.

Na radio zdecydowałem się PIONNEER FH-x700BT.

Gra i wygląda rewelacyjnie.

Posiada bardzo dużo ustawień, posiada BLUETOOTH, z radia mogę wybrać połączenie, czy włączyć muzykę z telefonu.

Kolor podświetlenia można idealnie dopasować.

Wrzucę na pewno lepsze zdjęcia, a tak to wysyłam żeby można było sobie ocenić jak to wygląda w Z-tce.

Koledzy, jestem totalnie zielony w tym temcie. Chciałbym zamontować to radio u siebie, czy mógłbym liczyć na uprzejmość i informację co konkretnie potrzebuję kupić, żeby zamontować to radio? Jakie przejściówki, czy ramkę też itp.

z góry dziękuję.

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam,

mam pytanie czy ktoś widział różnicę w dzwięku miedzy:

Niss_70-7551.JPG

interfejs-aktywuje-fabryczny-wzmacniacz-

kupiłem to na RCA i nie wiem czy sub nie gra za cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 20:59, hot_rider napisał:

witam,

mam pytanie czy ktoś widział różnicę w dzwięku miedzy:

Niss_70-7551.JPG

interfejs-aktywuje-fabryczny-wzmacniacz-

kupiłem to na RCA i nie wiem czy sub nie gra za cicho

A nie masz w radiu regulacji mocy subwoofera?

Gdzie kupic takie kable bo u mnie ktoś włożył radio pewnie na zwykłym ISO i w ogole sub nie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...