Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa wtryskowa


mirko_78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirekg9

Uzupełnij profil, gdyż 2,2 to nie wszystko.

 

Da się, najwyżej trzeba poluzować układ wydechowy. Nie daj się mechanikom, którzy powiedzą o wyjmowaniu silnika - w tedy od razu zmień mechanika.

Co się dzieje, że chcesz wyjmować pompę? Możesz coś więcej napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil, gdyż 2,2 to nie wszystko.

 

Da się, najwyżej trzeba poluzować układ wydechowy. Nie daj się mechanikom, którzy powiedzą o wyjmowaniu silnika - w tedy od razu zmień mechanika.

Co się dzieje, że chcesz wyjmować pompę? Możesz coś więcej napisać?

miałem robiony z dwa lata temu sterownik,a kilka dni temu po krótkim postoju na mieście już nie zapalił

Edytowane przez mirko_78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam mam też problem z pompą wtryskową.Zgasł mi podczas jazdy i już nie odpalił.Mechanik stwierdził że padła pompa i że trzeba wyciągac silmik żeby ją wymienic bo nie ma dojścia.Czy ktoś miał już problem z pompą i czy też musiał wyciągac silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika nie potrzeba wyciągać.

Mechanik chce Cię naciągnąć na koszty. Proponuję zmianę mechan

Rozumiem ale powiedz mi jak wyciągnąc pompe bez wyciągania silnika mechanik mi powiedział że nie ma miejsca żeby wyciągnąc pompe.Miał podobno wszystko poroskręcane te osłony od łańcucha też ale mówił że nie ma dojścia do jakiegoś drugiego koła na którym jest pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki przekaże mu.A może wiesz gdzie są blokady rozrządu albo jak inaczej można zablokowac jak się nie ma klucza do blokad w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki przekaże mu.A może wiesz gdzie są blokady rozrządu albo jak inaczej można zablokowac jak się nie ma klucza do blokad w tym silniku?

Nie odpowiem, gdyż nie wiem, a nie będę wymyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Nissanik już po wymianie pompy zapiernicza aż miło i jakoś tak trochę ciszej chodzi,no chyba że mi się wydaje:)Silnika rzeczywiście nie trzeba wyciągac.Moje koszty to pompa po regeneracji odkupiona od jednego pana z padniętym silnikiem(pęknieta głowica) na pompie po regeneracji zrobił ok 13 tyś (pompa 750zł+laweta 100zł+wymiana pompy 400zł) koszty małe nie są ale co zrobic przez 5 lat użytkowania nie dołożyłem nawet zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy możecie opisać którędy i jak wyciągać pompę,niestety mnie też to czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N16 odkręcasz rurki wtryskowe, rurę z płynem pod kolektorem, podporę pompy, pokrywę górną rozrządu. Zdejmujesz górny łańcuch i napinacz, odkrecasz koło pompy o samą pompę od pokrywy. Potem pompę wysuwasz do tyłu i wyjmujesz górą. W tino ponoć trzeba demontować podszybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Najsampierw spróbujcie wymienić tranzystor w sterowniku, jest to najtańsza opcja, a może okazać się wystarczająca.

Dojście do sterownika po wyjęciu kolektora ssącego. A z autopsji wiem, że przy działającym EGR i przebiegu powyżej 200kkm  wyjęcie kolektora i wyczyszczenie jego, jak i kanałów dolotowych do głowicy to jest po prostu konieczność. Więc wymiana tranzystora w sterowniku to przy okazji praktycznie żadna naprawa, a może być skuteczna w porównaniu z wyjęciem i regeneracją całej pompy. Mi powiedzieli  za regenerację 2000zł. Aha bład, który pokazała mi zworka to 75, czyli OBD2 P1690. 

Pozdrawiam

Edytowane przez J.a.n.o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...