Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Osłona chłodnic


Yanekoktagon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Montował już ktoś siatkę 'od dołu'? Z tego co wiem to jest tam osłona którą trzeba by zdjąć. Zastanawiam się czy w moim przypadku nie byłoby to lepsze i szybsze rozwiązanie niż próba wkładania siatki od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak to wygląda pod kątem ew. montażu i pomimo iż wydaje się że od dołu jest lepiej to trzeba dysponować kanałem. Zastanawiałem się jeszcze nad dwoma podnośnikami ale średnio widzę zdejmowanie tej pokrywy przy niezbyt dużej przestrzeni pod samochodem.

Od góry nie powinno być źle, kilka śrub trzeba odkręcić i chyba zdecyduję się na to rozwiązanie. Rozumiem że po odkręceniu tego co blokuje dostęp do dolnej części zderzaka 'wpuszczaliście' tam siatkę i już z dołu trytytkami ją mocowaliście do pionowych części otworu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabierałem sie wczoraj.

Pytanie

1 czy na lewa osłonę chłodniczki  - osobna siatka czy da zmieścić jedną szeroką na obie chłodnice? ( na razie nie będę ściągał zderzaka.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na całości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAcko- nie pamiętam czy pisałeś - sam zakładałeś  czy dałeś zlecenie komuś?

Ja dziś przesiedziałem godzinkę.

I cała osłona ( na już ) nie chce wejść. Tzn nie przylega.

Na granicy chłodnic są 2 przewody jeden przymocowany do zderzaka drugi do okolic chłodnicy - przeciwnej strony. Jutro w dzień zerkne jeszcze raz. Ale to trochę mi dziś przeszkodziło w kontynuacji montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich przewodach mówisz,u mnie owszem były jakieś przewody ale dało się to ominąć,a przy jednym chyba robiłem podcięcie w siatce,niewidoczne z zewnątrz.Ja mam acentę z 2014 .Może w niej jeszcze nie było innych "czarów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie....

Najprostszym sposobem i najefektywniejszym technicznie i wizualnie jest  zdjecie zdezaka!

Tyle razy juz w temacie byľo to omawiane....

A tak to kombinacje normalnie alpejskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zderzaka nie zdejmowałem.Zrobiłem szablon z twardej tektury i pasowałem od góry(rymło mi się poetycko :D )Nie miałem z góry większych utrudnień.Widocznie inne modele mają już dołożone co nieco "czarów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede w sobote robił.

Sklaniam sie ku odrysowaniu szablonu z tektury i po zdjeciu gornej osłony atrapy zlapanie trytytkami na krawędziach. Wizualnie wydaje mi sie ze dostep bedzie jaki taki.

Pytanie ile ich po obwodzie zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.06.2018 o 09:19, Brzyk napisał:

Górne trutki założysz.

Dolne już będzie gorzej.

Szablon z tektury zrobiony. I chyba to bylo najłatwiejsze.:banan:

20180707_124036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J11 najłatwiej z góry odkręcając plastikową osłonę i wyciągając dwa plastikowe kołki. Siatka 83 x +/-14,5 cm wchodzi w cały otwór. Z dołu zahacza się naturalnie w rowek natomiast mocowanie górne to trytki do żeber osłony plastikowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2018 o 20:49, Brzyk napisał:

Byś wiedział ;-)

No i po robocie. Zajęlo mi to ok 1 godziny. Zdjalem jedynie gorną atrapę (zamocowana na 4 wciskane zatyczki). Po wycieciu z szablonu (125 mm na 820 mm) od góry wchodzi bez problemu.

Na koniec trytrytkami najpierw srodek *w celu wycentrwania góra-dół i lewa-prawa. A potem pozostale punkty _ łacznie w 6 punktach.

Zostal mi jeszcze szablon i docięta na wymiar druga sztuka wiec moge sie podzielic za 8pak piwa. Oczywiscie do xtraila.

 

20180722_170141.jpg

20180722_161705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X to nie 11ka heh.
Ja też właśnie skończyłem.
Ale mi się moja robota nie podoba.
Chłodnicza zasłonięta ale siatkę trochę za mocno ściągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta siatka dolozona to ta z przodu czy z tylu czy moze ona taka podwojna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożona jet ta cienka za tą grubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba popatrze u siebie jak to wygląda i może też bym dorzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto! Na pewno już drobne kamyczki nie będą tak penetrowały okolicy chłodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dolna osłona założona - przy pomocy zgrabnych rączek żonki - zajęło mi jakieś 30 min :) siatka wycięta na wymiar 830x145 mm .....

zastanawiam się czy za znaczkiem Nissana też założyć - ktoś już zakładał ? otwierając dzisiaj maskę w celu założenia ww siatki zauważylem pare os, much na silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...