Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 1.8 nie odpala


konar1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i almerowiczów :-)

Kochani, stałem się posiadaczem Almerki 1.8 po lifcie z roku 2003. Autko przyjechało do mnie 2 miesiące temu na kołach - ale ledwo. Do wymiany był przedni pas pod chłodnicą - z tego co widziałem na forum to standardowy problem. Brakowało mi czasu i dopiero dzisiaj ukończyłem prace "blacharsko-plastikowe". Podłączyłem akumulator (super naładowany) a tu mi wentylator chłodnicy pracuje. Zaglądam do środka a tam kontroli oleju i ładowania palą się na czerwono - a kluczyki mam w ręku???? Naciskam na przyciski na kluczyku - nic - żadnej reakcji. Wymieniłem baterie w obu kluczykach. Test nr 2 - tak jak wyżej - wentylator chłodnicy śmiga i świecą się kontrolki. O ile z mechaniką sobie radzę to elektryka mnie przyprawia o dreszcze.

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną takiej sytuacji? Proszę o podpowiedź - chcaiłbym już zacząć śmigać Almerką.

Pozdrawiam

Karol


Kochani dodam jeszcze że wszystkie użądzenia (światłą, wycieraczki) działają normalnie a na tablicy kontrolnej świeci się znaczek samchocu z kluczykiem - czerwnony.

Proszę o pomoc

 

Witam wszystkich forumowiczów i almerowiczów :-)

Kochani, stałem się posiadaczem Almerki 1.8 po lifcie z roku 2003. Autko przyjechało do mnie 2 miesiące temu na kołach - ale ledwo. Do wymiany był przedni pas pod chłodnicą - z tego co widziałem na forum to standardowy problem. Brakowało mi czasu i dopiero dzisiaj ukończyłem prace "blacharsko-plastikowe". Podłączyłem akumulator (super naładowany) a tu mi wentylator chłodnicy pracuje. Zaglądam do środka a tam kontroli oleju i ładowania palą się na czerwono - a kluczyki mam w ręku???? Naciskam na przyciski na kluczyku - nic - żadnej reakcji. Wymieniłem baterie w obu kluczykach. Test nr 2 - tak jak wyżej - wentylator chłodnicy śmiga i świecą się kontrolki. O ile z mechaniką sobie radzę to elektryka mnie przyprawia o dreszcze.

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną takiej sytuacji? Proszę o podpowiedź - chcaiłbym już zacząć śmigać Almerką.

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niezłego moda! :-) Nikt tu Ci tym przypadku nie pomoże, tym bardziej że elektromechanika nie jest twoją mocną stroną! I tu Ciężko zobaczyć, pomierzyć i.t.d. co masz tam pomajdrowane. Więc najlepsze i chyba jedyne dla Ciebie wyjście to odstawić brykę do magika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że może być zwarcie na kostce stacyjki. Auto myśli że jest włączony zapłon, dlatego świecą się kontrolki i wszystko działa, i jeśli jest włączona klima to dlatego też wiatrak startuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...