Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamerka w samochodzie?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sam uchwyt kamerki przykleiłeś do plastikowej osłony stopki lusterka?

Tak - uchwyt miał oryginalnie podklejoną taśmę dwustronną i trzyma się mimo tegorocznych upałów zupełnie dobrze.

 

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, zakupiłem niskobudżetową MediaTech, poprowadziłem zasilanie przez bypass z bezpieczników i po lewej stronie drzwi za uszczelkami oraz górą do lusterka, z wyjściem USB do kamerki. Kabli praktycznie nie widać. Miejsce mocowania kamerki, po wielu przymiarkach, znajduje się po prawej stronie lusterka.

post-96804-0-02637000-1506439244_thumb.jpg

post-96804-0-10204200-1506439257_thumb.jpg

post-96804-0-94247900-1506439268_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, zakupiłem niskobudżetową MediaTech, poprowadziłem zasilanie przez bypass z bezpieczników i po lewej stronie drzwi za uszczelkami oraz górą do lusterka, z wyjściem USB do kamerki. Kabli praktycznie nie widać. Miejsce mocowania kamerki, po wielu przymiarkach, znajduje się po prawej stronie lusterka.

Ja robiłem przymiarki z kilkoma kamerkami także w takim miejscu jak Ty, ale jako pasażerowi przeszkadzało mi to ,że tuż przed oczami miałem kamerkę. Dlatego szukałem modelu jak najmniejszego i mój wybór padł na XBlitza mimo kilku minusów tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przymiarki z kilkoma kamerkami także w takim miejscu jak Ty, ale jako pasażerowi przeszkadzało mi to ,że tuż przed oczami miałem kamerkę. Dlatego szukałem modelu jak najmniejszego i mój wybór padł na XBlitza mimo kilku minusów tego modelu.

Trudno pogodzić jakość, wielkość kamerki oraz żeby nikomu nie przeszkadzała :( . Niestety ale miałem dostęp tylko do wypróbowania dwóch modeli rejestratorów. W moim QQ mocowałem na próbę kamerkę praktycznie po całej przedniej szybie - i najlepiej mi pasuje po prawej stronie lusterka. Wyżej nie mogę podnieść ze względu na szeroki kąt kamerki, a że 99% jeżdżę jako kierowca, to mi za bardzo nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Mio MiVue C320 (349 zł) i Navitel R600 (299 zł). Ta druga ma uchwyt z mocowaniem na taśmę 3M do szyby, co w sumie sprawa, że całość wygląda na rozwiązanie fabryczne. Ten sposób montażu nie jest dla mnie szczególnie jakimś istotnym minusem, co niektórzy podkreślają w recenzjach i opiniach. Więc pomijając największą kwestię dyskusyjną, zastanawiam się, którą wybrać. Opinie panują pozytywne, jakość nagrań porównywalna, kąt widzenia większy w Navitel, jedynie wiele osób zgłasza bardzo słabą baterię w R600, która wystarczy dosłownie na chwilę pracy bez zasilania, w MiVue wypada chyba pod tym kątem znacznie lepiej, bo nie rzuciły mi się w oczy takie opinie. Fajną opcją w MiVue jest 3 osiowy system przeciążeń, interfejs MiVue Menager, gdzie ma się fajny dostęp do materiałów. R600 ma za to chyba bardziej rozbudowany tryb parkingowy, ale właśnie, skoro bateria wystarczy na chwilę, to chyba jakiś power bank by się przydał. 

 

Cena jakąś różnicą wielką nie jest, ale zawsze coś, biorąc pod uwagę, że trzeba dokupić jeszcze kartę SD.

 

A jak wygląda sprawa z zasilaniem, jeśli kamerka cały czas będzie podłączona przewodem do gniazda pod panelem klimatyzacji? Czytałem, że tam jest cały czas zasilanie, czyli kamerka cały czas żre prąd z akumulatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kamerki "pracuje" w czuwaniu i malo pradu zuzywaja (ale jednak)

Mielem w poprzednim kamerke z akumulatorem - uwazam to za nieporozumienie.

Bateria w sloncu latem, hm... bardzo sie grzala a i jej zywotnosci to nie poprawialo. Nie wiem czy nie lepiej jednak bez akumulatorka

Jesli ktos Cie stuknie na parkingu od tylu czy z boku to i tak nie zobaczysz kto - nie wiem czy to nie jest rozwiazanie na wyrost i bardziej marketing niz faktyczna potrzeba (mowa o akumulatorkach w kamerach). Najczesciej ostukane sa drzwi pod marketami a tego kamera raczej nie wykryje, wlaczy sie ale nagra "plot" albo zupelnie cos innego niz to co nas interesuje.

Na moje szczescie, nie zdarzylo mi sie zeby ktos uszkodzil mi przod auta na postoju / parkingu :)

Ja teraz szukam czegos (jak wspomniany wczesniej chinczyk) bez akumulatora

Wychodze z zalozenia ze kamera i tak mnie nie uchroni przed uszkodzeniem samochodu na postojach. Byc moze w 1 na 100 przypadkow uda sie zidentyfikowac sprawce i zmusic go do pokrycia kosztow naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przymiarki z kilkoma kamerkami także w takim miejscu jak Ty, ale jako pasażerowi przeszkadzało mi to ,że tuż przed oczami miałem kamerkę. Dlatego szukałem modelu jak najmniejszego i mój wybór padł na XBlitza mimo kilku minusów tego modelu.

Jakie minusy tej kamerki masz na myśli?

Edytowane przez Jarek606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecyduję się prawdopodobnie na zakup Mio MiVue C320, chyba bardziej mnie przekonuje.

 

Rozumiem, że pod panelem klimatyzacji napięcie jest cały czas, tylko w podłokietniku gaśnie? Jak macie podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odwrotnie. W podłokietniku zanika a pod panelem klimy jest cały czas. Ja mam podpięte właśnie w podłokietniku. 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecyduję się prawdopodobnie na zakup Mio MiVue C320, chyba bardziej mnie przekonuje.

 

Rozumiem, że pod panelem klimatyzacji napięcie jest cały czas, tylko w podłokietniku gaśnie? Jak macie podłączone?

 

Jest odwrotnie. W podłokietniku zanika a pod panelem klimy jest cały czas. Ja mam podpięte właśnie w podłokietniku. 

Białe jest białe a czarne jest czarne,nic mnie już nie przekona że jest inaczej :D

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie minusy tej kamerki masz na myśli?

Malutki ekran, brak możliwości podejrzenia zapisanych obrazów na kamerce- przenoszę kartę lub całą kamerkę na załączonym w komplecie gnieździe do komputera.

Jakość zapisów wystarczy, może nie powala na kolana ale filmu do kina nią nie kręcę.

Trudno pogodzić jakość, wielkość kamerki oraz żeby nikomu nie przeszkadzała :( . Niestety ale miałem dostęp tylko do wypróbowania dwóch modeli rejestratorów. W moim QQ mocowałem na próbę kamerkę praktycznie po całej przedniej szybie - i najlepiej mi pasuje po prawej stronie lusterka. Wyżej nie mogę podnieść ze względu na szeroki kąt kamerki, a że 99% jeżdżę jako kierowca, to mi za bardzo nie przeszkadza.

Wiem ,że tak się nie pisze ale:  no i właśnie to, że musi być powieszona nisko mi przeszkadza, tzn nie kierowcy ale pasażerowi. Jak dasz wyżej to kąt widzenia jest przesłonięty przez masywną puszkę osłony czujników. I jeszcze jedno pytanie gdzie kupić taki by-pass?

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki ekran, brak możliwości podejrzenia zapisanych obrazów na kamerce- przenoszę kartę lub całą kamerkę na załączonym w komplecie gnieździe do komputera.

Jakość zapisów wystarczy, może nie powala na kolana ale filmu do kina nią nie kręcę.

Wiem ,że tak się nie pisze ale:  no i właśnie to, że musi być powieszona nisko mi przeszkadza, tzn nie kierowcy ale pasażerowi. Jak dasz wyżej to kąt widzenia jest przesłonięty przez masywną puszkę osłony czujników. I jeszcze jedno pytanie gdzie kupić taki by-pass?

Choćby tu- http://allegro.pl/bypass-bajpas-micro-dodatkowy-bezpiecznik-mikro-i6735929498.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie moich rozważań na temat Mio MiVue... zastanawiam się, czy dołożyć może do C330, który względem 320 ma wbudowany GPS, pokazuje prędkość z jaką jedziemy (z możliwością wyłączenia na nagraniach) oraz bazę ostrzegającą przed fotoradarami (z dożywotnią miesięczną aktualizacją). Jakieś zabezpieczenie z rejestrowaną prędkością jest w sytuacjach kontroli drogowej, ale z kolei może to mieć działanie obusieczne, bo jak wiemy niekiedy zdarzają się miejsca ograniczenia prędkości, które bywają nie życiowe ;) Co sądzicie na ten temat koledzy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie moich rozważań na temat Mio MiVue... zastanawiam się, czy dołożyć może do C330, który względem 320 ma wbudowany GPS, pokazuje prędkość z jaką jedziemy (z możliwością wyłączenia na nagraniach) oraz bazę ostrzegającą przed fotoradarami (z dożywotnią miesięczną aktualizacją). Jakieś zabezpieczenie z rejestrowaną prędkością jest w sytuacjach kontroli drogowej, ale z kolei może to mieć działanie obusieczne, bo jak wiemy niekiedy zdarzają się miejsca ograniczenia prędkości, które bywają nie życiowe ;) Co sądzicie na ten temat koledzy? :)

No ale pokazujesz nagranie wtedy gdy ci jest to potrzebne. Jesli przekroczysz predkosc to chyba nagrania nie bedziesz pokazywal, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sytuacje na drodze są różne, bo możesz mieć nagranie ze zdarzenia, gdzie widać, że jesteś poszkodowanym i tyle temat się kończy i brak argumentów do szukania czegoś na siłę, a jak przekroczysz te +10-20 i masz to na tym nagraniu, to zawsze jest pretekst dodatkowo do uczepienia się. Będę zamawiał C320 bez tych bajerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

i ja mam od wczoraj A119 z Aliexpress.

Cena po rabatach 255PLN, niestety dowalili VAt +72PLN (z opłatami)

 

schowałem za lusterkiem, nie rzuca się w oczy, a z zewnątrz wygląda jak kolejny czujnik

IMG_20180510_072244.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Poszedłem za modą i sobie dzisiaj zamontowałem Viofo A119S-G (czyli z GPS).

Dlaczego ta kamerka? Ze względu na rodzaj mocowania - wszelkie przyssawki powodowały mój dyskomfort, że cos wisi. Po drugie A119S (z eSką) ma wg bardzo dobrą jakość filmików. Zależało mi też na module GPS... bo tak ;-) Może się przydać. Rok temu wracając z Bieszczad z pożyczona kamerka (jakąś tania za 150zł) miałem jeden incydent na drodze i.... jakbym nawet chciał/musiał kogoś zawiadomić nie miałem pojęcia gdzie jestem, gdzie zdarzenie miało miejsce.. szybko włączałem Yanosika by zrobić zrzut ekranu z pozycją.... ale tyle wyrazów na "k" poleciało. Ponadto odbiornik GPS jest aktywną podstawką i wypinając kamerkę nie trzeba odłączać zasilania z samej kamerki.

Po drugie fajnie się ogląda filmik z podglądem na mapce gdzie to było kręcone. Mam świadomość, że to tylko bajer i za tydzień już się tym nie będę podniecał... hihihi taki gadżecik.

Ja zamontowałem ją po przeciwnej stronie niż Pavllo - gdyż w tym miejscu przeszkadzało lusterko. Model z GPSem ma jeszcze odbiornik GPS grubości ok 1cm. Jeszcze przy ustawieniu lusterka dla mnie wszystko OK. Ale gdy kierującym byłaby niższa osoba (np. żona lub inna kobieta - wiem, wiem - nie powinno się kobiet wypuszczać z kuchni a już w ogóle dawać samochodu) siedząc bliżej kierownicy musi mocnie przechylić lusterko i wg moich testów - nie dało by się lusterka odpowiednio ustawić.

Przed montażem "na stałe" z wykorzystaniem taśmy 3M - testowałem sobie z zwykła taśma dwustronnie klejąca z castoramy.

Poniżej zdjęcia:

- jak to wygląda z zewnątrz (niestety nie potrafiłem zrobić zdjęcia bez tych odbić - może potem wkleję inne)

- jak z miejsca kierowcy (praktycznie niewidoczna)

- jak z miejsca pasażera (widoczna, ale wg mnie nie mocno wkurzająco)

Kabel na razie leci do gniazda zapalniczki (tymczasowo) - ale wraz z kamerką kupiłem dedykowany dla Viofo zasilacz, który podłączę do bezpieczników.

1493915042_IMG_8210(2).thumb.JPG.ad5ec2dc4e2cfd823cddf307c106e6b8.JPGIMG_8212.thumb.JPG.fe053522e017c64742222ad7f43487cb.JPGIMG_8213.thumb.JPG.61560d3d20f9e418e57dc36065e5c8de.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak kabel wisi już pół roku i nie zwracam już na niego nawet uwagi ;) W ogóle nawet zapomniałem, że jadę z kamerą, a w razie czego się przyda, to super sprawa. Chciałem puścić słupkiem, ale za krótki, by sięgnął do podłokietnika, niestety, a bawić mi się nie chce w wpinanie w instalację i tak jeżdżę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podłączyłem w KOŃCU - po prawie roku od zakupu kamerki i dwóch (sic!) rozładowaniach akumulatora (tak - dwóch) kamerkę poprzez dedykowany zasilacz pod bezpieczniki by załączała się "po zapłonie". Ufff co za ulga "estetyczna" i zdrowa dla akumulatora i odzyskałem znów gniazdko zapalniczki.

Polecam stosowanie dedykowanych zasilaczy bo wg ich specyfikacji - odcinają zasilanie kamerki gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej 11,6V (takie zabezpieczenie aku niby - nie wiem czy działa).

Zasilanie podłączyłem poprzez bypass bezpiecznika. Wklejam schemat tego bypassa - zapewne dla wielu rzecz oczywista ale może komuś się przyda. Po to ponieważ wpięcie go w bezpieczniki powinno być prawidłowe, tzn. należy zbadać na którym pinie bezpiecznika jest napięcie i wpiąć bypass tak - by nasz kabelek do zasilania kamerki wychodzący z niego był po przeciwnej stronie niż (+) w bezpiecznikach - czyli by wpięty w bypass bezpiecznik miał sens i chronił układ zasilania kamerki.

Do pierwszego gniazda w bypassie przekładamy bezpiecznik ten, w którego gniazdo się wpinamy. Do drugiego gniazda  w bypassie: bezpiecznik, który będzie zabezpieczał zasilacz kamerki.

Ja bypass wpiąłem do górnych bezpieczników po lewej (ten z oznaczeniem 10A) - gdyż tam napięcie pojawia się po włączeniu zasilania (wg mnie w dolnej szynie było cały czas).

W górnej szynie bezpieczników (+) plus jest na dolnych stykach - więc bypass wpinamy tak, że kabelek z niego wychodzi u góry.

Bypass schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel ale przecież jak wyciągniesz kluczyk to po jakimś czasie napięcie zniknie więc i kamerka zostanie rozłączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim kontekście ta uwaga? Chodzi Ci o właściwości zasilacza, który odcina napięcie przy V aku<11,6V ?

Oczywiście, że mi się to nie przyda. To była ogólna uwaga - w domyśle dla osób, które korzystają z opcji parkingowych w kamerkach i mają ją cały czas zasilaną. Przecież kilka osób tu napisało, że podłączyło ją do gniazdka zapalniczki, która daje cały czas zasilanie. Wpięcie "wprost" zamiast przez zasilacz grozi rozładowaniem akumulatora - czego sam doświadczyłem i przed czym co chwilę ostrzegają na (wg mnie najlepszym forum o kamerkach): autowrzuta.pl

Po drugie - ktoś może źle wpiąć w bezpiecznik - czyli taki, gdzie napięcie jest cały czas (czy przez pomyłkę, czy oddając auto do serwisu na jakieś prace) - to zasilacz, który niby odetnie napięcie - może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2017 o 13:47, drds napisał:

Z podłokietnika - ze schowka przedłużaczem w dół pod fotel i pod fotelem łączy się z kablem od kamerki, który wchodzi pod osłonę progu, później pod uszczelkę otworu drzwiowego do góry , tam wchodzi za osłonę słupka A i potem za podsufitkę.Następnie pod oryginalną osłonę lusterka i całej reszty na szybie.

Jaka masz przedluzke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytanie o przedłużkę - to wg warto przeczytać post o kablach.

Osobiście nawet nie wiedziałem, że jest jakies oznaczenie AWG:

http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6292&pid=262553#pid262553

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...