Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opłacony pakiet przeglądów a "dodatkowe koszty"


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie przy kupnie QQ 2014 wykupiłem pakiet gwarancyjny na trzy lata przeglądy z góry opłacone .Dzisiaj się okazało że podczas pierwszego przeglądu   za filtr kabinowy przeciw pyłkowy muszę zapłacić osobno 130 pln, to moje pytanie co faktycznie  podlega wymianie  w opłaconej prze ze mnie kwocie prawie  trzech tys pln za trzy przeglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie przy kupnie QQ 2014 wykupiłem pakiet gwarancyjny na trzy lata przeglądy z góry opłacone .Dzisiaj się okazało że podczas pierwszego przeglądu   za filtr kabinowy przeciw pyłkowy muszę zapłacić osobno 130 pln, to moje pytanie co faktycznie  podlega wymianie  w opłaconej prze ze mnie kwocie prawie  trzech tys pln za trzy przeglądy.

Nie mam dodatkowej gwarancji ale przypuszczam że działa tak samo jak zwykła gwarancja. Nie obejmuje ona materiałów eksploatacyjnych takich jak filtry, oleje czy klocki hamulcowe. Nawet gdy przywozisz swoje materiały na przegląd to musisz dopilnować aby w książkę wpisano Ci jaki olej dostarczyłeś czy filtr. Sam zapis w ksiażce przeglądów typu "olej klienta" może rodzić poważne skutki np. przy zatarciu silnika. Wtedy gwarant może stwierdzić że olej który dostarczyłeś nie spełniał parametrów.

W dodatkowej gwarancji masz wyszczególnione co podlega tej gwarancji.

Przyznam że 130 PLN za filtr kabinowy to lekkie przegięcie w przypadku gdy dilerzy kupują go na kilogramy.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pyta o zakres pakietu przeglądów,nie o dodatkową gwarancję.Dla mnie to zwykłe oszustwo,płaciłeś za pakiet i nie powinno tak być moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam wykupiony pakiet przeglądów okresowych , podpisując umowę na w/w zostałem zapewniony , że przeglądy w całości są bezpłatne. Przytoczę punkt 3 umowy : "Pakiet Przeglądów Okresowych Nissan 5* obejmuje prawo do otrzymania określonych rodzajów i ilości części zamiennych NISSAN, olejów,płynów i smarów, wraz z wykonaniem regularnych przeglądów serwisowych, zgodnie z harmonogramem przeglądów NISSAN,w odstępach czasu określonych w Planie Przeglądów w Książeczce Gwarancyjnej Pojazdu. Powyższe obejmuje wszystkie czynności wymiany , kontroli, korekty i regulacje, jakie przewiduje plan przeglądów NISSAN, włączywszy niezbędne Koszty Wymiany oraz koszty olejów smarów i płynów jak to jest wymienione w Planie Przeglądów w Książeczce Gwarancyjnej Pojazdu". Koniec cytatu i wszystko jasne !? :rolleyes:

Pierwszy przegląd to wymiana oleju silnikowego i filtra oleju silnikowego reszta to kontrola :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam wykupiony pakiet przeglądów okresowych , podpisując umowę na w/w zostałem zapewniony , że przeglądy w całości są bezpłatne. Przytoczę punkt 3 umowy : "Pakiet Przeglądów Okresowych Nissan 5* obejmuje prawo do otrzymania określonych rodzajów i ilości części zamiennych NISSAN, olejów,płynów i smarów, wraz z wykonaniem regularnych przeglądów serwisowych, zgodnie z harmonogramem przeglądów NISSAN,w odstępach czasu określonych w Planie Przeglądów w Książeczce Gwarancyjnej Pojazdu. Powyższe obejmuje wszystkie czynności wymiany , kontroli, korekty i regulacje, jakie przewiduje plan przeglądów NISSAN, włączywszy niezbędne Koszty Wymiany oraz koszty olejów smarów i płynów jak to jest wymienione w Planie Przeglądów w Książeczce Gwarancyjnej Pojazdu". Koniec cytatu i wszystko jasne !? :rolleyes:

Pierwszy przegląd to wymiana oleju silnikowego i filtra oleju silnikowego reszta to kontrola :ball:

Dokładnie tak. Pierwszy przegląd według instrukcji przewiduje tylko wymianę oleju i filtra oleju, więc tylko to jest pokryte w pakiecie. Wszystko co musieli wymienić co nie jest wymienione w instrukcji, musisz sam zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zawsze filtr PP był wymieniany co rok! Zgodnie z wykazem przeglądów.

W Y K A Z C Z Y N N O Ś C I P R Z E G L Ą D O W Y C H - "E"

.........Sterowanie przewietrzaniem/ogrzewan

Filtr pyłkowy wentylacji (jeśli zastosowano)* W W W W W W

................

_______________________________ _____________________________

Doradca Serwisowy Mechanik

30 000

NSCEE, June 2007

Ver. 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w instrukcji 1.6dCi mam tylko napisane o wymianie filtra oleju i samego oleju przy pierwszym przeglądzie. Nic więcej. Filtra kabinowy i reszta ma być wymieniona tylko przy drugim przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugi przegląd to czynności pierwszego przeglądu plus wymiana - płyn hamulcowy , filtr klimatyzacji i tu zastrzeżenie cyt."nawet przed upływem czasokresu wymiany filtru klimatyzacji, jeśli nastąpi drastyczny spadek wydajności nawiewu powietrza i ogrzewania lub szyby silnie parują od wewnątrz, wymienić filtr klimatyzacji"

znalazłem jeszcze coś takiego

http://www.motofakty.pl/artykul/filtr-kabinowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem  filtr kabinowy  koszt 50 pln nie 130 pln założyli ,  ja  na pewno więcej w takie pakiety z przedpłatą nie wdepnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na "normalnym" przeglądzie tak samo mogą stwierdzić, że filtr do wymiany.

Dla mojego qq pakiet pięciu przeglądów do 3 tys. Przeglądy po normalnych cenach: 5 tys.

Oszczędność: 2 tys. Starczy na ewentualne filtry.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem  filtr kabinowy  koszt 50 pln nie 130 pln założyli ,  ja  na pewno więcej w takie pakiety z przedpłatą nie wdepnę

Czyli zamiast 130zł w pakiecie z przedpłatą zapłacisz 130zł przy normalnym przeglądzie. Faktycznie,opłaca Ci się o wiele lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...