Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Pasujące silniki do Almery


Gość Damianoo955
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damianoo955

Witam mój silnik niestety zdechł (przyczyna: Matula bez oleju jechała. Wniosek: nie pożyczać kobietom auta ! :thumbsdown:  ) Więc przejdę do rzeczy wymieniam silnik i zastanawia mnie czy tylko 1.5 90 KM wsadze tak jak było czy da radę jakis inny innej marki, większy etc chodzi o mocowania i skrzynię biegów nie planuje na ten czas przeróbek, Finanse . POZDRAWIAM  :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli reszta auta Ci pasuje, to grzechem jest nie spiąć się i nie wsadzić tam SR20. Jeśli wymiana koniecznie na to samo bez zmiany osprzętu to musisz szukać QG15DE przed liftem w dodatku jest spore prawdopodobieństwo, że też będzie łykał olej jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damianoo955

Auto jak najbardziej mi pasuje zbierałem na nie sporo czasu i to pierwszy mój samochód więc jest sentyment :)) wymiana osprzętu do SR20 2L z czym się wiąże i mniej więcej z jakim kosztem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wyremontować ten silnik co padł? zrobisz mu remoncik i  wiesz co masz a kupisz uzywke niewiadowo ile pojezdzi a moze juz zacząc brać olej , ja bym proponowal zrobić ten stary silnik.

Edytowane przez Almera_Przasnysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damianoo955

też dobra opcja ale robota starego mi wyjdzie drożej niż wymiana bo w środku tylko jeden tłok pracuje dobrze do tego panewki, tłoki + nie wiadomo co dalej samochód bez oleju przejechał 100 km. teraz ciężko odpala, warczy jak skuter i nie ma mocy boję się że mi to nie wyjdzie na dobre remont :<

P.S. Czy od almery po lifcie będzie pasował 1.5 16V czy już przeróbka potrzebna i koszt przeróbki ewentualnej jak by ktoś podał było by super :)) :nissan:

Edytowane przez Damianoo955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ma 195tyś km i jak narazie praktycznie nie dolewam oleju, raz dolalem ze 100gram :)  czy będzie pasowal to nie wiem ale wydaje mi sie ze tak w koncu to ten sam silnik tylko moc nieco wyzsza , no i przepustnica elektroniczna , :) ile masz przebiegu ze olej łyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damianoo955

285tys ale nie łykał oleju dopiero teraz zaczął nadmiernie pić i mnie to strasznie zastanawia bo 4L oleju na 1tys km. to stanowczo za duzo. Wszystko suche olej nie ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt taki że nie warto. Jak poszukasz w intenecie to znajdziesz nawet filmiki z tak zmodyfikowanymi samochodami. Jednak moim zdaniem n16 to nie baza do takich przeróbek. Z całym sacunkiem dla tego samochodu i sentymentu jakim go darzę, ten pojazd nie ma aspiracji na taką rzeźbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damianoo955

skoro tak twierdzicie to pewnie i zostanę przy wymianie na zwykły qg 1.5 :< mam nadzieję że znajdę coś w rozsądnej cenie i oczywiście z mozliwością sprawdzenia czyli silnik w aucie :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt wymiany wyniesie do około 2 tys a remont starego tez jakies 2 tys

czyli nie oplaca sie wyminiac bo  niewiedomo co bedzie a i tak pewnie ta uzywka bedzie lykała olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze kupisz jakiegoś "Anglika" to będzie na cześci za 2tyś mysle ze cos by sie kupiło :) i sporo części na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damianoo955

też myślałem nad anglikiem ale chcę silnik zrobić/ wymienić byle do wrzesnia stykało później albo sprzedam po taniości auto i kupie nowe albo zrobię nalezycie 


ogólnie podoba mi się wygląd Almery, nie mam rdzy ładnie zabezpieczony lakier dlatego próbuję stworzyć coś fajnego z niczego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gdzies foty swojej almerki chetnie bym obejrzał jak i inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...