Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16 1.5 90KM] Gdzie jest wlew oleju skrzyni biegów i problem ze wstecznym.


Adrian71830

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam małe pytanko dot. Almery N16 1.5 90KM 2001r. - gdzie jest wlew oleju skrzyni biegów? Wiem, temat się powtarzał ale chyba w każdym z nich zdjęcia powygasały.

Czy jest to ta śruba na imbusa ukazana na zdjęciach? Widać ją patrząc od przodu auta, na przedniej ściance skrzyni.

IMG_20180507_180952.thumb.jpg.089f47c0da1e37e6e5ccac9f2c422bfd.jpgIMG_20180507_181113.thumb.jpg.74f447486202e1039b7a484279298c9e.jpg

Chcę sprawdzić stan oleju gdyż mam problemy z wrzucaniem biegu wstecznego - zaraz po odpaleniu wchodzi jak w masełko, niestety, tak po ~20 minutach jazdy strasznie ciężko wbić wsteczny a zgrzyty przy tym słychać niemiłosierne, szczególnie gdy bieg wbijam powoli. Co ciekawe, jak zrobię nawet 100 kilometrową trasę i po prostu zgaszę silnik, wsteczny o dziwo wchodzi jak w masełko, bez żadnych zgrzytów. Odpalę silniki - znowu zgrzytanie towarzyszące trudnościom we wbiciu biegu. Na zgaszonym, nawet srogo rozgrzanym silniku wsteczny wchodzi zawsze pięknie.

O co tu chodzi? Inne biegi wchodzą bez żadnych problemów.

Olej w skrzyni jak i pozostałe płyny wymieniałem tak ok. pół roku temu, problemy ze wstecznym uświadczyłem parę miesięcy po tychże wymianach. Lałem polecany Shell SPIRAX S5 ATE 75W-90 (dawniej się nazywał Transaxle).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a może wysprzęglik zaczyna powoli kończyć żywot.Jeżeli się nie mylę to wlew oleju do skrzyni masz pod maską mały zbiorniczek od strony kierowcy zaraz przy podszybiu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a nie lepiej olej 75W90 GL-4  chodź piszą że GL-4/GL-5 też może być

Kilka postów niżej jest mój temat ze zdjęciem gdzie wlewałem i gdzie upuszczałem i co się dzieje. Ogólnie jak szukałem w necie miejsca do wlania to albo jest taki bałagan albo co model to inna skrzynia. U mnie od spodu chyba jest spustowy ale jest on na śrubokręt płaski i nie ch... nie chciał się ruszyć.

 

Daj jakieś lepsze zdjęcie z większej perspektywy bo tak to nie dużo widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...