Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż zegarów w nissan x trail T 30


mikollajj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Szukałem w necie i na forum ale nic nie znalazłem wiec postanowiłem napisac, mam taki mały problem, otóż mam popalone zarówki podświetlenia zegarów temperatura nie swieci nie widać tego tak bardzo w dzień ale w nocy denerwuje, i tu mam prosbe jak się zabrac za demontaż zagarów? Nie chciałbym czegos pourywać nie robiłem tego wcześniej wiec nie wiem od czego zacząć, wiem jak zdemontować zmieniarke czy panel klimatyzacji zle zagarów nie wiem. Bardzo proszę o porade, z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to rocznik ? 

Wiem ,że w  poliftowym ( i przed zapewne też ) wystarczy chwycić i pociągnąć obudowę zegarów do siebie, jest na wcisk a potem będzie już widać śrubki od zegarów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok to 2003


Dzis dzięki waszym podpowiedzią udało mi się zdemontować zegary i wymieniłem wadliwe zarówki jeszcze raz dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W polifftowych modelach sprawa jest prosta bo wyciągamy tylko "daszek zegarów" ciągnąc go z czuciem do siebie.W moim X-ie rok 2002 jest trochę więcej zabawy ale i tak dziecinnie prostej.W punktach:

1.Delikatnie wyciągamy ozdobne listewki( u mnie są srebrne) ,które biegną pod schowkami i cup holderami aż do zegarów,ciągniemy je delikatnie do siebie wychodzą bardzo sprawnie.Robimy to po obu stronach zegarów.

2.Pod listewkami kryją się dwie śrubki,które przytwierdzają daszek zegarów  do całej deski.Odkręcamy je.

3.Po wykręceniu śrubek czynności przebiegają już jak w poliftowych wersjach.Czyli ciągniemy z czuciem za daszek do siebie.

4.Daszek zdjęty,mamy po 2 śrubki na stronę trzymające zegary do deski-odkręcamy je,wyciągamy zegary.

5.Aby wymienić żarówki należy delikatnie obrócić oprawkę w lewo to ta z napisem "V2-TOSHIBA" wchodzą tam żarówki 3W.

6.Składanie w odwrotnej kolejności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie gdzie można dostać takie oprawki? Bo w moim zegarze brakuje 2 sztuki. Byłem w motoryzacyjnym ale nic nie dopasowałem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, grzesiek_1986 napisał:

Panowie mam pytanie gdzie można dostać takie oprawki? Bo w moim zegarze brakuje 2 sztuki. Byłem w motoryzacyjnym ale nic nie dopasowałem niestety.

Musisz szukać oprawki pod nazwą Toshiba v2 na żarówkę 3w. Robią już nawet do tych oprawek ledy SMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...