Skocz do zawartości
matibu

Otarcie samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

matibu

Witam 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Na lewym tylnim nadkolu oraz przy klapie do wlewu paliwa mam otarcie. Załączam dwa zdjęcia. Mam pytanie czy da się to jakoś naprawić lub w jakikolwiek sposob poprawic wygląd. Profesjonalną naprawą u lakiernika raczej nie jestem zainteresowany , da się coś z tym samemu zrobić w zaciszu własnego garażu? Proszę o odpowiedź oraz instrukcję postępowania. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

post-106537-0-66319800-1499363585_thumb.png

post-106537-0-85753300-1499363594_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kazik_R52

Siadasz w zaciszu garazu, otwierasz po cichu browara, i po cichu zamazujesz sminka zony w koloze nadwozia. Bafowanie troche pomoze, rozne cuda kredki troche tez, prawdziwy efekt to dobor lakieru w lakierni, szlifowanie i prysniecie. Mozna to wykonac samemu, najwazniejsze dobrac kolor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
damiang33

w tym przypadku kredka do lakieru raczej się nie sprawdzi, one są "dobre" do pojedynczych głębokich rys, a efekt końcowy i tak będzie średni. Gdzieś kiedyś widziałem, że są lakiernie, które dobierają kolor i nabijają go do spraya dzięki czemu możesz taką naprawę zrobić sam. Na koniec jakaś delikatna polerka i powinno być dobrze. jednak zgadzam się z Kazikiem, że najlepiej odżałować te parę zł i zlecić to fachowcowi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mike12345

Albo lakier zaprawkowy z pedzelkiem ,ale bedzie widac z bliska, kredki i inne cuda mozna sobie od razu odpuscic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vlad24

Tam przecież jest rant nadkola wgnieciony. Tu trzeba albo plastyka z szpachlą, albo spotter.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
OsobaNN

Seszlifować, szkpachla, potem podkład i lakier i bezbarwy i bedzie jak nowy.. popbawic się w cieniowanie i da rade to zrobić przy pomocy farby z areozolu. Żonie tak naprawiam forda dość często :) tyle ,że mam już pistolet na powietrze. 

Podsumowując pobawisz się , doświadczenie sobie zrobisz a malowanie nie jest aż tak cieżką sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi