Skocz do zawartości
ludzik

Jaki wosk najlepszy do czarnego lakieru?

Rekomendowane odpowiedzi

ludzik
Napisano (edytowane)

Już niedługo odbieram nowe autko z salonu w kolorze czarnym metallic. Chciałbym go od razu zawoskować, ale nie wiem czym.

Edytowane przez ludzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nexsus
Napisano (edytowane)

Przede wszystkim jaki jest twój poziom świadomości bezpiecznego mycia auta? Bo nawet wosk warty 300 zł albo nawet i tysiąc źle nałożony i źle użytkowany skończy swoją żywotność o wiele wiele wiele wiele szybciej niż to deklaruje producent. I jak wygląda twoja wiedza odnośnie woskowania ? Napisz ile jesteś w stanie wydać na wosk, a postaram ci się doradzić i podpowiedzieć co nieco detailingowego :) Z góry zaznaczam, że wosk nie kosztuje 15-20 złotych jak to przedstawia się w marketach :) 

Edytowane przez Nexsus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ludzik
Napisano (edytowane)

Dzięki, mam zerową świadomość i zdecydowałem się jednak na powłokę ceramiczną... bo zamiast rocznie 4x300zł wydam 1x1200zł w warsztacie.

Edytowane przez ludzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nexsus
Napisano (edytowane)

Dzięki, mam zerową świadomość i zdecydowałem się jednak na powłokę ceramiczną... bo zamiast rocznie 4x300zł wydam 1x1200zł w warsztacie.

Wyjaśniam bo się nie zrozumieliśmy, pucha wosku 243 ml wystarcza na około 2 lat ( na auto segmentu Audi A6, Mercedes Klasy E, BMW Serii 5, Lexus GS idzie około 15 ml wosku przy jednorazowym użyciu) W cenie 300 zł to mówimy o wosku klasy premium. Realny koszt wosku średniej klasy o wytrzymałości podawanej przez producenta 12 miesięcy( w rzeczywistości jest to 7 miesięcy przy dobrej konserwacji, a najbiedniej to ok. 5 miesięcy trawłości) to koszt ok. 120 zł brutto z kosztami wysyłki. Uważam, że skoro masz czarny lakier to warto by się było nauczyć detalingu, w cenie ceramiki masz MEGA zestaw kosmetyków które naprawdę podbiją ten poszukiwany przez wszystkich "błysk". Detaling to dosyć jakby to powiedzieć "żmudne" hobby(tak ja to nazywam, ponieważ jestem detailerem hobbystą, a nie z zawodu, nie czerpie korzyści materialnych z tego zajęcia), ponieważ trzeba masę, ale to masę cierpliwości do tego zajęcia. Jeśli będziesz chciał się kiedyś nauczyć dbać o auto i dowiedzieć się wszystkiego odnośnie detailingu tj. bezpieczne mycie, glinkowanie, woskowanie itp. itd. to możesz śmiało napisać, z miłą chęcią podzielę się wiedzą :) 

Nikt zapewne w "warsztacie" nie wspomniał, że powłokę ceramiczną się uzupełnia co jakiś czas i nie jest ona wieczna ? W zasadzie cena nawet okej, jesteś w stanie podać wielkość auta i studio w którym to chcesz przeprowadzić? 

Edytowane przez Nexsus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ludzik
Napisano (edytowane)

Wg Ciebie autko będzie lepiej błyszczeć dzięki powłoce ceramicznej czy kosmetykach za 1200zł ?

Mówią, że powłoka wystarczy na minimum 1 rok. Autko to będzie toyota corolla prosto z salonu. Myślałem o tym studiu: http://ceramicpro.pl/kontakt bo są blisko Warszawy, gdzie mieszkam, ale autko odbieram na dolnym śląsku.

Edytowane przez ludzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nexsus

Wg Ciebie autko będzie lepiej błyszczeć dzięki powłoce ceramicznej czy kosmetykach za 1200zł ?

Mówią, że powłoka wystarczy na minimum 1 rok. Autko to będzie toyota corolla prosto z salonu. Myślałem o tym studiu: http://ceramicpro.pl/kontakt bo są blisko Warszawy, gdzie mieszkam, ale autko odbieram na dolnym śląsku.

Naturalnie, że druga opcja :D 

Oczywiście, ceramika to super ochrona, tylko głupiec by to kwestionował, ale dopytaj się zwyczajnie o koszta utrzymania ceramiki, jeśli to Corolla, to myślę, że warto by było się zastanowić nad prywatnym detailingiem pt. posiedzieć przy aucie raz na dwa tygodnie i dobrze je ogarnąć. Pytanie do ciebie, czy ty właściwie lubisz siedzieć przy aucie i będziesz miał czas oraz możliwości do tego ? Jeśli wszędzie odpowiesz nie, to znaczy, że ceramiką warto się zainteresować, ale pamiętaj, że samo posiadanie ceramiki to nie wszystko, jak będziesz korzystał ze szczotek i ostrej chemii na myjniach bez dotykowych to ceramika też się skończy :) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi