Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Driver Attention - jak sprawdzić?


mixokret

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić czy jest  aktywny system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy "Driver Attention"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tego nie ma, ale mam na tyle zdrowego rozsądku, żeby wiedzieć kiedy jestem na tyle zmęczony, że potrzebuje choć chwili odpoczynku.

Nie dajmy się zwariować i zawładnąć technice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten system nie dziala czasem na zasadzie czasu za kierownica?

Cos tak mi sie wydaje. Ja go wylaczylem poniewaz nie jezdze "kilometrowek" ale moze sie przydac dla niekotrych osob, jesli zyjemy na pelnej predkosci to latwo zapomniec o tym, ze zbyt dlugo siedzimi za kolkiem

Poszukaj w instrukcji, powinno byc opisane na jakiej zasadzie dziala to moze uda Ci sie go przetestowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to działa on na zasadzie sprawdzania zachowania kierowcy, czy nie jest zbyt chaotycznie - niepewne ruchy kierownicą, zmiany prędkości, itp.

System tylko raz zasugerował mi kawę i, co ciekawe, miał rację, bo sam już czułem mocne zmęczenie i planowałem przerwę, a to wcale nie była najdłuższa trasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys testowalem (w poprzednim X'ie) i nie zadzialal.

W "Mitsubishi" to chyba bylo jakos czasowo a tutaj to faktycznie ma wykrywac jakies "odstepstwa" w prowadzeniu pojazdu itp. i wowczas moze poinformowac o "potrzebie przerwy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już temat rozpracowany. Chodziło mi o wyświetlenie, nazwijmy to, "ekranu z kawą". System włącza się gdzie indziej a gdzie indziej włącza się opcję jego wyświetlania.System szacuje skalę zmęczenia kierowcy i potrafi to wyświetlić. Chyba, że wizualizacja [wyświetlanie] nie jest włączone to system działa " w tle". Byłem ciekawy co będzie wyświetlał po prostu. Dodam że działa dopiero po przekroczeniu prędkości 60km/h. Przy mniejszej prędkości  jest w standby'u..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziala i to dobrze, jadac z Chorwacji bylem juz zryty i wskazik wskazywal dokladnie to samo... a bada on nasze zachowanie czyli pokonywanie zakretow, trzymanie toru, hamowanie itp. Nie sprawdzilem do konca a brakowalo mi dwa czy trzy kwadraty, stanelismy na 2h by odpoczac, po wlaczeniu sie wyzerowal. Przypuszczam, ze jeszcze troche i by ostrzegal komunikatem i piszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...