Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepływomierz. Nowy czy używany? Pilne.


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę jednak wymieć ten przepływomierz.

Dzisiaj wóz znów zamulił, przedmuchałem przepływomierz sprężonym powietrzem ale niestety tym razem to nic nie dało.

 

I teraz co mam kupić? Używany? Nowy? Czy zamiennik? Poradźcie, bo sprawa pilna, a chciałbym uniknąć odsyłania, szukania innego itp. Czas nagli.

 

Czy po wymianie od razu powinno wszystko wrócić do normy czy trzeba kasować jakieś błędy coś od nowa regulować itp?

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej nowy nawet zamiennik, szukaj wkładu bo może się powtarzać z innymi modelami, nic nie musisz kasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej nowy nawet zamiennik, szukaj wkładu bo może się powtarzać z innymi modelami, nic nie musisz kasować 

Nie trzeba się obawiać zamienników?

Może ktoś ma zamiennik i może coś na ten temat powiedzieć i coś polecić?

Trochę do nich ostrożnie podchodzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Primce jeździłem na zamiennikach i było OK za to zamiast 820zł płaciłem 150 :D rachunek ekonomiczny jest prosty, do tego był to wkład od innego silnika ale numer taki sam jak w moim, różnica była w średnicy obudowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się waham. Nowy zamiennik znalazłem z 90zł, a oryginalny Bosch za 250zł.

Sam nie wiem.

Rano samochód jeździł normalnie, potem podczas jazdy troszkę się zmulił ale jeszcze się jakoś rozpędzał.

Po wykręceniu i przedmuchaniu przepływomierza nie da się przekroczyć 80km/h.

 

Muszę mieć pewność, bo za tydzień czeka mnie dłuższa trasa z załadowaną przyczepą. A zanim zamówię i przyślą to minie parę dni.

 

Teraz nie przekracza 80km/h i długo trzeba czekać na tę prędkość. Wystarczy, że zamontuję nowy przepływomierz i od razu wszystko wróci do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się waham. Nowy zamiennik znalazłem z 90zł, a oryginalny Bosch za 250zł.

 

to różnica nie za wielka ale zawsze 

 

 

 

 

. Wystarczy, że zamontuję nowy przepływomierz i od razu wszystko wróci do normy?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Bosch. Może we wtorek będzie. Oby wóz znów zaczął jeździć.


Dzisiaj wymieniłem. Działa, jeździ, przyśpiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji.

Przepływomierz od strony mocowania do obudowy filtra ma rowek wokół tego okrągłego zakratkowanego otworu.

Czy w tym rowku ma być jakiś oring uszczelniający?

W starym nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jest.

Kupiłem w sklepie z częściami rolniczymi. Mieli tego całą masę i można było sobie dopasować bez problemu.

Dziwne, że wraz z nowym przepływomierzem nie było tej uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...