Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne wskazania licznika


grzesiek_1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem dziwną sprawę. Zawsze przy tankowaniu kasuje licznik w przypadku nissana oba A i B. Dziś tankowalem po raz kolejny i ku mojemu zdziwieniu przebieg A różnił się od przebiegu B. Roznica wynosila 30km. Jestem przekonany że przez ten czas nic nie gmerałem przy liczniku. Miał ktoś podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się powtórzy to wtedy możesz doszukiwać się awarii , na razie najbardziej prawdopodobne jest ,że jednak ktoś wyzerował licznik 30km po tankowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że juz raz tak bylo ale nie jestem pewien. Teraz zwrócę na to szczegolna uwage. Tak sobie przypomniałem ze mogła być taka sytuacja bo zawsze mam ustawiony zegar i kiedyś sprawdzalem ile km juz zrobilem i później znów wróciłem do zegara ale jak sprawdzalem bylo cos kolo 200 a nie 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik to elektronika. te same elementy zliczają obydwa przebiegi więc szwankowanie jednego z nich jest mało prawdopodobne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak sobie pomyślałem ze w analogowych licznikach czasami byla taka sytuacja ze jak delikatnie nacisnelo sie pokrętło od kasowania to licznik zmienil swoją wartosc ale sie nie skasował. I może w tym przypadku było podobnie poszedł jakiś lewy impuls przy zmianie z godziny na licznik nie skasował go ale zmienił jego wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągana teoria , elektronika samochodowa zabezpieczona jest dobrze przed zakłóceniami  czy jak mówisz "lewymi impulsami" . co chwile są jakieś skoki napięć bo różne elektromagnesy przekaźników i czujników się włączają ( do tego w benzyniaku dochodzi cewka zapłonowa robiąca mnóstwo zakłóceń )  a w dieslu wtryskiwacze commonrail. 

Poza tym do skasowania przebiegu wystarczy nacisnąć czy trzeba przytrzymać  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chwile przytrzymać. No nie ma co snuć teori. Zwroce na to szczególna uwage przy kolejnym tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ponownie. Temat można spokojnie zamknąć. Sprawa z licznikiem wyjaśniona to był mój błąd musiałem coś nacisnąć nie tak. Trzykrotnie od tego czasu kasowałem liczniki i wszystko było ok. Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...