Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ+2 Rytmiczne stukanie z tyłu


tomy78

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni podczas jazdy dochodzą z tyłu rytmiczne stuki, im szybciej jadę to są szybsze. Na luzie też słychać (jak się toczy samochód). Myślałem że to może koło, ale po wymianie na "letni" komplet (koła i opony) nie ma poprawy. Posadziłem mechanika i stwierdził że to łożysko z lewej (fakt, trochę też szumi). Po wymianie nie ma poprawy (łożysko z piastą 380 zł). Przy podniesieniu nic niepokojącego nie słychać, koła kręcone , szarpane i cisza. A jak jedzie to stuka . Dochodzi to stukanie z lewej, ale tak myślę że może to być jednak prawa strona.

Czy ktoś przerabiał coś podobnego? Dzięki z góry za pomoc, bo mechanik się już poddał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni podczas jazdy dochodzą z tyłu rytmiczne stuki, im szybciej jadę to są szybsze.

Napęd na tył jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni napęd. Problem rozwiązany. Mechanik w akcie desperacji podmienił łożysko w prawym kole (pomimo że stukanie dochodziło z lewej strony). No i sukces.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

by nie zakładać nowego wątku.

U mnie uporczywe stukanie spowodowane było pałąkiem (prowadnicą)  pasa bezpieczeństwa dla pasażera na 6 (7) na foteliku - prawy tył.

Poluzowały się śruby mocujące przedmiotowy pałąk. Niestety by dokręcić  śruby musiałem zdemontować tylne panele tapicerki.

Śruby dokręciłem na pastę LOCTITE, by nie miały tendencji do odkręcania.

(fotki trochę marne)

Pozdrawiam\

sk_slawek

IMAG2489 b.jpg

IMAG2486 a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...