Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomoc w zidentyfikowaniu problemu


paulus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 3 dni dobiegają mnie dziwne odglosy z komory silnika po stronie kierowcy. Podczas przyspieszania brzmi to jak świszczące powietrze z lekkim grzechotem. Ustaje podczas odpuszczenia gazu. Wszystko jest szczelne. N75 podmieniony bez różnicy. Zauwazylem ze podczas jazdy po odpuszczeniu gazu turbo nadal ładuje 0.3-0.4 bar i powoli spada. Wcześniej chyba tak nie bylo. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nadal ładuje tyle co powinna. Miałem nadzieję że to jakaś nieszczelność na dolocie od kolektora. Wczoraj posłuchałem podczas jazdy dokładniej. Grzechot bardzo cichy a powietrze raczej syczy basowo niż świszcze.

 

Można to jakoś sprawdzić zanim zlecę wyciąganie turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj wąż biegnący od filtra powietrza do turbiny dostaniesz się do jej wałka. Poruszaj nim będziesz wiedział w jakim stanie jest wirnik. Ale pewnie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Niestety luz na turbinie. Zaczynam poszukiwania dobrego warsztatu od regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

turbina zregenerowana, syczał nadal

drugi warsztat też nie znalazł zródła odgłosów

dziś rani zabrałem się sam ........ okazało się że po pierwsze przewód podciśnienia od pompy vacum miał dziurkę pod plastikową pokrywą silnika

zmieniłem wszystkie przewody podciśnienia, turbinka odżyła , syczenie przycichło ale nadal było nienaturalnie głośne

stanąłem z otwartą maską na słoneczku i położyłem się na dywaniku kierowcy

okazało się że manszeta uszczelniająca kolumnę kierowniczą wyskoczyła z gumowego kołnierza w grodzi

w ten właśnie sposób wszelkie odgłosy dostawały się do kabiny

 

teraz jest cichutko i przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...