Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] nietypowy mechanizm wycieraczki?


Grimis

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

już od kilku dni walczę zeby uruchomić wycieraczki przedniej szyby.

Wydawalo sie wszystko proste. Po zdjęciu podszybia wystarczylo wymienic mechanizm, bo jak w kazdej primerce wyciera sie tuleja trzpienia.

Zakupilem wiec calkiem dobrej jakosci mechanizm na alegro, ooo ten wlasnie ---> http://allegro.pl/sworzen-os-wycieraczki-nissan-primera-p10-p11-praw-i6768792918.html

co sie okazalo, kulka na zatrzask cięgna do silniczka, w nowo nabytym ma średnicę 16mm, podczas gdy moj stary mechanizm ma 14mm.

Dzwonilem do sprzedawcy, ale mowi ze ma wszystkie takie.

Przewertowałem katalogi, owszem sa tam dwa rodzaje:

Nissan     288502F000  PIVOT ASSY-WIPER,NO 1 S +5HB 06.1999 - 06.2001
Nissan  288503J100  PIVOT ASSY-WIPER,NO 1 S +5HB 06.2001 -

Nie znalazlem dokladnej specyfikacji, ktora pokazywalaby jakie ktory ma wymiary.

Wiem ze troche bylo tego na forum, ale odpowiedzi dokladnej na moj dylemat nie znalazlem. Jak ktos znajdzie to bede sie biczował pokornie :)

Moze mi podpowiecie rozwiazanie. Nie chce kupowac calego mechanizmu, na alegro chodzi po okolo 150zl.

Czy da sie dobrac takie ciegno ktore bedzie mialo zatrzask do silniczka na 14mm a do mechanizmu na 16mm? czy moze jest mechanizm ktory bedzie mial wspomnianą kulke o srednicy 14mm?

zalaczam zdjecie zeby lepiej zobrazowac o co mi chodzi. Zdjecie przedstawia czesc oryginalną wyjętą z primki. (mechanizm wycieraczki od strony pasażera)

Dzięki i pozdrawiam

288501M200.thumb.jpg.c94baf9ba30b84bf66a97e0e1d01dfd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

znalazlem jednak inne rozwiązanie juz bez inwestowania dodatkowych pieniędzy.

Okazalo sie ze K11 ma ciegna z zatrzaskami 16mm, przelozylem jedno do ciegna primerki. Jutro zaschnie klej epoksydowy i zamontuje.

Dzieki jeszcze raz!

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...