Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka ABS, piszczenie lewy przod


Trzyka

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

wybaczcie, że zakładam nowy temat (nie znalazłem pasującego, choć mam do dyspozycji tylko telefon, jestem za granicą).

Jadąc na lotnisko w Polsce, jakieś ostatnie kilkadziesiat kilometrów, zapaliła mi się kontrolka ABS. Coś też co chwilę piszczy (jakby się ocierało, słychać jakby przy lewym przednim kole, przestaje gdy używam hamulca).

Dziś wracam do Polski i zastanawiam się czy po przylocie dojadę do domu (ok.80 km).

Pytanie moje brzmi co to może być i czy - co najważniejsze - można bezpiecznie dojechać do domu, gdzie auto oddam mechanikowi? Wracamy nocą, żaden okoliczny warsztat nie będzie otwarty.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyciśnij auto za błotnik i zobacz czy piszczy jak tak to masz do wymiany wahacz górny, a ABS może coś z czujnikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze ewentualnie? Napisałem do znajomego mechanika - stwierdził, że może pierścień ABS.

Jednak pytanie kluczowe - czy da się z tymi ewentualnymi usterkami zrobić te 80 km? Co zrobić/jak jechac, by zminimalizować ewentualne pogłębienie awarii?

Liczę na wyrozumiałość - niezbyt orientuje się w kwestiach motoryzacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak po naciśnięciu będzie skrzypieć to tylko wahacz, wróciłem z takim z Hiszpanii :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zworkę możesz odczytać jaki błąd się pojawi . Czujnik albo pierścień. Pamiętaj że skoro świeci kontrolka ABS to układ jest wyłączony. Możesz jeszcze wyciągnąć bezpiecznik pod maską na zapłonie- sprawdzić go czy nie jest walnięty. Wyłączyć zapłon i wetknąć bezpiecznik na miejsce i odpiąć aku na 10min. Być może zresetuje się... czasami błąd jest spowodowany zanieczyszczonym pierścieniem. Więc najpierw sprawdź samemu , zanim naciągnie Cię mechanikę…czy czysto masz za piastą i nie upaprany jest czujnik.

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s.

To że Ci coś lekko trze ale nie czujesz że auto lekko hamuje to nie jest źle. Ale… sprawdź czy aby klocki nie są do wymiany, zapieczone mogą być prowadnice zacisku lub do przekonserwowania tłoczek i prowadnice o ile nie masz wrzerów na tłoku- wtedy wymiana!

Pzd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...