Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośnik w drzwiach skrzeczy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w moim QQ zaczął skrzeczeć dolny głośnik w drzwiach od strony kierowcy. Widziałem już na forum instrukcje serwisowe ale biorąc pod uwagę jak trzeba się do niego dostać to chyba uderzę do serwisu a wcześniej zrobię zdjęcia - za duże ryzyko że te słabiutkie plastikowe zaczepy pójdą. Przed tym chcę się jednak zorientować bo sprawa jest nieco dziwna.

Głośnik skrzeczy głównie na wysokich tonach (np. radio - ktoś śpiewa), a to przecież głośnik niskotonowy o ile dobrze mi się wydaje. Poza tym, nie jest tak zawsze. Czasami jest ok przez jakiś czas, a czasami od ruszenia od razu skrzeczy. Nie jestem więc pewien czy głośnik padł, czy powód może być inny i jakiś o wiele bardziej prozaiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukasamd napisał:

a to przecież głośnik niskotonowy

To tzw głosnik nisko-średniotonowy. Skrzeczy bo uzwojenie ociera o magnes. Najczęściej przyczyną jest zwieszenie membrany lub coś się dostało w szczelinę. Spróbuj odwórcić głośnik o 180 stopni, jeśli jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą również jakieś elementy drzwi wpadać w swego rodzaju rezonans i jest efekt brzęczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...