Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

palące się kontrolki ABS&VDC&SLIP


hot_rider

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!

po 6 latach z brakiem problemów z zetką nagle pojawił się problem,

mianowicie po wciśnięciu hamulca zapalają się w/w kontrolki, po wyłączeniu auta i ponownym zapaleniu gasną aż znowu nacisnę mocniej hamulec.

ECU pokazał błąd C1142 czyli bład czujnika ciśnienia hamowania, skoro tak to kupiłem drugi boscha o numerze 0265 005 303, wymieniłem i nadal lipa...

sprawdzałem prąd dochodzi do czujnika , płyn hamulcowy full, czujniki pod pedałem hamulca działają i w sumie nie wiem czy to nie wina pompy.

ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hot_rider napisał:

witajcie!

po 6 latach z brakiem problemów z zetką nagle pojawił się problem,

mianowicie po wciśnięciu hamulca zapalają się w/w kontrolki, po wyłączeniu auta i ponownym zapaleniu gasną aż znowu nacisnę mocniej hamulec.

ECU pokazał błąd C1142 czyli bład czujnika ciśnienia hamowania, skoro tak to kupiłem drugi boscha o numerze 0265 005 303, wymieniłem i nadal lipa...

sprawdzałem prąd dochodzi do czujnika , płyn hamulcowy full, czujniki pod pedałem hamulca działają i w sumie nie wiem czy to nie wina pompy.

ktoś miał podobny problem?

miałem takie samo coś jak Ty tylko różnica była taka że te kontrolki wywołało jak w trakcie jazdy miałem uslizg po wymianie klocków i okładzin na tylnej i klockow na przedniej osi problem zniknął i od tamtego czasu nie wrócił. Powiem tak nie wiem który z tych trzech czynników był istotny wydaje mi się że to raczej tylnej osi sprawa była ale to loteria. Może to było spowodowane tym że tłoczki w zacisnąć musiały mocniejsze wysowac aha system złote brembo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam brembo , klocki i  tarcze jak nowe...z tego co czytam to może być wszystko dosłownie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co z mojej strony jeszcze mogę polecić to zaglądnąć czy żaden z tłoczków na zaciskach się nie blokuje lub coś tego typu przy klockach nie jest sciśnięte bo to mogło by dawać zły odczyt

 

Twoje auto jest perfekt tylko mało jeździsz to się obraziło : ) to ostatni mój pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradziłem sobie z problemem (przynajmniej na razie nic się nie dzieje )

jak to zrobiłem? w sumie nie mam odpowiedzi, bo zrobiłem kilka czynności

1.wyczyściłem wszystkie czujniki abs

2.wypiełem kostki abs i przeczyściłem

3.czujniki pedała hamulca również wyczyściłem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer wskazał czujnik abs z tyłu z prawej strony, te same kontrolki się paliły. Też pomogło wyczyszczenie i przepięcie jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...