Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

radio JUKE


grabo14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam problem z radiem w juke

jak jest zimno w kabinieto radio wyswietla super,a jak tylko przychodzą ciepłe dni i jest goraco wyświetlacz zaniika

Co to może oznaczać,pomocy!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to oznaki " kończącego się wyświetlacza" Jeśli masz zwykłe radio to cena naprawy może być wyższa lub taka sama jak używanego radia

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ

A jak już piszesz to :nie wiesz może czy instrukcje w jezyku polskim do juke to znajde gdzieś TU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O instrukcje do Juka pytaj w dziale Juka albo w wyszukiwarce w dziale Juka


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
15 godzin temu, Szary. napisał:

Juke Nismo 2013 ,duża navi z radiem .

Czy u was jest tak samo , że radio włącza się z odpaleniem silnika i gasi z jego zgaszeniem ?

Po zgaszeniu nie da się włączyć ,a po odpaleniu nie da się wyłączyć . Lewa gałka tylko wycisza całkiem i odgłasza pomimo iż ma znak wyłączania i włączania .

Czyli radio działa tak jak ledy do jazdy dziennej .

Radia nie da się wyłączyć. Na zapłonie również będzie działać. Pozostaje przyciszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj ile ci te radio pobiera prądu 3W-5W przez parę sekund dopóki nie odpalisz silnika.  Najwięcej pożera rozrusznik.  Drugie w kolejności ogrzewanie foteli, szyby, wycieraczki, dmuchawa, światła i tych nie należy używać przy zgaszonym silniku. Jeśli zauważyłeś wszystkie te odbiornik zostają wyłączone w chwili rozruchu, by rozrusznik miał jak najwięcej prądu i to on jest największym pożeraczem.

Radio się wyłącza przez przytrzymanie przycisku zmiany noc/dzień, ( wyskakuje zegarek ) ale włączy się automatycznie w chwili wrzucenia biegu wstecznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 08:27, Salvius napisał:

Radio się wyłącza przez przytrzymanie przycisku zmiany noc/dzień, ( wyskakuje zegarek )

Ale radio nadal gra, chyba , że przyciszy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, siwy77 napisał:

Ale radio nadal gra, chyba , że przyciszy się.

Ale radio ma przecież wyłącznik w pokrętle głosnośći

4 godziny temu, Szary. napisał:

A może były Juki bez kamery , ciekawe jak tam jest z ON-OFF radia.

Były i są takie Juki. Radio wyłącza się normalnie, bo nie ma kamery cofania, a w nowszych 360 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Salvius napisał:

Ale radio ma przecież wyłącznik w pokrętle głosnośći

Tak, ale po naciśnięciu włącza się chyba navi (muszę dokładnie sprawdzić).  Radio się nie wyłączy. U Ciebie się wyłącza radio ? 

Już to było poruszane 

 

Edytowane przez siwy77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciskasz pokrętło głośności i radio przechodzi w tryb navi, a navi wyłączysz tym przyciskiem  dzień/noc.

Wrzucenie wstecznego znowu włączy nawigację, ale radio.

Edytowane przez Salvius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, Zjadłem "NIE"  Tekst ma brzmieć - Wrzucenie wstecznego znowu włączy nawigację, ale nie radio. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co Salvius napisał o wyłączeniu radia.

Po wciśnięciu pokrętła od głośności uruchomi się navi, następnie przycisk dzień/noc i przechodzi w tryb zegarka.

Po wrzuceniu biegu wstecznego, uruchomi się kamera cofania, następnie po wrzuceniu np. jedynki wskoczy navi, ale radio nie będzie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinować? Nie prościej nacisnąć gałkę od głośności? 

Efekt ten sam. Radio nie gra. 

Nie da się wyłączyć wyświetlacza konsoli centralnej. Działa zawsze. Ma za zadanie przekazywanie informacji, w najgorszym przypadku godziny. 

 

 

Edytowane przez Kajus63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kajus63 napisał:

Po co tak kombinować? Nie prościej nacisnąć gałkę od głośności? 

Efekt ten sam. Radio nie gra. 

Nie wiem kolego jak u Ciebie, ale u mnie po naciśnięciu gałki od głośności uruchamia się navi, zresztą już pisałem o tym i nie tylko ja.

Ja tu nie widzę żadnego kombinowania. proste wyjście aby "prawie" wygasić wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 01:25, Szary. napisał:

Też potwierdzam zegar działa ,wsteczny go likwiduje i ciemniej jest . Podczas zegara można wcisnąć pokrętło i radio gra .

Kolego Kajus63 bez urazy ,to podobna kombinacja jak w przypadku pilotowanego przez Ciebie tematu składanych lusterek zimą . No może tylko efekty tu a tu są inne , tu się nic nie spsuje , może tylko wpływać negatywnie na osłabione aku. Wyświetlacz centralny ,jakie tam info przekazuje , numer kawałka ,nazwę stacji czy mapę navi . Nie nazwał bym tego informacjami , ot zwykłe/standardowe takie tam , co innego gdyby przekazywał to co w zegarach i po środku , a ja czasem chciałbym wyłączyć całe to radio . To tylko dowodzi temu ,że nie znaleźli sposobu ,aby przy wyłączonym radiu wsteczny z kamerą go na chwilę włączały . A potem są tematy "wyświetlacz się kończy " , tak naprawdę to ja w tą kamerę nie patrzę , chyba że miałbym tyłem do czegoś na środku zderzaka dojechać   .Jak dla mnie to w większości marnotrawstwo a nie comfort , by dla takiego gadżetu ,włączanego okazjonalnie palił się cały czas wyświetlacz i pobierał prąd .

 

A wszystko dlatego ,że przy pokrętle jest znak ON-OFF , nie powinno go tam być to sprawa była by jasna i nie było by kombinacji .

Może są Juki bez kamery , skoro jest ten znak przy pokrętle .

To chcesz wyłączyć radio czy wyświetlacz konsoli centralnej? 

 

To nie to samo, co lusterka. Lusterka kiedyś działały inaczej, po poprawkach Nissana zostały skopane. 

Radio zgodnie z instrukcją wyłącza się poprzez naciśnięcie gałki. 

Wyświetlacza konsoli centralnej nie da się wyłączyć. 

To wszystko. 

Energia pobierana przez wyświetlacz w czasie pracy silnika nie ma znaczenia dla akumulatora, a na zużycie paliwa ma wpływ marginalny. 

Dla mnie kamera to nie gadżet. Może dlatego że mam ich 4.

Przód, tył, lusterka... I cofanie na kamerki znakomicie ułatwia manewr. 

Cóż, rzecz gustu i przyzwyczajenia. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kajus63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran służy nie tylko radiu i dlatego sie włącza. 

Jeśli tak bardzo ci to przeszkadza i uważasz,że kamera i navi jest zbędna to wyciągnij bezpiecznik lub wymontuj i załóż zwykłe radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...