Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Jakie śruby mocujące górny wahacz


Gość jarkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ktoś wyedytował mój podpis i dane w profilu ?

 

Na forum nz nikt nie edytuje podpisów i danych, jeżeli wskazują na nkp.

Tu widać niestety chyba się komuś w głowie przewróciło.

Edytowane przez jarkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy taka odpowiedz cie ucieszy?

ale w przypadku tych srub nie znajdziesz na wolnym rynku odpowiednikow katalogowych (ze wzgledu na dlugosc nie gwintowanej szpilki, na ktorej pracuje tuleja wahacza) sam gwint jest drobnozwojny.

Zeby bylo smieszniej sruba jest, ze wzgledow wytrzymalosciowych, zrobiona ze zwyklej stali - zadnego hartowania tylko zabezpieczona antykorozyjnie.

pozostaje raczej tylko ASO albo rynek czesci wtornych.

 

jezeli na Twoich srubach pojawily sie przetarcia (zmniejszenie srednicy)

BEZWZZGLEDNIE wymien te sruby - aby nie zrobily ci niespodzianki i w najmniej oczekiwanym momencie (zakret) nie ulegly zerwaniu.

 

nie wiem niestety jaka jest ich cena w ASO - ale tak sztrzelam okolo 25 PLN za kpl z nakretka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo smieszniej sruba jest, ze wzgledow wytrzymalosciowych, zrobiona ze zwyklej stali - zadnego hartowania

jeszcze się niespotkałem zeby oznaczenie na takich srubach było niższe niż 8,8 co ozncza podwyzszona twardość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się niespotkałem zeby oznaczenie na takich srubach było niższe niż 8,8 co ozncza podwyzszona twardość

 

az tak bardzo sie im nie przygladalem ale zdaje mi sie ze wlasnie nie bylo zadnego oznaczenia klasy wytrzymalosciowej

 

z cala pewnoscoa sa to sruby niestandardowe

 

pzodrawiam

WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje ze powinny byc wytrzymale, wkoncu wszystko niosa, jak masz luz to lepiej poszukaj nowej lub uzywki w dobryma stanie..

tak z drugiej strony dziwie sie ze mogla sie wytrzec, bo elementem, ktory sie wyciera sa te teflonowe wkladki w wahaczu... ewentualnie ktos nie dokrecil mocno nakretki i sie ruszala (sruba) w uchwycie.. a powinna byc mocno dokrecona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obrazku pokazana jest prawa strona.

Ze względu na brak dostępu nie wyciągniesz ani nie wsadzisz tej śruby bez odkręcenia tego elementu od nadwozia.

Przy skręcaniu najpierw wkładasz śrubę później przykręcasz wszystko do nadwozia a potem skręcasz na mocno.

Słyszałem też że niektórzy po odkręceniu wahacza wkładają śrubę odwrotnie aby nie trzeba było następnym razem odkręcać tego elementu od nadwozia ale czy to jest dobre zagranie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys probowalem wsadzic (a raczej odkrecic) od zewnatrz ale i tak brakowalo mi miejsca zeby ja wyciagnac...chyba, calosc jest mocno skrecona a nakretka jest zabezpieczona przed odkrecaniem, wiec chyba nie ma to na nic wplywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podaję wymiary śruby licząc od odsadzenia łba:

- długość części walcowej ( do poczatku stozka przejściowego) - 102 mm;

- długość do końca stozka przejsciowego - 108 mm;

- długość całkowita - 135 mm;

- średnica części walcowej - 12,4 mm;

- gwint - M 12x1,25

Śruba utwardzana 8,8. Zamienniki niedostepne. Cena w ASO- 52 zł. Śruba ma być założona tak jak na rysunku, zamiana niewskazana i nic nie da - i tak nie da się wyciągnąć. Śruba wytarta MUSI BYĆ WYMIENIONA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Piekne dzięki, jak tylko dorwe te śruby to wymieniam. Na pewnoisie pochwale jaki rezultat ;)

Wymień, wymień. U mnie te właśnie śruby były przyczyną stuków, których za cholerę nikt nie umiał zdiagnozować. Kosztowały mnie po 30zł za sztukę i kupiłem poza serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowałes? podaj sklep oki?

To nie był sklep. Podjechałem kiedyś zrobić geometrię do pewnego zakładu w Kielcach, a koleś mi powiedział, że geometrii mi nie zrobi bo mam luzy na zawieszeniu i jeśli chcę to mi powymienia te śruby i wtedy mi zrobi geometrię. Kazałem zrobić i zrobić. Na FV miałem potem kwotę 30zł za sztukę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 13 lat później...
W dniu 4.10.2006 o 14:41, emeryt03 napisał:

Witam.

Podaję wymiary śruby licząc od odsadzenia łba:

- długość części walcowej ( do poczatku stozka przejściowego) - 102 mm;

- długość do końca stozka przejsciowego - 108 mm;

- długość całkowita - 135 mm;

- średnica części walcowej - 12,4 mm;

- gwint - M 12x1,25

Śruba utwardzana 8,8. Zamienniki niedostepne. Cena w ASO- 52 zł. Śruba ma być założona tak jak na rysunku, zamiana niewskazana i nic nie da - i tak nie da się wyciągnąć. Śruba wytarta MUSI BYĆ WYMIENIONA!

Witam

Sory za odgrzanie kotleta ale malo jest w necie informacji jak sobie z tym poradzić. 

Ja trochę męczę temat i tak jak juz ktoś napisał zamiennika śruby nie ma, kupiłem jakaś z zawieszenia tył vw golfa o długości 132mm (nie liczac lba śruby) ale jest za krótka i zbyt mala średnica części niegwintowanej. 

Postanowiłem kupić zwykłą śrubę M16, którą mi przerobi tokarz ale brakuje mi tutaj kilku wymiarów, które podałeś a pozostałe nie wiem czy dobrze odczytałem z tekstu. 

Czy moglby ktoś uzupełnić i ewentualnie skorygować rysunek który zrobilem? 

 

IMG_20200930_161200.jpg

Tutaj przedstawiam śrubę firmy swag którą kupiłem ale nie bylo chyba sensu wiec pozostale osoby niech nie wydaja niepotrzebnie pieniedzy:

Śruba SWAG 32 90 1200

Rozmiar klucza: 19

Długość [mm]: 132

Kształt łba śruby / nakrętki: Sześciokąt zewnętrzny

Jakość/Klasa: 10.9

Strona zabudowy: Oś tylna

Gwint zewn. [mm]: M12 x 1,5

Ciężar [kg]: 0,13

 

IMG_20200930_160535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...