Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy słyszał ktoś z was o jakiejś akcji Nissana z wymianą czujników położenia wału i wałka rozrządu? Bo mechanik nie może dojść co jest z autem nie tak, i mowił coś, że słyszał właśnie o takiej akcji ze niby coś z tymi czujnikami było nie tak. Czy obiło się coś wam o uszy? Bo nie chce dzwonić do serwisu bez podstaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, była taka akcja i sprawa była poruszana na forum, teraz nie wiem gdzie to pisali i w jakim dziale.

Możesz zadzwonić do ASO, podć VIN i się dowiesz, czy to jeszcze aktualne i czy Twój mobil pod to podlega. Dla pewności możesz zadzwonić gdzieś do 2 ASO w Polsce, bo różnie do tego podchodzą.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chce zakladać nowego tematu. Mam problem jak w temacie : http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/93911-n16-almera-tino-brak-%C5%82adowania-miga-kontrolka/  na tą chwile skupiam się na "masowaniu Tinki" czy ktos z użytkowników pamięta lub jest w stanie zobaczyć spód swojej Tinki czy oprócz tego kabla który idzie od akumulatora > karoseri  > bloku silnika  (tak mam w benzynce 1,8) jest gdzieś jeszcze jakaś plecionka? którą może mam osłabiona urwaną, człowiek teraz przedziera sie po śniegu to na jakiejś muldzie można coś urwać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladać nowego tematu. Mam problem jak w temacie : http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/93911-n16-almera-tino-brak-%C5%82adowania-miga-kontrolka/  na tą chwile skupiam się na "masowaniu Tinki" czy ktos z użytkowników pamięta lub jest w stanie zobaczyć spód swojej Tinki czy oprócz tego kabla który idzie od akumulatora > karoseri  > bloku silnika  (tak mam w benzynce 1,8) jest gdzieś jeszcze jakaś plecionka? którą może mam osłabiona urwaną, człowiek teraz przedziera sie po śniegu to na jakiejś muldzie można coś urwać :(

Odpowiedziałem w Twoim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego Michal1511 jak Ci to szarpalo? Mi najperw nie chodzil gaz. Zawalone filtry, po wymianie ok. Teraz czy na gazie czy na benzynie szarpie mi od 1,5 do 2 tys obrotow... miales tez takie objawy? Dzwoniles do tego ASO?

Znacie jakis program chodzby servisowka do nissan gdzie kupic i ile kosztuje?

Edytowane przez Smolek_RBK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kasia1234

witam mam od paru dni Nissan Almera Tino 2.2  2001 disel . Chcę wymienić filtr paliwa a nie wiem gdzie on jest? Pomocy. Przeczyszczony EGR spręzarką dokładnie umyty, niestety dalej muli . Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nową koleżankę.

Jaki silnik dci, czy di? /uzupełnij dane w profilu/

Kiedy muli?

Przy jakich obrotach?

Co z przepływomierzem?

Te wszystkie moje zapytania są dość ważne do dalszych diagnoz i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2001r to na pewno DI.

Ważne pytanie - przy jakich obrotach muli? do 1700obr na minutę nie spodziewaj się oszałamiającej dynamiki, za to w zakresie 2-3tys. obr. silnik jest bardzo żwawy.

 

Przyczyną mulenia - jak napisał kolega mirek - może być stary / brudny przepływomierz.

Bardzo istotny dla tego silnika jest również filtr powietrza (od jego wymiany bym zaczął, koszt ok. 10 złotych, wymiana 2minuty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam mam od paru dni Nissan Almera Tino 2.2  2001 disel . Chcę wymienić filtr paliwa a nie wiem gdzie on jest? Pomocy. Przeczyszczony EGR spręzarką dokładnie umyty, niestety dalej muli . Kasia

 

Po zakupie Tino też mi mulił tak do 1900 obrotów. Na tyle, że potrafiłem z miejsca ruszać po kilka sekund. Wymieniłem filtr a pozniej przepływomierz - pomogło. Tak czy siak, zacząć od filtra. Może nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Szumi mi coś (chyba z tyłu) jak jadę. Ale nie zawsze. Dzisiaj wracałem z pracy i szumiało głośno, ale przejechałem z 2 km i przestało, i tak jest często poszumi i przestanie, czasami szumi głośniej czasami ciszej.

Może to blokuje się coś od ręcznego? Jak to sprawdzić i w razie co jak nasmarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jeździe, sprawdź czy nie grzeje Ci się jakieś koło - mogą tu być hamulce.

Sprawdź klocki hamulcowe - może już ociera metal klocka o tarcze.

Sprawdź czy gdzieś nie podgięła się  i nie ociera osłona tarczy hamulcowej - ta blacha za tarczą.

Podnieś koło i nim obracaj - może wyczujesz szum z łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich :)

 

Ojciec od tygodnia jest posiadaczem almery tino 2.0 benzyna w automacie 2001 rok. Po przesiadce z vectry trzeba przyznać że jest skok, jednak duzo kilometrow od zakupu nie zrobiła. Ja o tym samochodzie nie wiem za duzo, przejechałem sie raz i to co mi sie rzuca w oczy to brak aktualnego spalania na 100 km (jest to w tych modelach w ogole mozliwe?), klima nie działa no i tempomat do sprawdzenia w dluzszej trasie. Może ktoś z Was ma tino z takim silnikiem i pochwali sie spalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR20DE, jak to 2l benza pali około 10L/100km

klima? pewnie czynnik uciekł - warto sprawdzić szczelność i uzupełnić.

 

Ja mam model 2,2di bez tempomatu i komputera, więc reszty detali nie podam.

Pogratulować - SR20DE to najbardziej kultowy silnik Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, poszukuję siatek do bagażnika lecz nie mogę znaleźć oryginalnych więc może ktoś był by w stanie podać mi przynajmniej ich wymiary aby zamówić zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na szrotach gdzie sprowadzają angliki. Na pewno kupisz - ja kupiłem i inny z forum również. Cena za dwie od 20 do 50 zł.

Szukaj nowych ogłoszeń z częściami do Tino i dzwoń. Nie każdy wystawia siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Z racji, że muszę zmienić olej to mam pytanie na jaki go zmienić? Teraz mam 10w40 (jeśli niczego nie pomyliłem) wlać taki sam czy inny? I jaką firmę wybrać, czy jest to mało ważny element?

 

Pozdrawia niedoświadczony kierowca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z racji, że muszę zmienić olej to mam pytanie na jaki go zmienić? Teraz mam 10w40 (jeśli niczego nie pomyliłem) wlać taki sam czy inny? I jaką firmę wybrać, czy jest to mało ważny element?

 

Pozdrawia niedoświadczony kierowca!

 

Witam.

Tutaj kolego masz temat. Co prawda tyczy się to dizelka, ale nie ma to większego znaczenia.

 http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/95036-n16-22di-jaki-olej-wybra%C4%87/?hl=olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej mam straszny problem z kupnem rury wydechowej do Tinki chyba się nazywa ten odcinek kolektorowy za 1 a przed 2 katalizatorem. Nigdzie nie ma po hurtowniach i sklepach w Krakowie (ehh nietypowe auto). Nie chcę już spawać 3 raz !!! (wymieniam co roku prawie max jakieś 8-9 tys km :( ) plecionki tylko wymienić cały odcinek bo reszta do tyłu już jest nowa Bosala.  W google nic nie znalazłem :( takie coś: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/11262/1201040000/ 

BOS803-075
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Znalazłem w schowku samochodu takie coś:

 

j13dvl.jpg

 

2rnatr6.jpg

 

Wydaje mi się, że są to czujniki parkowania, ale mogę się mylić. Jeśli jednak są to czujniki to jak i gdzie je można podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zauważyłem że dość dawno nikt nie rzucił nowego tematu. Np Koszt ogrania komputera  na pl i GPS z mapą Polski w serwisie Nissana  wg cennika na dzień dzisiejszy : -"UWAGA!!!!!"- 900złotych. Takie mają ceny, ponoć narzucone odgórnie. Ciekawe przez kogo? Nic tylko sprzedać nerkę i biegusiem do serwisu. Rachunek prosty:- lać na język,  a za tę kasę można kupić coś naprawdę z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jakoś w kwietniu zakupiłem(do dziś się zastanawiam dlaczego) V10 z nieszczęsnym QG18DE pod maską....... W chwili obecnej leję do niej już 3 bańkę oleju i stwierdziliśmy z żoną że czas ten temat ogarnąć tzn. zrobić Tinie "operację serca". Trochę o tym poczytałem tu i tam jednak gdyby ktoś z Was miał jakieś cenne rady to byłoby miło gdyby się podzielił :)

Jednocześnie tak na dzień dobry nasuwają mi się dwa pytania: 

- jakie pierścienie zastosować?

- czy wywalić pierwszego kata?

 

 I co sądzicie o tym wpisie(znalezione w sieci):

"Jeśli auto bierze olej, to ma nieszczelne pierścienie ponieważ:

1. właściciel był ciotą i docierał delikatnie jak w instrukcji
2. właściciel był idiotą i butował na zimnym.

99.9% silników jest niszczonych na etapie docierania przez zbyt delikatną jazdę. Na uszczelnienie pierścieni mamy tylko kilkadziesiąt pierwszych kilometrów (tak ze 20-30 i zmiana oleju). Proces uszczelniania pierścieni zostaje zapoczątkowany w fabryce przez miłego (bardzo!) pana obsługującego hamownię. Nowo złożone pojazdy są zalewane badziewnym olejem full-minerał, silniki są rozgrzewane a potem miły (bardzo!) pan dokręca je na rolkach na każdym biegu do odcięcia aż zaczną błagać o litość. Teraz w gestii nabywcy jest pociągnąć ten proces dalej: porządnie rozgrzać nówkę z salonu, pierwsze 20-30km ostro w cyklach 60%, 80%, 100% obrotów i duuużo hamowania silnikiem po czym szybka zmiana oleju z filtrem na badziewny full-minerał, znów ostro przez 100-200km, zmiana oleju z filtrem na badziewny full-minerał i na nim jeździć normalnie do 2 tyś km, potem dopiero syntetyk. Tyle, że instrukcje obsługi łżą w tej kwestii jak bure suki a faceci dawno zniewieścieli i się pieszczą z gazem zamiast zbudować max ciśnienie w cylindrach, które dociśnie pierścienie od wewnątrz do gładzi i dać silnikowi często hamować z wysokich obrotów. Silnik tak docierany nie pali oleju i jego tłoki są czyste jak nówki na półce w sklepie a nie żółte i opalone jak jakieś 99.9% tłoków podciągających olej z dołu. I nie mają żadnego nagaru na pierścieniach ani nigdzie indziej, są mocniejsze w całym zakresie obrotów a ich tłoki, pierścienie i cylindry żyją długo i szczęśliwie. Czyste tłoki to znak, że silnik ma prawidłowo uszczelnione pierścienie i zgarnia olej najlepiej się da. Twój informator chyba dopiero musi taki tłok zobaczyć."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...