Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwe silniki w D22


Gość Guners
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim D22 przy przebiegu 135 tyś zmieniłem olej z Castrola 5w40 na Mobila 0w40 (olej wymieniam co 10 tyś.) - kontrolka ciśnienia oleju pali się teraz maks 1 sek, wcześniej 2-3 sekundy. W starym oleju i filtrze zero opiłków metalu czy innych niespodzianek. Martwią mnie tylko stuki zwłaszcza na zimnym silniku ale jeżdżę już tak 4 lata i jeszcze nic się nie popsuło. VIN oczywiście z wadliwej serii. Ogólnie silniczek bardzo fajny - szybko się nagrzewa, zawsze odpala, w miarę dynamiczny i ekonomiczny. Szkoda że ma się rozsypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucamy na nią 22 t slomy albo inne ciekawe rzeczy:

IMG_0644%2520-%2520Kopia.JPG

 

DSC00043.jpg

 

No trochę to polata

Ale ten niebieski traktorek jest naj zajebiaszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210 koni, jeden z najlepszych pojazdów off road jakim jeździłem, systemów które posiada nie znajdziesz w zwykłym aucie 4x4 (nawet radar mierzący nie tylko areał ale też kontrolujący uślizg kół podczas pracy z narzędziem). teraz to się chłopom powodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawka ale tylko na równe pola bez niespodzianek. Co prawda operator i tak siedzi a jak nie halo to resetuje. Dość tej agrotechniki bo to nie wątek rolny i jeszcze ktoś pokrzyczy. Rzuć okiem na hyde park w terenowych wrzuciłem tam kolejne ciekawostki z mojej rolno-przemysłowej kariery. :punk:

 

Jest już diagnoza w sprawie stukania w silniku: panewka na drugim tłoku + pęknięta korba. Zobaczcie jak pięknie wklepało panewkę w szczelinę w korbowodzie, wciągnęło jak odkurzacz!!!

 

P2290657.JPG

 

P2290658.JPG

 

P2290660.JPG

 

P2290661.JPG

 

Trochę fotki niewyraźne, ale jakoś widać.

Edytowane przez Leon 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Ostatnio w swoim D22 zaobserwowałem niebieską chmurkę podczas porannego odpalania po dłuższym postoju. Silnik zapala bez problemu, od razu pracuje równo tylko właśnie przez pierwsze 2,3 sekundy puszcza wyraźnie niebieski dymek. Potem już normalnie z wydechu wydobywa się tylko para. Silnik oczywiście z zagrożonej serii. Czy ktoś miał podobnie objawy przed walnięciem silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Faktycznie turbawka jest zawilgocona ale jest tak już od około 2 lat. Kolektor ssący jest też nieco wilgotny od oleju ale np filtr powietrza jest czyściutki (olej wymieniam co 10 tyś i nie zauważyłem żadnego ubytku). Normalne że lekki dymek jest tylko przy odpalaniu, natomiast pod obciążeniem w pełnym zakresie obrotów jest czyściutko jeżeli mówimy o padającym turbo ? Dodam jeszcze tylko że jestem uczulony na delikatną jazdę na zimnym silniku oraz studzenie turbo przed zgaszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

czy ten vin się łapie JN1CPUD22U0093229? bo mam dziwne problemy z moca - jakby ktos mu ukradł z 50 koni ...

z góry dzięki za pomoc

 

zapomniałem dopisac ,ze regenerowałem pompe wtryskowa i spr wtryski wszystko gra .... o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak korbowód nie wyszedł bokiem to nie jest jeszcze tak źle. A jeśli masz dźwięk taki jak na tym filmiku znaczy że zrobi sie luz na sworzniu tłoka i silnik nadaje sie do remontu lub jak wolisz wymiany na silnik 2.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten moment uszczelka gł. wypalona na 2 i 3 cylindrze (podobno konsekwencja nie właściwej dawki paliwa z pompy) , pęknięta jedna prowadnica łańcucha.

Planuje głowice, powymieniają uszczelki , składają i sie odezwę ,mam nadziej ze to koniec....

Lubie ten samochód ... trochę się zdziwiłem w serwisie nissana nic im nie wiadomo o tych wadliwych silnikach- mówią że to ekstremalne przypadki tylko - (pracuje tam mój dobry kumpel) , specjaliści wypowiadają się pochlebnie...

o co chodzi ...hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy są to tak ekstremalne przypadki patrząc po tym temacie. Oni w serwisie jakoś nigdy nic nie wiedzą że te silniki są wadliwe ale jednak mają zestawy naprawcze. A co najgorsze czy auto jest z roku 2002 czy 2005 wada nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odnosnie mojej opowieści wiec po przejsciach z pompa wtryskowa ,ktora niewim czy dobrze ze regenerowalem ,planowaniu glowicy , wymianie lancuchów i prowadnic ,,uszczelek koszt ok 5000 tys bez robocizny za wymiane .

Wszystko jest ok .Auto śmiga super- odpukac w niemalowane...

z pozdrowieniami

dzieki za rozmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No nie wiem czy są to tak ekstremalne przypadki patrząc po tym temacie. Oni w serwisie jakoś nigdy nic nie wiedzą że te silniki są wadliwe ale jednak mają zestawy naprawcze. A co najgorsze czy auto jest z roku 2002 czy 2005 wada nadal jest.

 

 

Czesc, a jezeli jest z roku 2006 , wada nadal wystepuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...