Skocz do zawartości
Gość chot1

Sygnalizator nie zapiętych pasów bezpieczeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chot1

Czy da się to jakoś wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość czopochrup

tak da sie... zapinajac pasy:] :>

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość FeiLong

Oczywiscie, ze sie da. Wystarczy rzucic okiem pod siedzenie i ... chlasnac kabel, lub dla bardziej wymagajacych - zalozyc tam wlacznik (pytanie tylko, czy elektryka nie kontroluje stanu obwodu i nie zasygnalizuje awarii czujnika).

Czujnik to niewielki przedmiot wielkosci 5 zlotowki w srodkowej czesci siedzenia tuz przy oparciu - z doswiadczenia wiem, ze laptop lub siatka z zakupami potrafi uruchomic alarm nie zapietych pasow :)

Drugie pytanie brzmi - po co?

FeiLong

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lopez

Oczywiscie, ze sie da. Wystarczy rzucic okiem pod siedzenie i ... chlasnac kabel, lub dla bardziej wymagajacych - zalozyc tam wlacznik (pytanie tylko, czy elektryka nie kontroluje stanu obwodu i nie zasygnalizuje awarii czujnika).

Czujnik to niewielki przedmiot wielkosci 5 zlotowki w srodkowej czesci siedzenia tuz przy oparciu - z doswiadczenia wiem, ze laptop lub siatka z zakupami potrafi uruchomic alarm nie zapietych pasow :)

Drugie pytanie brzmi - po co?

FeiLong

Znajomemu również przeszkadzał w jego Note czujnik i idąc za czyjąś radą rozłączył kostkę pod fotelem. Tylko, że niestety nie przewidział, że przy okazji rozłączył poduszki. Komp zareagował na to niespecjalnie i skończyło sie wizytą w ASO. Tak więc raczej z tym ostrożnie :027:

edit:

Sprostowanie, to nie o poduszkę chodziło. Po prostu cały czas świeciła się kontrolka pasów. Co więcej, nawet po złączeniu kostki z powrotem :) Dlatego trzeba było robić reset kompa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
was79

eee co tam kontrolka, jak będzie wylatywał przez przednią szybę to mała kontrolka tylko pomoże, w którym kierunku wylot :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość notek

...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Raphal

Jeżeli problem dotyczy niechęci do jazdy w pasach to z doświadczenia mogę powiedzieć, że wystarczy zapiąć pasy przeciągając je z za oparciami foteli i wpinając do uchwytów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maxxx24

pasy to ja wiem do czego służą,ale te poduszki ??

ja wybrałem model z czterema poduszkami a najbardziej chodziło mi o poduszkę dla kierowcy gdyż mam tendęcję do zasypiania za kierownicą :sylwester:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lopez

Widzę, że wszystkim się moralizator włączył ale pamiętajcie koledzy, że czasami jazda bez zapiętych pasów jest dozwolona. Z tego co wiem to dotyczy to niektórych chorób, np. serca, albo kobiet w ciąży. Wprawdzie można dyskutować co lepiej wybrać - obrażenia wywołane niezapiętymi pasami czy obrażenia wywołane zapiętymi pasami ale fakt jest faktem, prawo takie sytuacje dopuszcza i nie wiemy, czy kolega w takiej właśnie nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość notek

...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dar1962

Sposoby są trzy: 1/ jechać co prawda z odpiętymi pasami nie przekraczając jednak prędkości 25km/h.2/ kierowca i pasażer nie zapinają pasów i jadą z normalną prędkością jednak muszą cały czas robić coś w rodzaju mostka aby utrzymać dupska nad siedziskami bo są tam czujniki zajętości fotela aktywujące sygnał dźwiękowy. I wreszcie sposób ostatni najlepszy -nie wydziwiać na sygnał tylko zapiąć normalnie pasy prze ruszeniem. Proste, prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość notek

...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bombel

chot1 głupotąjest wylaczenie pasow nie wylaczajac poduszek. Pamietaj, ze ktos madrzejszy to wymyslil i nie po to by Ci zycie uprzykrzyć, ale by je chronić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
korg

Witam

Może ktoś wie jak wyłączyc sam uporczywy dzwięk przy niezapietych pasach, nie ruszając kontrolki ?:)

pozr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
johnrambo

weź ze szrotu samo zapięcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ranger

Można też kupić takie ozdobne klamry do wpięcia w gniazdo zapięcia pasa. Pytanie jest tylko takie - po co? Mądrzej jest zapiąć pas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACKO29

No właśnie ,po co?Wioząc zakupy na siedzeniu wystarczy wpiąć pas i niczemu nie przeszkadza,a igrać z własnym bezpieczeństwem?To tak jakby na złość babci odmrozić sobie uszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ranger

A wożenie zakupów na przednim siedzeniu też ma swoje wady. Ostre hamowanie i masz totalny bałagan w samochodzie ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
johnrambo

dlatego nie należy gwałtownie hamować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ranger

Nie zawsze da się uniknąć takiego hamowania ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotr grzywna
Napisano (edytowane)

Dźwiękowy u mnie sam się wyłącza po dosłownie kilku minutach jazdy, w serii z 08.2006  ;)

Edytowane przez piotreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix
Napisano (edytowane)

U mnie i w tiidzie i micrze po ok.2-3 minutach , sygnał też się wyłącza(pali się tylko kontrolka)

Edytowane przez manix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
red

U mnie także...ok. 2 min jazdy i cisza. A sygnalizator na desce owszem widnieje potem, ale z tego co pamiętam chyba mruga.

A z klamerką nie ma problemu...nabyłem takowe 2 (był dwupak). ;) Można też znaleźć takie jakby przedłuzki, które wpinamy w miejsce pasów a do nich potem pasy. Na stałe bywają one wpięte i sygnał dźwiękowy ominięty. ;) Ja mam takie std...metalowe i chcąc zapiąć pas muszę odpiąć te metalowe i wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi