Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Wymiana filtra paliwa


Gość zbyszek19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie się znajduje filtr paliwa? Mam problem, gdyż w samochodzie pali się kontrolka czerwona filtru paliwa diesal'a. Czy można się poruszać samochodem czy trzeba wymienić filtr od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa mieści się pod podszybiem po lewej stronie filtra powietrza. Wymiana dość uciążliwa, łatwiej jest ewentualnie spuścić wodę z filtra od dołu (z kanału) po uprzednim odkręceniu osłony dolnej silnika. - ale jeśli ktoś robi to pierwszy raz to się trochę napracuje. Nie polecam procedury tzw. instrukcyjnej bo jest skomplikowana i na 100 % coś tam się pourywa (spinki od mocowania podszybia). Można pojeździć ale z racji na żółto palącej się w tym czasie kontrolki silnika, ale w ten sposób uniemożliwiamy elektroniczną kontrolę pracy innych podzespołów.

 

Jeszcze jedna uwaga: ten rodzaj alarmu oznacza także uszkodzenia żarnika świecy, zatem lepiej najpierw sprawdzić stan świec żarowych.

Edytowane przez Ryś48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupiłem P12 (stała jakieś 3 miesiące nie jeżdzona) na dzieńdobry zapaliła mi się czerwona kontrolk "check engine" i była to żeczywiście woda w filtrze paliwa. Rozwiązanie było proste, przegoniłem moją primerke po autostradzie i wszystko przeszło.

 

Niestety w zeszłym tygodniu ponownie się zapaliła i okazało się, że zdechła świeca żarowa :)

 

koszt wymiany w ASO 243zł

 

Dodatkowo pojawiły się takie objawy jak mocniejsze niż zwykle drgania silnika, skoki obrotów na biegu jałowym (co prawda nie duże ok 50 rpm, alw zawsze).

 

Jeśli nie chcesz wydawać kasy na test świec zrób prosty test, jak zagrzeje się silnik wyłacz go i włącz od od nowa. Komora spalania będzie już rozgrzana do normalnej temperatury i nie powinna zapalić się. Przynajmniej tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej:

 

podpinasz kabel taki do odpalania auta do plusa baterii, z drugiej strony chwytasz śrubokręt i dotykasz świecę wkręconą.

Oczywiście przedtem ściągasz z nich kable.

Jeśli iskrzą to jest OK, jeśli nie iskrzy to trup.

 

Uważaj żeby nie dotknąć listwy wtrysku ani silnika.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Kolega Ryś 48 ma rację , paląca się czerwona lampka oznacza spaloną którąś świecę lub zawodnione paliwo ( jest to to w instrukcji obsługi komputera pokładowego ) jest o tym na tym forum , poszukać , poczytać nie zaszkodzi. Jeżeli świece są dobre spuszczamy paliwo z filterka a potem pompujemy pompką która jest po prawej stronie przed filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Panowie pomocy 

od niedawna mam P12 1.9diesel

kupilem od razu padło turbo 

dostala nowe turbo ale teraz wariuje raz jedzie raz nie ...

komputer pokazywał przeładowanie turbo i za durzę dawkę paliwa 

potem komputer nic nie pokazywał 

 

co zaobserwowałem :

Gdy zatankuje jedzie potem przestaje dławi się itd 

im więcej paliwa w zbiorniku tym większe prawdopodobieństwo ze czasem jedzie normalnie 

Zaobserwowałem jeszcze bombelki powietrza w układzie paliwa na przewodzie doprowadzającym ropę do pomy 

pomocy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...