Skocz do zawartości
Gość 100nx&maxima

Ile wytrzymuje AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 100nx&maxima

Jakie macie przebiegi w swoich maximkach pytani do tych z automatami?

Jakie są usterki itd.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
VQPower

ja mam niecale 80 tys mil,

najczestsza usterka jest to ze slizga (nacisniesz gaz i auto nie jedzie mimo ze na D bieg jest) a druga to to ze lozyska na wyjsciu padaja, ale to trzeba miec jakies grubo ponad 100 tys mil.

a i zapytaj slawka co bylo z jego skrzynia, bo wymienial cala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przedszkolak

Jeśli to kogoś jaszce interesuje - ostatnio czytałem, że nawet 300 - 400 tys. mil.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mdzalewscy

niestety większość sprowadzonych do polski autek z automatami ma po 300-400 tyś. km a na budziku 90-180tyś i jest mocne zdziwienie ze skrzynia padła - potwierdzało to się bardzo jak szukałem vana

okazało się że w Quest/Villager mam skrzynię z Maximy a myślałem że to Forda wynalazek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość vardoger

270tys zero problemow ze skrzynia :fuckyou2: :fuckyou2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
psubrat

U mnie przy 265.000 km z czterech biegów zrobiło się dwa... remont kosztował 5 kzl.

[ Dodano: Wto 01 Lip, 2008 17:56 ]

Teraz mam 290.000 km

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysztof_24

Ja mam na zegarze jakieś 106500 mil i skrzynia czasami się ślizga przy ostrym zmienianiu biegów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość legwan22

Ja mam 286 tysiecy i ok 10tys temu zostala rozebrana, wyczyszczona i zalana nowym olejem, bo zaczynala szarpac przy zmianie, i teraz dalej chodzi jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość khak

Ja sie nauczyłem (boleśnie) na poprzednim samochodzie żeby zmieniać olej co 100 000 . A przynajmniej sprawdzać jego gestość i barwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mdzalewscy
Ja mam na zegarze jakieś 106500 mil i skrzynia czasami się ślizga przy ostrym zmienianiu biegów.

a z którego roku jest auto ? i jesteś od początku jego pierwszym właścicelem, że wiesz że ma 106 mil, czy może kupiłeś używane "od dziadka, albo od kobiety"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysztof_24

a z którego roku jest auto ? i jesteś od początku jego pierwszym właścicelem, że wiesz że ma 106 mil, czy może kupiłeś używane "od dziadka, albo od kobiety"

Mam dokumentacje począwszy od Nowego Jorku z 1997 roku, auto serwisowane w ASO ale tylko u jednego sprawdzonego mechanika w Warszawie luczasami9 z braku terminów w polecanych/dedykowanych warsztatach oczywiście tylko na japońskich częściach (drogie są). Auto kupiłem od dziadka - stos faktur nawet przed terminem wykonywanych zalecanych przeglądów.

Będzie na sprzedaż lecz jeszcze nie w tej chwili. Dam znać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karol
Będzie na sprzedaż

Słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blacha11

A32, prawie 300.000km (roczek 2000), jestem drugim właścicielem. Wszystko si, póki co... odpukać :) Mam zamiar przejechać tym autem 100.000 km lub więcej - narazie zrobiłem 20.000, zobaczymy co będzie się działo w przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tolo74

Witam, Nie wiem jak jest w MAximach z niezawodnościa automatów, jednak musze poweidziec ze automat jest "praktycznie" niezawodny z powodu braku możłiwosći zepsucia przez użytkownika co niestety może zaistnieć w manualu, jednak jeżeli ręczną skrzynię obsługuje się prawidłowo (z dobrym wciskiem i regulacją sprzegla oraz spokojną zmianą biegu) wytrzyma dłuzej (ze śiwieczką szukać takich co nigdy nie szarpneli lewarkiem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi