Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Kontrolka ESP/Kontrola trakcji


djmassive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kolejne kłopoty - te francuskie silniki doprowadzą mnie do szału...

 

Czasem zaświeca mi się kontrolka ESP, oraz bodaj to jest Kontrola Trakcji (2 obok siebie). Sprawdzałem czy komputer zgłasza błąd - ale takowego nie ma.

Swoimi sposobami i czytnikiem udało mi się ustalić, że kontrolki świecą się gdy temperatura silnika przekroczy 91 stopni, gdy ostygnie do 85 i zapalę ponownie nie świecą - ale dobije do 91 lub więcej i znowu się zapalają.

 

Dodam, że 1500 km temu miałem kapitalkę i obawiam się, że szpece coś zepsuli - ale może miał ktoś podobny problem kiedyś i coś może doradzić.

Gdzie szukać przyczyny (ps. cieżko mi to obecnie sprawdzić bez lodu - ale wydaje mi się, że świecą nie koniecznie działając)

 

Proszę o pomoc, jeżeli ktoś potrafi coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem ten problem i rozwiązaniem w moim przypadku okazalo się :

Równe ustawienie drążków kierowniczych

Prosto ustawiona kierownica

Poprawne ciśnienie w oponach

Ustawienie zbieżności

 

Na koniec adaptacja czujnika kąta skrętu. Kręcimy max w prawo. Max w lewo i ustawiamy na wprost. Wyłączamy silnik .Później przejechałem okolo 10,km prosta droga i kiedy włączało sie esp puszczałem gaz i znowu przyspieszalem. Obecnie problem nie występuje .

 

Takze sprawdź najpierw drążki i zbieżność.

 

Na koniec jedz na kompa i zobacz czy wywala C1143

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź - sprawdzę to zgodnie z sugestią.

 

Natomiast odnośnie błędu, monitoruję ale błędu jak nie było, tak nie ma. Być może program, którego używam ODB Auto Doctor - nie odczytuje takowego. Próbowałem łączyć się za pomocą Nissan Data Scan - ale bez rezultatu.

Używam Elm 327 Bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...