Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

awaria świateł


seba71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wypaliło bezpieczniki świateł przednich a po wymianie świeci się jedna normalnie a druga wciąż na długich nie mam pojęcia o co chodzi. Czy możecie mi coś doradzić? Czeka mnie podróż w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj przewody, wtyczki przy tym drugim reflektorze

pewnie z wtyczką coś nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem żarówki a na przewodach nie widze przetarć. Odpiołem przewód od żarówki ten od długich nie świeci długim ale świeci się kontrolka ciągle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę obejrzyj, jeśli nie ta bezpośrednio przy reflektorze robi bałagan to może któraś wcześniejsza

sam włącznik w kokpicie raczej odpada, bo wtedy obydwa długie by świeciły (chyba że druga żarówka niedomaga.. ?)


Przekaźnik ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę obejrzyj, jeśli nie ta bezpośrednio przy reflektorze robi bałagan to może któraś wcześniejsza

sam włącznik w kokpicie raczej odpada, bo wtedy obydwa długie by świeciły (chyba że druga żarówka niedomaga.. ?)

 

Przekaźnik ...?

Nie koniecznie odpada, bo są w przełączniku osobne styki dla długich i krótkich oraz prawej oraz lewej strony, czyli jest ich 4 szt. Jak się przez zbyt wysoki prąd zgrały to może tu problem leżeć. Zaznaczam, że tak jest w T1. Ponadto przełącznik robi za "przekaźniki" i żadnych innych po drodze nie ma. Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację
Dzisiaj już nic nie dam rady zrobić mam nadzieję że po drodze nie będzie niespodzianek. Czeka mnie podróż z Gdyni aż za Łomżę. Kolego może mi podpowiedz czy wymiana tej części jest skomplikowana?
Znacie kogoś z okolic Łomży? Chodzi mi o kogoś pasjonującego się zagadkami terrano. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem faktycznie jest tam gdzie Kuba (Badger) wskazuje to chyba gorzej trafić już nie mogło

to jest ten "pająk" pod kołem sterowym ... tam należy grzebać, masakra

 

Z okolic Łomży ktoś był, ale przywitał się "i tyle go widzieli"  :thumbsdown:

Do kumatego elektryka podjedź

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: jeśli już nie polecamy jeżdżenia z Terrano do pierwszego lepszego mechanika to dotyczy to wyłącznie kwestii napędów ; Terrano to nie Insignia - kumaty elektryk go ogarnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Właśnie dojechałem i całe szczęście obyło się bez problemów. Uff.

Ratowały mnie halogeny na dachu to był dobry pomysł z montażem ich. Jak znajdę chwilę to poszukam elektryka. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj problem leży właśnie w tym przełączniku, więc nie trzeba w tym pająku szukać :)

Najlepiej zdjąć plastiki, wyjąć ten przełącznik, ściągnąć osłonke i wszystko widać, można też przejścia posprawdzać ;)

 

Tak wygląda w środku. I tu jest właśnie problem. Te styki albo się wypalają i nie ma przejścia, albo może u Ciebie zbyt duży prąd poszedł (dlatego miałeś spalony bezpiecznik) i odkształciły się styki - zwarły się ze sobą, dlatego lampa świeci Ci długim (zapewne prawa, bo ona jest połączona z kontrolką na desce z tego co pamiętam) :P

 

Nie trzeba wyciągać razem z przełącznikiem wycieraczek, 2 śrubeczki i wychodzi sam przełącznik od świateł. Akurat taki mam - złożony, a chciałem pokazać jak wygląda w środku :D

post-77556-0-27886300-1447689241_thumb.jpg

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj problem leży właśnie w tym przełączniku, więc nie trzeba w tym pająku szukać :)

Najlepiej zdjąć plastiki, wyjąć ten przełącznik, ściągnąć osłonke i wszystko widać, można też przejścia posprawdzać ;)

 

Tak wygląda w środku. I tu jest właśnie problem. Te styki albo się wypalają i nie ma przejścia, albo może u Ciebie zbyt duży prąd poszedł (dlatego miałeś spalony bezpiecznik) i odkształciły się styki - zwarły się ze sobą, dlatego lampa świeci Ci długim (zapewne prawa, bo ona jest połączona z kontrolką na desce z tego co pamiętam) :P

 

Nie trzeba wyciągać razem z przełącznikiem wycieraczek, 2 śrubeczki i wychodzi sam przełącznik od świateł. Akurat taki mam - złożony, a chciałem pokazać jak wygląda w środku :D

Dzięki wielkie.

A da się to naprawić? Idąc tropem tego przełącznika odwiedziłem sklep motoryzacyjny w małej miejscowości no i człowiek mnie zaskoczył. Dowiedziałem się że ten przełącznik kosztuje 720 PLN. Spróbuję jeszcze gdzieś indziej. Jestem w pracy na obcym terenie i nie znam ludzi, no wiesz blachy z innego województwa... Fachowcy mogą potraktować okazjonalnie. Może przesadzam ale doświadczyłem takich sytuacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przełącznik ci sie skleił jak pisze Badger1s ,jak masz troche zdolności to sm go naprawisz ,ewentualnie kup z odzysku i na przyszłość polecam zamontować przekaźniki do świateł koszt niewelki w porównaniu do przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dałbyś rade jakoś chwilowo naprawić jednak pewnie trzeba będzie wymienić na jakąś sprawną używkę. I jak mówi fikolek przerobić na przekaźniki, wtedy problem znika, jakbyś z tym potrzebował pomocy albo z tym przełącznikiem, to odezwij się na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem lecz w warunkach polowych mie jestem w stanie nic zrobić. Na weekend zjeżdżam w okolice Garwolina spróbuję coś podziałać. W międzyczasie przydarzyło się jeszcze coś. Mianowicie zgasł mi silnik a po odpaleniu zaświeciła się kontrolka informująca o awarii a po naciśnięciu hamulca zgasła. Ciekawe. Pozdrawiam

Mam jeszcze pytanie odnośnie zabezpieczenia tych kostek które znajdują się w tylnym zderzaku centralnie za kołem. Tam się robi taki gnuj. Rozwiązanie koszmarne. Czy są jakieś puszki hermetyczne które można wykorzystać?

 

Okazało się że to nie jest wina przełącznika sprawdziłem kilka używek (chyba że wszystkie były wadliwe) więc nadal bujam się dalej. Tak jak byście szukali to pasuje od primery. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 listopada, 16:01   @kafula napisał:

 

"Mam problem ze światłami, jak odpalam nie włącza się jedno przednie drogowe. Po włączeniu mechanicznym światła działają normalnie. Może wiesz gdzie jest przekaźnik?

Pozdrawiam Paweł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zozkminiłem tego ale może w sobotę się uda to coś więcej napiszę. Narazie działają mi światła na jednym bezpieczniku i zrobiłem mostek między światłami. Narazie działa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w moim Tyrku, ale u mnie "długie" świeciły normalnie, a "krótkie" tylko jedno. Czasami załapywało i świeciły oba. Bezpieczników mi nie paliło. W moim przypadku pomogło rozebranie przełącznika i porządne czyszczenie. Śmigam już tak 2 lata i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny problem w moim Tyrku, ale u mnie "długie" świeciły normalnie, a "krótkie" tylko jedno. Czasami załapywało i świeciły oba. Bezpieczników mi nie paliło. W moim przypadku pomogło rozebranie przełącznika i porządne czyszczenie. Śmigam już tak 2 lata i wszystko jest ok.

 

Miałem podobny problem w moim Tyrku, ale u mnie "długie" świeciły normalnie, a "krótkie" tylko jedno. Czasami załapywało i świeciły oba. Bezpieczników mi nie paliło. W moim przypadku pomogło rozebranie przełącznika i porządne czyszczenie. Śmigam już tak 2 lata i wszystko jest ok.

Czym czyścisz ten przełącznik?

Czym czyścisz ten przełącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...