Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zawieszenie tylne wielowahaczowe czy belka skrętna?


Luke2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do otwarcia nowego tematu na forum zachęciło mnie obejrzenie wideotestu QQ 1.2 DIG-T przeprowadzonego przez AutoCentrum. W teście negatywnie wypadło zawieszenie QQ przy ostrych, szybkich manewrach. Do akcji bardzo szybko wkracza ESP, co może być niebezpieczne na drodze.

Czy może ktoś potwierdzić takie zachowanie samochodu z tylnym belką skrętną? Czy podobnie zachowuje się zawieszenie wielowahaczowe w mocniejszych wersjach?

Może ktoś testował oba typu zawieszenia?

Ja jako użytkownik 1.6 DIG-T, nie przypominam sobie aby kiedykolwiek włączyła się kontrola trakcji, nawet przy szybko pokonywanych małych rondach.

Przypuszczam, że takie niekorzystne zachowanie zawieszenia samochodu przyczyniło się do tego, że w QQ 2016 tylne zawieszenie w postaci belki skrętnej i przez to mniejszego zbiornika paliwa producent pozostawił tylko w najsłabszym silniku benzynowym z manualną skrzynią biegów i najsłabszym dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film z AC był chyba kręcony w 2014, więc pewnie takie zachowanie ESP w Qashqaiach to historia.

 

PS.

Mam w QQ belkę skrętną i szybciej przejeżdżam znane mi zakręty niż "robiłem" je Focusem z wielowahaczami.

Może to również kwestia wielkości i szerokości opon? W każdym razie nie cierpię na brak zawieszenie wielowahaczowego, a ESP mi się jeszcze nie uaktywnił - mimo, że go "prowokowałem" jak Zachar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czytałem że chodziło o zmniejszenie masy(belka jest o 30 kg lżejsza)w autach ze slabszymi motorami aby były bardziej eko,co w krajach zachodnich przekłada się na niższy lub zerowy podatek drogowy,a co za tym idzie większą liczbę potencjalnych nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć specyfikacji, to teraz QQ mają (p. str 9):

na 100% 1,2 benzyna i 1,4 diesel - belka;

na 100% 1,6 benzyna i silniki z CVT - wielowahacze;

1,6 diesel - jak im wyszło

1,6 diesel 4x4 - wielowahacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji z października 2015 (w załączeniu) w przypadki silnika 1.6 DIG-T podano: "niezależne wielowahaczowe/belka skrętna". Jak to czytać? Czy to błąd w druku? Czy może dla mocnej benzyny tylne zawieszenie zależy od wersji wyposażenia? Czy ktoś ma wersję 1.6 DIG-T z belką skrętną?

QASHQAI_PL2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze z przodu belka z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji z października 2015 (w załączeniu) w przypadki silnika 1.6 DIG-T podano: "niezależne wielowahaczowe/belka skrętna". Jak to czytać? Czy to błąd w druku? Czy może dla mocnej benzyny tylne zawieszenie zależy od wersji wyposażenia? Czy ktoś ma wersję 1.6 DIG-T z belką skrętną?

 

 

Obecnie w specyfikacji jest to już zmienione. Teraz dla silnika 1.6 DIG-T podają: "niezależne, 5-drążkowe (MY16) Belka skrętna (MY15)". Wynika z tego, że modele z 2015 mają belkę skrętną, a od 2016 - 5-drążkowe. Bo chyba to znaczy MY (Model Year).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamiętam jak rozmawiałem ze sprzedawcą przed kupnem to w wersjach visia i acenta jest belka skrętna, natomiast N-TEC i tekna posiadają wielowahacz, wersja silnikowa jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur - ten "sprzedawca" chyba nie miał wielkiego pojęcia co sprzedaje ;). W specyfikacji "od zawsze" tylne zawieszenie było uzależnione od wersji silnikowej, a nie od wyposażenia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 1.6 DIG-T wersja Acenta, odbiór październik 2015 i mam zawieszenie wielowahaczowe i bak 65l, specyfikacja euro6. Moim zdaniem w przypadku benzyny zmiana została wprowadzona wraz ze specyfikacją euro6. Mogłem kupić bez czekania euro5 1.6 DIG-T Acenta z belką i bakiem 55l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,czy większy zbiornik jest podyktowany wielkością miejsca na jego zabudowę po zmianie na zawieszenia na wahacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tekne i belkę skretna więc wychodzi na to że to jest zależne od silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 1.6 DIG-T wersja Acenta, odbiór październik 2015 i mam zawieszenie wielowahaczowe i bak 65l, specyfikacja euro6. Moim zdaniem w przypadku benzyny zmiana została wprowadzona wraz ze specyfikacją euro6. Mogłem kupić bez czekania euro5 1.6 DIG-T Acenta z belką i bakiem 55l.

Tutaj także nie masz racji. Mam 1.6 DIG-T z marca 2015 z belką skrętną i EURO6. Od maja-czerwca 2016 wszystkie nowe miały wielowahacz i bak 65 litrów. Po prostu modyfikacja na nowy rok modelowy. Silnik 1.6 od razu był oferowany z EURO6.

Edytowane przez mattk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis było wyjaśnienie odnośnie belki i wielowahaczowego zawieszenia w Qq.

otóż belka wystepuje w wersjach Qq z napędem na przód czyli 2WD , wielowahaczowe zawieszenie w wersjach z napędem na 4 koła czyli 4WD 

ale żeby troche zadmatwać Nissan od maja 2016 roku zacznie montować wielowahaczowe zawieszenie bez rozróżnienia na rodzaj przeniesienia napędu i belka zniknie z kolejnych egzemplarzy Qq .

Informacja była podana w programie "Automaniak" na kanale TVN Turbo -Patryk Mikiciuk .

Ps porównywali tam Qq , Hyundaia i Jepa , w przeważającej wiekszości konkurencji sprawnościowych QQ wygrywał -okazywał sie lepszy . 

tak wiec Panie i Panowie nie ma co psioczyć :) na swoje autka tylko cieszyc sie nim ,bo na tle konkurencji nie wypada wcale tak źle ! 

Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis było wyjaśnienie odnośnie belki i wielowahaczowego zawieszenia w Qq.

otóż belka wystepuje w wersjach Qq z napędem na przód czyli 2WD , wielowahaczowe zawieszenie w wersjach z napędem na 4 koła czyli 4WD 

ale żeby troche zadmatwać Nissan od maja 2016 roku zacznie montować wielowahaczowe zawieszenie bez rozróżnienia na rodzaj przeniesienia napędu i belka zniknie z kolejnych egzemplarzy Qq .

Informacja była podana w programie "Automaniak" na kanale TVN Turbo -Patryk Mikiciuk .

Ps porównywali tam Qq , Hyundaia i Jepa , w przeważającej wiekszości konkurencji sprawnościowych QQ wygrywał -okazywał sie lepszy . 

tak wiec Panie i Panowie nie ma co psioczyć :) na swoje autka tylko cieszyc sie nim ,bo na tle konkurencji nie wypada wcale tak źle ! 

Wesołych Świąt :)

Bzdura. Wielowahacz występuje w QQ 1.6 od maja 2015. W wersji 2WD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłem tylko informację  za TVN turbo :) 

Widać w TV też nie wiedzą wszystkiego , "co autor/inżynier miał na myśli ? 


Może powtórzą emisję programu który nadali dziś rano 2016-03-27 niedziela  "Automaniak" 16 ? tej 16ki nie jestem pewien :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 DCI 2WD z 2015 roku ma na pewno belke skretna. Dopiero model 2016 tej konfiguracji zyskal wielowahacz i o 10 litrow wiekszy zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mówiłem o 1.6 dig-t.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku: odbiór grudzień 2015, 1,6 dci tekna, poj. baku 55 l posiada wielowahacz (potwierdzone przez ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku: odbiór grudzień 2015, 1,6 dci tekna, poj. baku 55 l posiada wielowahacz (potwierdzone przez ASO).

Może usystematyzujmy - bo wszyscy tłuką na swoją modłę bo im coś tam ASO powiedziało;

 

1. Wielowahacz był od samego początku tylko w 1.6 dCi 4WD - 65 litrów bak

2. Od maja-czerwca 2015 1.6 DIG-T także z wielowahaczem - 65 litrów bak, na 

3. Reszta silników belka skrętna (do końca roku modelowego 2015) - 55 litrów bak

4. Od roku modelowego 2016 wielowahacz w 1.2 DIG-T (tylko CVT), 1.6 dCi 130PS (wszystkie- manual, CVT i 4WD)

5. Z belką pozostają zatem 1.2 DIG-T manual i 1.6 DCi 110PS

6. Wielowahacz oznacza automatyczne przejście na bak 65 litrów - więcej miejsca - także na 100% masz 65 litrów

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje przypuszczenia były słuszne,że wielowahacz od razu daje więcej miejsca na większy zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...