Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lusterka w E11


NazgulXL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka głupotka ale chyba nie szkodzi zapytać: ktoś mi ostatnio powiedział że mam nieoryginalne prawe lusterko bo to z lewej jest asferyczne z kreską, a prawe co najwyżej sferyczne, bez kreski. Jak to jest oryginalnie ? Zależy od wersji czy faktycznie mam jedno nieoryginalne ? No i szukałem oryginału z prawej z kreską ale jakoś nic nie znalazłem.

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że prawego asferycznego nie znajdziesz.Jest ono zarezerwowane tylko dla kierowców,bo chodzi chyba o martwe pole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w prawym lusterku nie ma martwego pola ?!

 

No i kupić to idzie, na allegro zamienniki są. Ja pytam czy w oryginale były sprzedawane z jednym lusterkiem innym, a z drugim innym :)

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne a nie mam żadnej kreski :(...Jedyne co widać to że obydwa lusterka tak jak by się zaginały z 2-3 cm od krawędzi lustra. Ale szkło jest proste i nie widać żadnej kreski :). No i trochę powiększają to co w nich widać.

 

A takie lusterka z kreskami idzie dostać i na lewo i prawo....http://allegro.pl/nissan-note-i-06-12-szklo-lusterka-asferyczne-i6694038105.html

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się jedno zagina a jedno nie. Nie wiecie czy wymiana takiego lusterka z ogrzewaniem to jest jakaś dłubanina ?

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć tapicerkę drzwi i zdjąć ten trójkąt ,pod nim jest wszystko czego potrzebujesz do demontażu,a w drzwiach masz kostki od elektryczności lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, to brzmi jak byś opisywał demontaż całego lusterka...a ja bym ewentualnie chciał samo szkiełko wymienić.

Na YT jest filmik pod tytułem "OPEL VECTRA C Wymiana wkładu lusterka bocznego".

Najlepiej jakby to tak wyglądało, było by dobrze...

 

Swoją drogą próbowałem kiedyś ściągnąć boczek (odkręciłem śrubę w uchwycie drzwi) ale mi się nie udało, bałem się że coś pourywam.

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W note e11 bez względu na wersję oryginalnie kombinowane jest tylko lusterko po stronie kierowcy, prawe jest zwykłe, jeśli chcesz coś poprawić, wystarczy kupić i nakleić sam wkład

na alle jest tego sporo:

http://allegro.pl/lusterka-zewnetrzne-wklady-18713?string=nissan%20note%20e11&bmatch=base-relevance-floki-5-aut-1-5-1025

wkład można nakleić bez odrywania oryginalnego lusterka, żeby nie popsuć maty grzewczej (jeśli masz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczne i nie ma żadnych kresek na ani jednym ani drugim.

 

Teraz notka parkowałem i na 120% też nie ma żadnych kresek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też oba fabryczne i oba są jednakowe bez zaznaczenia kreską pola asferycznego, widać były i takie i takie co zaś się tyczy wymiany wkładu to trzeba podważyć szkło umiejętnie, delikatnie znaczy z wyczuciem tak by wypiąć tzw. koszyk którym mocowane jest szkło do korpusu koszyk na szkle wygląda tak;

http://allegro.pl/wklad-szklo-sferyczne-lusterko-nissan-note-i-05-13-i6338679925.html#imglayer

odłączasz przewody i masz wkład wyjęty. By założyć nowy podłączasz przewody i wpinasz wkład w obudowę której mocoeanie wygląda tak

.http://allegro.pl/nissan-note-lewe-lusterko-elektryczne-oryginal-i6715380457.html#imglayer


 

wkład można nakleić bez odrywania oryginalnego lusterka, żeby nie popsuć maty grzewczej (jeśli masz)

Chyba żartujesz proponując naklejenie nowego szkła na już istniejące. Chyba że coś źle zrozumiałem z Twego wpisu. Są same szkła i są do kupienia szkła tzw. wkłady z naklejonym już koszykiem mocującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odnośnie lusterek do E11, nigdzie (oprócz ASO Nissana) nie mogę znaleźć obudowy zewnętrznej prawego lusterka.  W tej wersji jest to czarny, nielakierowany plastik. Sprawdzałem allegro, inne portale z częściami oraz hurtownie motoryzacyjne bezskutecznie. Może ktoś Was wie gdzie mógłbym dostać taką część w rozsądnej cenie (cena w ASO Nissana to ponad 250 PLN). z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś pozyskasz; Zadzwoń pod numer 506982330, drugi numer 693152109 i e-mail cezar.n@onet.pl, adres Wygnanów 148, 21-306 Czemierniki, firma AUTO-NISSAN Części Samochodowe Cezary Nieznajek.  Facet rozbiera Nissany i jest bardzo kompetentny co do wiedzy o tych autach z podziałem na roczniki nawet. Zamówione części w rozsądnych cenach wysyła kurierem pod dowolny adres. (Nie za bardzo odpowiada na e-maile, nie ma czasu ich przeglądać, lepiej dzwonić)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...