Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ktore kabelki podlaczyc do guzika przeciwmgielnych KOSTKA


Gość genjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowalem halogeny w mojej n15, pociagnalem swoja instalacje elektryczna, kupile na allegro guziczek od przeciwgielnych i mam problem,

moja instalacja byla przewidziana na 3 kable (jeden - plus do diody w guziku, drugi - minus z akumulatora, trzeci - minus ktory idzie przekaznika), w zakupionym orginalnym guziku z innej n15 jest kostka a w nij pociete koncowki 5 kabli:

kolory:

*lewy gorny rog - rozowy

*pod nim czarny

i teraz od czarnego w prawo jedziemy:

*czerwony z zielonym paseczkiem

*czarny

*fioletowy z czerwonym paseczkiem

 

ktory kabel odpowiada za co, rozkminilem juz ze 2 czarne to pewnie moje 2 minusy, ale od czego sa pozostale 3 kable ktory jest plusem na diode? a do czego sa pozostale, bardzo prosze o rade.

ponizej zdjecia kostki:

 

IMG_3315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj linia do tej aukcji. ile dałes?

 

wyciagnij przycisk od tylnych przeciwmgielnych. mzoe Ci to coś rozjaśni. jak masz miernik to chyba nie powinno byc problemu. chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tylne przeciwmgielne mam juz w kierownicy, wersja po 98roku. takze nic sie nie rozjasni :) ale bede kombinowal, a moze ktos kto ma fabrycznie powie jaki kolor daje plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na obrazku jest wyłšcznik tylnego wiatła przeciwmgielnego.

Jeli tak , to kabelki oznaczajš:

1) P (różowy) - +12V (bezporednio od +12V permamentnego przez bezpiecznik 7.5A w komorze silnika 3 od góry)

2) PU/R (fioletowy z czerwonym paskiem) zasilanie do żarówki tylnego wiatła przeciwmgielnego (do przekanika). W obwodzie jest przekanik sterowany 2-poz. włšcznikiem wiateł krótkich/mijania. Za przekanikiem kabelek zmienia kolor na W/PU biało-fioletowy.

3) B czarny - masa

4) R/G (czerwony z zielonym paskiem) do skrzynki bezpieczników w kabinie. Nie wiem do którego - być może do nr7 tj obowdu sygnalizacji pozostawienia wiateł.

5) B czarny - masa

W wyłšczniku powinny być 2 żaróweczki zasilane pomiędzy stykami 2-3 i 4-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

bardzo dziekuje za szczegolowa odpowedz :) zaraz bede kombinowal, z tym ze to maja byc przednie przeciwmgielne, zrobilem tak ze ten guzik bedzie je wlaczal. Pociagnalem swoja instalacje (ponizej jej schemat), i kombunuje pod ktore przewody podlaczyc moje kabelki, znalazlem 2 czarne przewody - to pewnie beda moje dwa minusy, z tego co napisales rozumiem ze rozowy bedzie plusem, czy jak 2 pozostalych nie podlacze to bedzie guzik dzialal? pokombinuje dzisiaj i napisze jak mi poszlo :)

 

halogeny1.jpg

 

[ Dodano: Sro 01 Mar, 2006 ]

daj linia do tej aukcji. ile dałes?

 

typ sprzedalwal almere do rozbiorki zapytalem za ile sprzeda guzik od przeciwmgielnych, krzyjknal 30zl ale wynegocjowalem za 15 + 5 wysylka, w sumie 20zl, na szrocie moze znajdziesz ciut taniej, ale stan igła zadnych otarc ani przebarwien :)

 

[ Dodano: Sro 01 Mar, 2006 ]

Ok rozkminilem musialem lekko zmodyfikowac schemat instalacji:

 

a wiec tak:

 

rozowy to +12V zalacza sie po wlaczeniu stacyjki

trzeci dolny od lewej strony w kolorze czarnym to minus z akumulatora

ostatni od lewej fioletowy z rozowym paskiem to plus ktory sie zalacza po wlaczeniu guzika on idzie do przekaznika pod maska ( i tam musialem zamienic + i - w przekazniku, tzn przekaznik 7,5V jest w samochodzie przed guzikiem na kabelku rozowym +12V, a do przekaznika podpialem - z akumulatora; + idzie od guzika z kabiny). dziala za***iscie, pozostale 2 kabelki tj pierwszy i drugi od lewej podarowalem sobie :)

ogolnie wielkie dzieki za pomoc :!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylę że będzie chodziło bez problemu, ewentualnie jaka sygnalizacja że zostawiasz je włšczone by się przydała.

Podsyłam obrazki ze schematami fabrycznymi przód tył

obw_tyl.jpg

 

obw_przod.jpg

 

[ Dodano: 01 Mar 2006, 13:47 ]

oryginalnie to jest zrobione tak, Twoje też będą chodzić tylko np bez sygnaliazacji pozostawienia świateł.

 

obw_przod.jpg

 

obw_tyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

wielkie dzieki, tego wlasnie szukalem :)

 

[ Dodano: Sro 01 Mar, 2006 ]

Zrobilem dziala wszsytko super, otwory na halogeny wycialem sam, podlaczylem pod maja instalacjed i dziala wszystko super, dzieki za pomoc. Niech Sztorc bedzie z Wami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...