Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pompa klimy


Gość Mauzer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu zauważyłem że jak mam włączony nawiew na przednią szybę tylko, to włącza się też sprężarka klimy; czy ktoś może sprawdzić czy ma tak samo czy to tylko u mnie znowu wynalazek, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prosze powiedzcie mi bo jestem naprawde zielony - jak dzialaklima tzn czy klimatyzacja zima daje etz szybciej cieple powietrze??? czy ona jest tylko od zimnego? P10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu zauważyłem że jak mam włączony nawiew na przednią szybę tylko, to włącza się też sprężarka klimy; czy ktoś może sprawdzić czy ma tak samo czy to tylko u mnie znowu wynalazek, pozdrawiam

U mnie też tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to coś dziwnego bo nie chłodzi klima tylko włącza się sama sprężarka, odrazu czuć obciążenie na silniku, oczywiście jak włączę przycisk klimy to ona chodzi tak jak powinna, ciekawi mnie tylko to załączanie sie samej sprężarki przy nastawie na wiewu tylko na przednią szybę, w niektórych autach jest tak zrobione seryjnie bo z klimą poprostu szybciej osusza się szyba od środka, natomiast za cholerę nie wiem czy w nyskach też, kilka lat nawet tego nie wyczuwałem a teraz im starsza sprężara tym lepiej to czuć, jesli to nie jakieś zwarcie a raczej nie powinno to będę miał niezłą zagadkę, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa w każdym nastawieniu strumienia powietrza, może być jakaś zwara, podjedź do elektryka na spadku niech sprawdzi

ps może byśmy się spotkali kolego, w końcu jesteśmy z tej samej miejscowości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość jurgenik
Przy włączonym nawiewie na przednią szybę klima włącza się automatycznie, aby szyba nie zaparowywała. Jest to prawidłowa reakcja klimy.

 

Nigdy w życiu. Klima ma się włączyć dopiero po włączeniu przycisku. Nigdy automatycznie. Proszę sobie sprawdzić w instrukcji obsługi: rozdział 3 strona 3-5 "Odparowywanie szyby z osuszaniem".

Instrukcja jest do pobrania na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.Czy po włączeniu nawiewu na przednią szybę klima cały czas chłodzi czy po jakimś czasie-zawsze tym samym się wyłącza?

Może konstrukcyjnie jest dodane takie"ulepszenie".

Generalnie użytkownik decyduje o zezwoleniu na strt klimatyzacji,

 

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 05:15 ]

Do zeusik.

Ta klima nie mafunkcji"pompy ciepła"!!!!

Wyłącznie chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waldiww

W edycji instrukcji z 2001 roku do rozdziału 3 strona 3-5 dodano punkt: "wybór kierunku nawiewu na szybę powoduje automatyczne włączenie klimatyzacji i wyłączenie recylkulacji powietrza." Efekt jest taki, że przy włączaniu nadmuchu na przednią szybę i włączeniu wentylatora dodatkowo automatycznie włącza się klimatyzacja w celu szybszego odroszenia szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...