Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15, N16] Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy


Tomaszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj zajrzałem po raz pierwszy do mojego filterka w Almerce i jest strzasznie sabrudzony (nie licząc lisci, nasion i jakiegos badziewia jak wata :))ale zdziwiłem sie dość ponieważ wymieniałem juz w innych samochodach i filtry były tam z papieru(bubuły) a u mnie wygląda on na plaskitowy! :shock: (drobna siateczka) czy wszyscy tak mają (ci co juz wymieniali)?? Da sie to poprostu umyć?? Czy tylko ja mam jakis dziwny (logo Nissana na filtrze). I jeszcze jedno jaka jest (powinna być :)) cena takiego filterka i gdzie mozna nabyć, bo pytalem w aso i mnie troche powalilo z nóg!!!!

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..... u mnie byl papierowy z plastikowymi ramkami ;] a z tego co sie orientuje to okolo 30pln z filtorna kosztuje

ja narazie nie kupilem tylko wycialem ten brudny papier z ramek... jakos nie mialem po drodze do sklepu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem filtr przeciwpyłkowy własnie od Filtrona. Jest to typowy filtr papierowy. Nie ma nawet plastykowej ramki utrzymującej to wszystko. Nie wytrzymał nawet 15 tyś km. Osobiście nie polecam - warto dopłacić do oryginalnego, mieć święty spokój i czyste powietrze w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie filterek był czarny od sadzy. Po prostu wyciąłem go z ramki i po kłopocie ;-)

Oryginalny kosztuje coś koło 50 zeta i do tego są dwa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek169

ja tez mam w swoim taki z metalowej kratownicy. poprzedni właściciel robil corok przeglądy w aso wiec jest w nienajgorszym stanie. podmuchałem w niego sprezareczką i w otwór po nim, sporo z tego orwory balaganu wyleciało, ale chyba nie bede jeszcze wymieniał. w sprawie części proponuje sklep JAPAN CARS na szyszkowej w wawie. mają tam podróby ale kumpel kiedys robił w aso i mowil ze potrafili tam kupowac, doklejac naklejki nissan i jako orgiały szły. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądy w aso

no to masz gitess... mojej almy poprzedni wlasciciel robil przeglady w aso co rok... a filtr od nowosci ten sam (bo jeszcze nie byl wyciety ten plastik przed filtrem.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywales sie czy te przeglady w ksiązce to nie fikcja. czesto tak sie robi jak ma sie sprzedawac auto.

 

;] wlasnie nie :P przeglady w 100% prawdziwe. poprostu kupilem autko od bliskiej rodziny wiec jestem go w 100% pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie filterek był czarny od sadzy. Po prostu wyciąłem go z ramki i po kłopocie

Oryginalny kosztuje coś koło 50 zeta i do tego są dwa

Jak to są 2???? gdzie??? wyjole 1 ! Trzeba jeszcze gdzieś pogrzebać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie filterek był czarny od sadzy. Po prostu wyciąłem go z ramki i po kłopocie

Oryginalny kosztuje coś koło 50 zeta i do tego są dwa

Jak to są 2???? gdzie??? wyjole 1 ! Trzeba jeszcze gdzieś pogrzebać????

 

dwa, jeden nad drugim :) a moze to zalezy od wersji bo ja mam gx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie są dwa od 8 lat nie były wymieniane ale po wycięciu tej plastikowej osłonki dobrałem się do nich ,bo są dwa i to z materiału ?! no i co zrobiłem wyprałem je sa jak nowe , zostały nasączone pianka do odgrzybiania klimatyzacji i wpakowane na miajsce

koszt pianki 22 zł i jak to zwykle bywa mozna zrobic cos tanio i dobrze ,a jak ktos ma ten filterek jak plastry miodu to lipa trzeba wymieniać ja jak bedę musiał kupic nowe to kupie z materiału sa GIT malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumun a jak ty masz te 2 umocowane?? jakos je widac od razu?? ja wyjolem 1 i czy mam gdzieś grzebac rzeby sie do tego 2 dostać???

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeden nad drugim i przymocowane na dole taka małą spinką wyciągasz je jak plastry z ula

 

[ Dodano: Nie 26 Mar, 2006 21:53 ]

ale są wersje z jednym tylko filterkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie wyciąga plastry z ula ? :D

 

Tak swoją drogą ciekaw jestem DLACZEGO nissan produkuje filtry o strukturze plastra miodu a filtrn z bibuły? o co chodzi? Przecież taki filtr p.pyłkowy z dziurkami (plaster miodu) nie łapie pyłków tylko ewentualnie muchę jakąs i to większą. Ja mam zamontowany ten filtr z dziurkami i szczerze mówiąc po przedmuchaniu możnaby go używać jeszcze i ze 20 lat od czasu do czasu czyszcząc go. Jak dla mnie taki filtr to jakaś bzdura. Chyba sie skusze tym razem na filtron k1109-2x albo na jakąs podróbke z ALLEGRO

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filterki z materiału sa super ,,wystarczy wyprać w mydle i jak mowy" co prawda mój przez 8 lat był prany tulko raz :grin: ale wygląda jak nowy. Jak się skończy to kupie w nissanie taki do prania i bedę na nim jeżdził i jeżdził od prania do prania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobrałem się do tego filtra. Plastik z przodu był wycięty więc ktoś już go wymieniał lub czyścił. Po wyjęci okazało się, że to ten z rodzju siatki (plastikowa? metalowa?), było sporo suchych listków itp. Wytrzepałem go i właściwie dalej nadaje się do użytku, chociaż z takimi rozmiarami oczek nie nazwałbym go przeciwpyłkowym. Po wyjęciu filtru uruchomiłem dmuchawę (nie wiem czy to właściwe, przy wyjętym filtrze) i dopiero wtedy zaczęło wszystko wylatywać. Kręciłem regulatorami położenia nawiewów co powodowało jescze większe "oczyszczanie". Na koniec wszystko posprzątałem, skręciłem i mam nadzieję, że zrobiłem "wiosenne porządki" w wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kręciłem regulatorami położenia nawiewów co powodowało jescze większe "oczyszczanie". Na koniec wszystko posprzątałem, skręciłem i mam nadzieję, że zrobiłem "wiosenne porządki" w wentylacji.

 

Ja zrobiłem tak, że wyłączyłem wszystkie wyloty powietrza i puściłem dmuchawę na maxa. W tym momencie cały pęd powietrza wylatuje szczeliną po filtrze p.pyłkowym. W czasie tej operacji pomagałem śmieciom w wylatywaniu stukając ręką od spodu tej czarnej plastikowej komory filtra. Polecam do tego ubrać okulary ochronne :-)

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...