Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Sprężyny


Gość lodidodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkich witam wszystkich :) problem mam następujący, posiadam Primerkę P10 z 92 roku w sedanie i benzynce zagazowanej, wykorzystuje ją do przewożenia różnego rodzaju towaru,oczywiście wymienić już musiałem amorki bo padły (cena: TRAGEDIA! :shock: ), teraz czuje że sprężyny siadły bo zaczyna mi „szurać” się bydle jak pod krawężniki się podjeżdża tyłem, wiecie o co chodzi :) i pytanie mam następujące, bo zamierzam niedługo nabyć jakieś sprężynki i tak pomyślałem sobie że może z kombi da się wstawić żeby z deczka twardszy był i wyższy, ale podobno nie ma takiej możliwości bo całkiem inne rozwiązanie jest niż w sedanach,mała kmina była z rozciągnięciem sprężyn żeby „dupe” mu podnieść z troszkę ale podobno na krótki okres czasu zdało by to egzamin a później padaka, z kolei nowe seryjne pewnie znowu siądą po jakimś czasie,a na zakup sportowych mnie nie stać,bo to wydatek rzędu 1000zł w góre …no no i tak wracam do tego pytania ;) …co zrobić?? jakie macie propozycje? Czy może np. sprężyny z dizla P10 są twardsze? …a tak na marginesie zmiana dyliżansu nie wchodzi w gre,chyba że ktoś nerki skupuje :P …oczywiście za wszelkiego rodzaju podpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj wsadzic takie gumy usztywniajace miedzy zwoje sprezyny, sa dostepne na allegro po 3-5 zeta za sztuke, ale nie wiem na ile to jest bezpieczne. Wiem ze ktos z forum juz kiedys cos takiego wstawial.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest dokładnie w P10 ale myślę że też powinno się dać

Chodzi o to że na talerzykach amortyzatorów można podnieś tył mnie za to powiedzieli 50zł.

Oczywiście dwie strony :wink: ale się nie zdecydowałem

Bo chce wymienić amortyzatory więc byłby to wydatek na krótką chwilę

Zrobię to przy wymianie amorów za jednym zamachem :!:

Mnie odradzali montaż tych gum twierdząc że to jest blokada części sprężyny i pozostała część może pęknąć :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może np. sprężyny z dizla P10 są twardsze?

 

Nie napisales jaki masz silnik. Jezeli masz 2.0 to sprezyny sa masywniejsze (na pewno wieksza srednica) niz w 2.0d i 1.6 i nie podejda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość users35

Ja znalazłem złoty środek na tylne sprężyny ( posiadam P10, 1992, sedan, 1.6, gaz) - założyłem sprężyny od ... Daewoo Nubiry Kombi. Są prawie identyczne ( grubszy drut, ale wysokość całej sprężyny i jej średnica ta sama) i pasują idealnie. Z tego co pamietam to płaciłem 60 zł za sztukę - za nowe (fabryczne). Naprawdę polecam! Auto wygląda lepiej (nie siada tył, co chyba widać w większości P 10) i ma dużo większą ładowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj zrobiłem to samo :) o różnicach w prześwicie napisze tylko tyle, że jest kolosalna gdyż prawą sprężynę wyciągnąłem w trzech częściach :D Za sprężynę do Nissana, na allegro trzeba za płacić ok 120 zł za sztukę , a do daewoo za dwie z przesyłką zapłaciłem 118 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na wstępie sory że tak męcze tymi pytaniami ale primerke kupiłem niedawno i robię ją od podstaw Tzn blacha lakier i mechanika Po wszystkim będzie jak z fabryki :D Teraz mam pytanie odnośnie sprężyn I tył i przód Czy te wspominane z nubiry będą pasować do w10? No i jakie na przód? tez z innego autka tańsze??? Pomocy ....

P.S. Autko to w10 1990r 2.0 D slx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość samochodzik

Czy przy kupnie sprężyn od Nubiry kombi trzeba podać jakiś specjalny model tego auta Myslę tu o roczniku i innych dodatkowych pytaniach sprzedającego czy standartowo są we wszystkich takie same ? Mam P10 2.D 1995 i chcę wymienić tylne sprężyny ale przed zakupem chcę się jeszcze raz upewnić czy będą pasowały Z góry dzieki za pomoc Pozd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samochodzik

Jutro wymianka Dam znać czy warto i czy były problemy z wymianą

 

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 21:24 ]

Jak sie spieszycie z wymiana to lepiej spryskajcie wcześniej śruby żeby czegoś nie urwać przy odkręcaniu bo po pewnym czasie są solidnie zastałe Od razu można kupić osłony i odbojniki amortyzatorów bo pewnie też już bedą się nadawały do wymiany Ciągle na starych sprężynach ehh ...

 

[ Dodano: Czw 29 Sty, 2009 19:45 ]

Częściowo odkręcone - ja to mam cierpliwość ...

 

[ Dodano: Pią 30 Sty, 2009 15:57 ]

Zrobione :) Sprężyny od nubiry kombi pasują idealnie i kosztują dużo taniej niż nissana . Efekt jest widoczny gołym okiem . Najwiecej problemu było z odkreceniem śrub i trzeba sie liczyć z tym , że trzeba bedzie coś rozwiercić . W moim przypadku z jednej strony rozwierciłem sruby bo nie chciały puścić przez trzy dni oczekiwania ale uniknęłem rozcinania łączników co uchroniło mnie przed dodatkowym kosztem . Ogólnie efekt jest ok i polecam taką wymiankę - dodaję fotkę . Pozd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

quote="Kwachu"]Koledzy jak wam sie sprawdza wymiana sprezyn na te z Nubiry, zbieżność etc.

U mnie też siedzi tył i zastanawiam sie co robić.

 

 

Wymieniaj! Wymienilo już sporo osób na forum i jakos nikt nie narzekał na jakiekolwiek problemy.

 

Wymienilem i ja i tez nie narzekam a wrecz sie ciesze że autko ma lepszy wyglad.

Wiec po raz n-ty polecam.

 

Sama wymiana jest prosta i mozna bez kanału robić.Sciagacz do sprezyn tylko trzeba mieć.

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marceli,

Dobrze liczyc na pomoc i doświadczenie :one:

Pocą mi sie też amory może używa ktoś Kamoki?Sa na allegro za 140zł/szt. Czy polecacie coś innego w miare przystepnej cenie (o KAYbie można pomarzyc... :zly: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komoki na tyle. Generalnie jest OK. Myślałem, że będą problemy, bo kielich w którym osiada sprężyna jest znacznie większy od samej sprężyny. W kielichu jest takie zagłębienie, w którym osiada sprężyna, myślałem, że będzie to niewystarczające ale daje radę i sprężyna nawet nie drgnie na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - pytanie czy z Nubiry sedana będą pasować sprężyny na tył do p10 hatchback z silnikiem 1,6 16V - podobno różnica pomiędzy kombi a sedanem w nubirze to tylko 1 mm w średnicy drutu z którego wykonana jest sprężyna więc napewno wejdzie tylko czy nie będzie zbyt słaba ??

ps.

co jeszcze pasuje z Nubiry do naszych P10 ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - pytanie czy z Nubiry sedana będą pasować sprężyny na tył do p10 hatchback z silnikiem 1,6 16V - podobno różnica pomiędzy kombi a sedanem w nubirze to tylko 1 mm w średnicy drutu z którego wykonana jest sprężyna więc napewno wejdzie tylko czy nie będzie zbyt słaba ??

 

Pewnie nie będzie slaba. Seryjna sprężyna od P10 jest dużo cieńsza od spreżyny z Nubiry.

Wiec od i od sedana powinno być ok.

 

Choć ja wziąłem wiekszy zapas i jednak od Kombi sprężynki. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...