Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

oswietlenie zegarów


Gość akira
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze ten temat juz byl przerabiany ale sprawdzilem szukajką i nie znalazlem tego czego potrzebuje.Chce zmienic podswietlenie zegarów z żarówek na diody i nie chce za duzo przerabiac wiec potrzebuje zamienniki diodowe tych że zarówek.Wiec moje pytanie jakich diod szukac ilu wattowych ile musze kupic tych diod i jakich szajsów sie wystrzegac.Nie bede zmieniał podswietlenia na niebieskie ale na biale no moze za wyjątkiem zegaraka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

hmm Wiesz Co Bo ja kupiłem diody do podświetlania zegarów :) takie jak są tam pokazane na allegro.pl i okazało się że te małe podświetlają tylko kontrolki a zegary podświetlająa 2 duże postojówki. Wiec lepiej sprawdź najpierw a potem kupuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie za mało cos??Chyba jest tego wiecej.Jeszcze jedno zeby wymienic te diody trzeba odłączyc linke licznika??

 

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 ]

rzeczywiscie są tylko cztery...

 

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 ]

bedzie piec bo jedna do swietlenia zegarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz 5 sróbek,wypinasz linke,wypinasz 3 kosci i zmieniasz zarówki,nie ma takiej opcji zeby cos sp***dolic,poprostu sie nie da!! pablo _snk jak moze wskazówka wyskoczyc??mozesz mi to wytłumaczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość po_co_mi_nick

u mnie 4 bo nie mam zegarka :cry: ale nie szkodzi :P

 

można sobie utrudnić i nie odczepiać linki od licznika ani tych trzech kostek, ale wtedy jest mały problem z dojściem do oprawek, a jak odczepisz to sobie obracasz i po 15sec masz gotowe. Pamiętaj jeszcze o sprawdzeniu czy wszystkie świecą, bo diody muszą być obrócone odpowiednio +/+ i -/-

 

Jak to 1 raz rozkręcałem to też się bałem że coś sie stanie, ale już po drugim razie mogę to po ciemku zrobić, takie łatwe

 

 

A będziesz wymieniał oświetlenie przycisków przeciwmgielnych tylnich, ogrzewania szyby i pokrętł od dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli plytka zegarow jest czarna a od plecow zielona a zarowki sa biale to jak walne czerwone diody to bedzie mi dobrze swiecic czy nie przebije zielonej tafli? bo same zegary to masakra do mojego modelu dostac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa.... no dobra, czyli mam padniętą żaróweczkę podświetlającą zegarek. już się bałem, że to japońska oszczędność, albo fascynacja utraty kontroli czasu nocą podczas podróży...

 

a teraz konkretnie:

 

konkretnie jaka żaróweczka oświetla zegarek w K11? nie chce mi się rozbierać zanim kupię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

jejciu macie problem, weź 3 śródki ściagniesz obudowe plastkiową potem jeszcze z 3 śróbki żeby odczepić zegary od deski rozdzielczej potem kostkę wyciągniecie i linkę i macie wszystko jak na dłoni !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam:)

 

...ladnie widze ze wielu kombinatorow sie ozywilo na te haslo ja w zeszlym tygodniu zaczolem przerabiac golnie cale zegary jeszcze nie skonczylem bo nie ma kiedy praca/uczelnia/dom i niewiele na spanie :x wrzucilem biale blaty i niebieskie podswietlenie wskazoweczki tez pomalowalem na inny kolor i wyglada bardzo ladnie. Moim zdaniem sami ocenicie ale ostrzegam ze to nie koniec wiec efekt koncowy dopiero zobaczycie.

 

Pokazowe foto podaje tu ale to jest tylko przymiarka calos opisze jak skoncze przerobilem wszystkie warinaty oswietlenia i na diodach i ze zmiana koru podswieltlenia zegarow oryginalnych i ze zmiana na inne kolory tarcz a wiec opisze ladnie duzo i wyczerpujaco mam nadzieje zeefekt wam sie spodoba postaram sie zamiescic duzo fotblatyk10zt6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla bnie bamba..

z chceia tez bym sobie zrobil biale blaty ale porblem polaga na tym ze nie moge ich dostac pozatym mam dodatkowy obrotek zrobiony pod kolor zeagrow w desce

tj oryginalne zagery z zmienionymi wskaowkami i podsiwtleniem na niebiesko (chyba to standard tuningowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wskazoweczki byly biale z w zasadzie kremowe od slonca :P a blaty to nie problem wystarczy wykrecic liczniki odkrecic tarcze i je zeskanowac pozniej tylko papier i drukareczka ale to wszystko ladnie opisze krok po korku pozniej bo trzeba zdjac wskazoweczki a zeby nie zepsuc trzeba wiedziec jak i bedzie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam oswietlenia w sensie calej tarczy z gory jest oryginalne podswietlenie od dolu chodzi Ci poprostu o to ze masz podswietlone cyfry tak jak ja mialem czarne blaty i na zielono podswietlone cyfry rownie dobrze mozesz wydrukowac czarny blat z bialymi cyframi a bedziesz mial to samo ja stwierdsilem ze biale blaty lepiej wygladaja w dzien a noca podswietle od spodu tak jak bylo tylko kolor zmienie i nie bedzie podswietlania cyferek tylko caly blat oryginalne blaty sa zrobione tak samo plastik zabarwiony od dolu na kolor w mojim przypadku zielony jak pewnie wszedzie a zzwewnatrz sa biale tarcza czarna jak wydrukujesz dioda czarnego nie przebije jak pokaze Ci foty to zobaczysz narazie nie mialem kiedy prubuje sie odnalesc w zasyfionym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skumalem tylko sie zamotalismy w tym

 

bajer polega na tym ze (przynajmniej w k-10 cyfry nie sa wycinane) wystarczy miec zeskanowane czarne tarcze z bialymi literkami i druknac na samoprzylepnym papierrze a calosc nakleic na cos sztywnego i bardzo cienkiego czyli cinka plexi jest przezroczysta wiec nie

zaciemni

..nie masz sie co bac podswietlenie nie przeswietli czarnego tla chyba ze dasz jakis super mocny halogen pod ten licznik ale wtedy Twoje oczka nie beda lubialy na niego patrzec noca :P...

 

jak zrobie to wszystko ladnie opisze teraz musze wrocic do pisanai mojego programu narazie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja czekam też z niecierpliwością na to jak to zrobiłeś. Ale podobno nie można wyciągnąć wskazówek, bo się poprzekręca i albo wogle nie będą pokazywały prędkości, albo źle będą odczytywały prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...